Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 81 409
  • 724
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Защо не извикате техник от оторизирания сервиз на марката. Проблем има, машината е нова. Ако три пъти идват за един и същи дефект и го отразят в гаранционната карта, имате право на замяна на уреда. И дано се случи читав човек. При мен идваше един прехвален майстор, който ми обясняваше теча на машината с това, че предозирам препарата. Трябвало да режа гел капсулите, защото идвали много за машината ми, тя е 45 см. за 10 комплекта. Нямаше кой да разглоби и да види, че има пукнатина по цялата дължина на водосъдържателя или както там се казва. Та на крива ракета, космосът ѝ е виновен. Дано намерите решение.

# 631
  • Мнения: 224
значи мастор идва вече. днес ще звъня пак тогава.

а и да допълня това е втората бройка от този модел. първата още на тестовото пускане празна и преля.

# 632
  • Мнения: X
Ако е уред за вграждане, може и лош монтаж, знам ли. Или просто моделът е сбъркан.

# 633
  • Мнения: 224
Не е за вгаждане. Свободностояща е.
ето това е модела:
https://zora.bg/product/wqp8-3802f-w-5b885c4c7ad93

# 634
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
Имам съдомиялна Бош,въпроса ми е на каква програма и с какви препарати трябва да я пусна за пръв път? Без да слагам никакви съдове в нея

# 635
  • Мнения: 5 620
Задължително сол, настроена според твърдостта на водата, гланц по желание, препарат (таблетка, прах, гел), празна, на дълга и високоградусова температура.

# 636
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Задължително сол, настроена според твърдостта на водата, гланц по желание, препарат (таблетка, прах, гел), празна, на дълга и високоградусова температура.
И аз утре си чакам първата съдомиялнаа (Бош). Разбира се още не съм чела инструкцията , но това не го знаех и ще ми е полезно.
Ако се сещате за друг съвет за новобранци, ще ми е полезно. Благодаря.

# 637
  • Мнения: 1 120
Ако не бъркам за София няма нужда нито от сол, нито от Калгон за пералните, това ми е показал оригинален немски тестер и аз вече повече от 5 г. не слагам сол в миялната си. Сега се развали (на 15г. е вече, датчик за водоподаването). Решихме да не я ремонтираме, купихме нова ,пак същата марка, утре чакам да я монтират, дано пасне точно на мястото на старата, Whirlpool са и двете

# 638
  • София
  • Мнения: 12 006
Не е за вгаждане. Свободностояща е.
ето това е модела:
https://zora.bg/product/wqp8-3802f-w-5b885c4c7ad93
Ама с това трябваше да започнеш.... проблема се вижда в заглавието  Laughing
-------------------
Ако не бъркам за София няма нужда нито от сол, нито от Калгон за пералните, това ми е показал оригинален немски тестер и аз вече повече от 5 г. не слагам сол в миялната си. Сега се развали (на 15г. е вече, датчик за водоподаването). Решихме да не я ремонтираме, купихме нова ,пак същата марка, утре чакам да я монтират, дано пасне точно на мястото на старата, Whirlpool са и двете
Не е вярно. Сол си трябва за да работи йонобменника. Иначе не работи, защото се съсипва. Няма да обяснявам пак как и защо рабти той. Клагон за пералнята не е нужен, защото няма толкова варовик, а хубавите препрарати имат съставки против котлен камък.

# 639
  • Мнения: 2 495
Здравейте,нещо не се справям с настройките за сол,съдониялната е
Натискам копчетата по инструкция,но нищо не става....

# 640
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,нещо не се справям с настройките за сол,съдониялната е
Скрит текст:
Натискам копчетата по инструкция,но нищо не става....
Това ми прилича на бош, но напиши кой е модела.

# 641
  • Мнения: 2 495
Да,Бош е,модела е SMV46KX08E
Всъщност да се поправя...изтеглила съм друго упътване за друг модел-сега видях.Мисля,че ще може да се справя.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 09:35 от Bella_Sun_

# 642
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще се опитам да обясня по менюала. При мен е по подобен начин /или същия, не помня/. Но аз съм с друга марка.

1. Bключeтe чрез бутона за включване/изключване;
2. Задръжте натиснат бутона на 'програма' /четвъртото копче от ляво на дясно/ и бутона START докато на дисплея се покаже Н:0;
3. Oтпуснете двaтa бyтoнa; Индикаторът на бутона 'програма' /четвъртото копче от ляво на дясно/ мига и на дисплея свети фaбpичнo нacтpoeнaтa cтoйнocт Н:4;
4. Haтиcнeтe бyтoнa нa 'пpoгpaмa' /този път е шестия бутон от ляво на дясно, точно преди дисплея/.
С всяко натискане на бутона настроената стойност се увеличава с една степен; при достигане на
стойността Н:7 отново се показва Н:0 (изкл.). Тук избираш на колко да ти е настроена.
5. Haтиcнeтe бyтoнa START. Настроената стойност е запаметена в съдомиялната машина •:‹‹

# 643
  • Мнения: X
Да,Бош е,модела е SMV46KX08E
Според мен моделът ви е SBE46MX23E
Скрит текст:
Ето инструкцията:
https://media3.bosch-home.com/Documents/9001229568_D.pdf
За настройка сол>стр.14
Скрит текст:

# 644
  • Мнения: 2 495
Да,Бош е,модела е SMV46KX08E
Според мен моделът ви е SBE46MX23E
Скрит текст:
Ето инструкцията:
https://media3.bosch-home.com/Documents/9001229568_D.pdf
За настройка сол>стр.14
Скрит текст:
На поръчката ми в Емаг излиза модела който съм написала.Явно в бързината преди съм изтеглила друго упътване,за друг модел.Но пък настройката за сол,която сте постнали е същата,която и аз намерих сутринта.Ще я настроя когато отида в новото жилище.Тестера показа най-твърдата вода,значи на 7 трябва да я настроя.

Общи условия

Активация на акаунт