Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 84 015
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 19
Здравейте! Бих искала да попитам има ли някакво значение (от гледна точка на резултата) колко се бави хистологията? На майка ми й премахнаха бенка на гърба (в Онкологията в София, с шевове е, все още не са й махнали конците) преди 3-4 седмици и резултатът се очаква чак идната седмица. Дали е заради голямото натоварване на лабораторията там? Мисълта ми е дали независимо какво се открие, изчакването е едно и също при този тип изследвания.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 300
Здравейте! Бих искала да попитам има ли някакво значение (от гледна точка на резултата) колко се бави хистологията? На майка ми й премахнаха бенка на гърба (в Онкологията в София, с шевове е, все още не са й махнали конците) преди 3-4 седмици и резултатът се очаква чак идната седмица. Дали е заради голямото натоварване на лабораторията там? Мисълта ми е дали независимо какво се открие, изчакването е едно и също при този тип изследвания.

Без да съм медик, предположението ми е че съобщават голям срок поради натовареността си, да се застраховат с времето един вид. Вие проверете на място - не губите нищо с проверката, може пък да се излязли вече резултатите. Понякога тук, във Варна,  "пътят" на резултата от лабораторията до отделението е неоправдано дълъг.

# 377
  • Мнения: 24
Здравейте! Искам да попитам възможно ли е след процедура с лазер за премахване на бенки, те да не изчезнат? На 13.11. Д-р Денчева в Дерматологична клиника направи процедурата. Тя твърди, че до месец ще изчезнат, но на мен изобщо не ми се вярва. След първата седмица бенчиците само станаха плоски и сега не са изпъкнали, иначе друга промяна няма. Confused

# 378
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Какво значи "бенчиците станаха плоски"? Thinking Ако една бенка е премахната с лазер, на нейно място стои като изгорено и обикновено има коричка. Бенка няма как да има, нали е премахната? Мисля, че не разбирам написаното, затова не мога да коментирам по-задълбочено. Simple Smile

# 379
  • Мнения: 10 264
Проблема идва от това, че хората наричат всичко бенка! А какво ѝ е махнато точно, само д-р Денкова знае.

# 380
  • Мнения: 24
Ще кача снимка, тя е правена днес. Преди процедурата бенките бяха издути и "по-живи". Да подчертая става въпрос само за малките, около голямата

# 381
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Могат ли да се махат бенки и по-големи лунички при деца? Или трябва да изчакаме по-голяма възраст?

# 382
  • Мнения: 150
Здравейте, моля тези, на които са им махали невус хирургично да ми пишат дали след това са приемали/мазали някакви медикаменти. Все още кърмя и искам да се консултирам с педиатъра на дъщеря ми, преди да се обадя да запазя час.
Благодаря ви!

# 383
  • Мнения: 10 264
Аз махах на лицето преди две години. Освен с вазелин Да мажа белега, с друго не са ми казали да се мажа нито да пия лекарства някакви.

# 384
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Изпъкнала бенка на врата  - за такава какъв метод е по -подходящ ? изрязване или лазер ?

# 385
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Изпъкнала бенка на врата  - за такава какъв метод е по -подходящ ? изрязване или лазер ?
Това само кожен доктор или хирург може да прецени.

# 386
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Изпъкнала бенка на врата  - за такава какъв метод е по -подходящ ? изрязване или лазер ?

Този въпрос е много общ и само лекар може да ти отговори. Бенката първо трябва да се огледа добре от дерматолог, за да се прецени дали е рискова. Ако не е и, съответно, няма да искаш биопсия, може да се отстрани с лазер. Естествено, има пациенти, които, въпреки споменатото, изпитват определени страхове, и по тази причина се доверяват само на конвенционалните методи, т.е. отстраняване със скалпел. Peace

# 387
  • Мнения: 3 272
Здравейте, моля тези, на които са им махали невус хирургично да ми пишат дали след това са приемали/мазали някакви медикаменти. Все още кърмя и искам да се консултирам с педиатъра на дъщеря ми, преди да се обадя да запазя час.
Благодаря ви!
А дали изобщо може да се премахне по време на кърменето? И мен ме вълнува този въпрос?

# 388
  • Мнения: 150
Нямало проблем, защото упойката е локална в много малко количество. Педиатърката ми каза само да се изцедя преди това, за да не я кърмя непосредствено след премахването.

Здравейте, моля тези, на които са им махали невус хирургично да ми пишат дали след това са приемали/мазали някакви медикаменти. Все още кърмя и искам да се консултирам с педиатъра на дъщеря ми, преди да се обадя да запазя час.
Благодаря ви!
А дали изобщо може да се премахне по време на кърменето? И мен ме вълнува този въпрос?

# 389
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Изпъкнала бенка на врата  - за такава какъв метод е по -подходящ ? изрязване или лазер ?

Този въпрос е много общ и само лекар може да ти отговори. Бенката първо трябва да се огледа добре от дерматолог, за да се прецени дали е рискова. Ако не е и, съответно, няма да искаш биопсия, може да се отстрани с лазер. Естествено, има пациенти, които, въпреки споменатото, изпитват определени страхове, и по тази причина се доверяват само на конвенционалните методи, т.е. отстраняване със скалпел. Peace
мерси все пак.
 А със скалпела колко реално се взима и колко навътре, няма ли реален  риск да се засегне артерия? Точно на милиметри от бенката ми е пулса.

Общи условия

Активация на акаунт