Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 81 361
  • 724
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Проблем като вашия си разрешава с викане на техник.

# 601
  • Мнения: 290
Здравейте! Мога ли да сложа печка тип Раховец върху малка съдомиялна за шест или осем комплекта или е прекалено тежко?

# 602
  • Мнения: 137
Здравейте, мами!
Съдомиялната ми машина остава петна по съдовете, солта е настроена е H5, гланцът е на 3.  Всички препарати, които ползвам са от Лидл W5. Използвам таблетките им.
Прикачвам снимки как изглеждат съдовете ми. Проблемът ми се появи изведнъж.

Скрит текст:
Скрит текст:

# 603
  • Мнения: 301
Мисля си, че стъклото е перманентно повредено, сменете препарата.

# 604
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Здравейте, мами!
Съдомиялната ми машина остава петна по съдовете, солта е настроена е H5, гланцът е на 3.  Всички препарати, които ползвам са от Лидл W5. Използвам таблетките им.
Прикачвам снимки как изглеждат съдовете ми. Проблемът ми се появи изведнъж.

Скрит текст:
Скрит текст:
Много е солта,намалете я.В Лидлските препарати има разлика,откакто преди няколко месеца промениха опаковката на едните таблетки

# 605
  • Мнения: 380
Един въпрос от човек, който никога не е ползвал съдомиялна. Новата кухня е почти готова. Какви таблетки бихте препоръчали и в каква комбинация. Уредът е Bosh. Благодаря предварително за информацията

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Fairy platinum,и аз съм с Bosch.

# 607
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, мами!
Съдомиялната ми машина остава петна по съдовете, солта е настроена е H5, гланцът е на 3.  Всички препарати, които ползвам са от Лидл W5. Използвам таблетките им.
Прикачвам снимки как изглеждат съдовете ми. Проблемът ми се появи изведнъж.

Скрит текст:
Скрит текст:
Солта ти е в огромни количества и затова препарата не се отмива. Ако си с мека вода я сложи на едно, 2 за средна и вече 4 и 5 за мнооого твърда. Виж на първа страница има линк и провери каква е при теб. Отделно при използване на таблектки има значение дали включваш и функция мултитаб, ако имаш такава.

# 608
  • Мнения: 301
Тавите, за да се измият, трябва една по една. Поне моите, но фурната е ххл. Ако наблъскани тава и още неща, то просто няма как да стига вода до тях
Всъщност не съм пробвала интензивни и т.н. програми, защото винаги пускам смесено- тенджера, чинии, пластмаса и чаши....по лесно ми е да тръкна два кръга с телчето и да оставя тенджерата с останалите чинии. А за интензивно май трябва само устойчива посуда, силно захабена. Но това си е мой начин за ползване явно.

Въпреки, че имам 3 кошници на втората сложих само тава от фурната, понеже на 3-тата не ми хареса резултата първия път и сега този път си викам добре, ще я сложа на втората кошница. С течен препарат на Finish и препарат за гланц... трагедия - тавата е чиста, но имаше нещо като желирано на допир и размазано. Програмата я бях избрал 55-65C.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 19:59 от Dominator_IX

# 609
  • Мнения: 137
Благодаря на всички за помощта, намалих солта. Пуснах я и отново изми перфектно съдовете.

# 610
  • Мнения: X
Тавите, за да се измият, трябва една по една. Поне моите, но фурната е ххл. Ако наблъскани тава и още неща, то просто няма как да стига вода до тях
Всъщност не съм пробвала интензивни и т.н. програми, защото винаги пускам смесено- тенджера, чинии, пластмаса и чаши....по лесно ми е да тръкна два кръга с телчето и да оставя тенджерата с останалите чинии. А за интензивно май трябва само устойчива посуда, силно захабена. Но това си е мой начин за ползване явно.

Въпреки, че имам 3 кошници на втората сложих само тава от фурната, понеже на 3-тата не ми хареса резултата първия път и сега този път си викам добре, ще я сложа на втората кошница. С течен препарат на Finish и препарат за гланц... трагедия - тавата е чиста, но имаше нещо като желирано на допир и размазано. Програмата я бях избрал 55-65C.
Когато мия много мазни съдове избирам по-високи градуси. 55-65 е ниско. 70 нямаш ли?

# 611
  • Мнения: 301
Тавите, за да се измият, трябва една по една. Поне моите, но фурната е ххл. Ако наблъскани тава и още неща, то просто няма как да стига вода до тях
Всъщност не съм пробвала интензивни и т.н. програми, защото винаги пускам смесено- тенджера, чинии, пластмаса и чаши....по лесно ми е да тръкна два кръга с телчето и да оставя тенджерата с останалите чинии. А за интензивно май трябва само устойчива посуда, силно захабена. Но това си е мой начин за ползване явно.

Въпреки, че имам 3 кошници на втората сложих само тава от фурната, понеже на 3-тата не ми хареса резултата първия път и сега този път си викам добре, ще я сложа на втората кошница. С течен препарат на Finish и препарат за гланц... трагедия - тавата е чиста, но имаше нещо като желирано на допир и размазано. Програмата я бях избрал 55-65C.
Когато мия много мазни съдове избирам по-високи градуси. 55-65 е ниско. 70 нямаш ли?

Имам, но чашите вътре.... на толкова градуси?

# 612
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Нищо им няма на чашите.
Обикновено ползвам програми на 65 градуса, но и на 70 мия често, без да съобразявам точно какво има още вътре, освен силно загорялата тава. Поражения нямам никакви.

# 613
  • Мнения: 667
Аз съм пускала загорели тави и стъклени чаши на 95 градуса и също им няма нищо.

# 614
  • Мнения: 4 051
Аз съм пускала загорели тави и стъклени чаши на 95 градуса и също им няма нищо.
И коя е тази м.машина ,която има тези градуси и тази програма ?По-вероятно е да сте объркали градусите!МИЛЕ и CANDY имат 75 градуса,Бош-шеф-70 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт