Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 83 875
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 269
Много благодаря, ще я потърся. Моята е изпъкнала, много ме е страх от болката и от белези.

# 451
  • Мнения: 280
Този лекар мога да препоръчам аз. Преди да го посетя, бях чела положителни отзиви за него тук, във форума. Всъщност, точно така го намерих.

Отдавна не съм влизала в темата.
Препоръчвам с две ръце д-р Петров от Дерма София- премахвала съм бенки при него, а наскоро и моя позната отиде и е много доволна.
Ксто цяло доктора е отличен дерматолог и бих казала много съвестен и честен ( понеже на всякакви съм попадаша).

Не се притеснявайте за премахването или за болка, по-скоро помислите дожре на кого да се доверите, за да сте спокойни

# 452
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен! На 05.02 ми премахнаха оперативно бенка на лицето при д-р Етугов в София. Една седмица бях с превръзка, която не трябваше да мокря ( без да се сменя), след което ми махнаха конците и ми казаха 10 дни да се мажа с Фусикорт (противовъзпалителен крем), който според мен попречи на раната да зарастне. Днес вече спрях да се мажа, но раната стои като дълбока дупка, тъмна отвътре. Питането ми е дали това е нормално и ако е, как ще зарастне нормално. Докторът ми каза, че ако я маха с лазер, ще ме изгори доста и белегът ще е по-голям, а в този случай почти няма да си личи. Моля за съвети. Simple Smile

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
За пръв път чувам за лекар, който твърди, че посредством премахване с лазер, би останал по-голям белег, отколкото чрез изрязване със скалпел. Simple Smile

# 454
  • Мнения: 3
Ами каза ми, че е дълбока и ще трябва доста да ме изгори..не знам. Предполагам, че така се премахва изцяло..затова. Притеснява ме сега зарастването..

# 455
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, аз мисля, че ако бенката е дълбока, просто няма начин да се премахне, без да остане някакъв белег. С лазер, със скалпел, това не е от значение. Естествено, в последствие може белегът да бъде заличен с разни процедури, мазила и т.н. Индивидуалностите на организма също са от значение.

# 456
  • Мнения: 3
Идеята ми е дали след няколко шева сега е нормално да стои като дълбока дупка, тъмна отвътре или не зараства нормално.. Още е рано да говоря за белег..

# 457
  • Мнения: 104
Здравейте!
Дали имате скорошни впечатления относо проф. Мирослава Кадурина?
От много малка имам едно образувание под окото, нещо като бенка, но не точно и преди много време бях ходила на преглед при дерматолог и ми каза, че трябва да навърша 20 години, за да спре да се развива организма и тогава може да се отстрани.
Мястото е доста деликатно и търся някой наистина добър специалист за остраняването му.
Ако имате впечатления или мнения относно някой добър специалист в гр. София, ще се радвам да споделите. Simple Smile

# 458
  • Мнения: 1 035
Здравейте, бихте ли споделили мнения за д-р Бъклова Варна?

# 459
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Здравейте, бихте ли споделили мнения за д-р Бъклова Варна?

За тази не мога нищо да кажа, но миналата седмица махах оперативно бенка при друг доктор. Ако те интересува, мога да напиша повече. За Варна става дума.

# 460
  • Мнения: 929
Здравейте, имам много бенки по лицето, които са плоски (нямат релеф), създават ми много голям комплекс, с фон дьо тен не могат да се прикрият. Има ли някакъв начин за премахване, прочетох коментарите, но срещнах само случаи за премахване на релефни бенки по лицето.

# 461
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Здравейте, някой махал ли си е голяма около 8, 9 мм. кафява релефна бенка? Аз имам няколко такива и лекар ме посъветва да ги махна, понеже в бъдеще мога да имам проблем с тях. Много ме е страх! Бенките са от опасните. Страх ме е дали ще ми ги премахнат добре, дали след това няма да имам проблем? Ако някой е махала такива, моля да сподели.

# 462
  • София
  • Мнения: 4 884
Много ме интересува лекар в София за премахване на невуси, който да работи добр еи на прилична цена, защото аз искам да махна поне 8-10,които са разположени все на места, на които ги закачам, колкото и да ги пазя, линията на сутиен линията на бикини те, сгъвката на крака и Т. Н. Щях да правя процедурата при Доц. Дерменджиев в Токуда, но страшно ме изнерви това, че не пожела нито тя, нито сестрата на регистратурата да ми кажат колко струва това удоволствие. В ценоразпис на болницата стои 300 лв за бенка, коеот ако умножа по 10 достига засатрашителна сума и с е по отказах.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Дивина, моята беше релефна и с голям размер. Но се оказа доброкачествена.

# 464
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Много ме интересува лекар в София за премахване на невуси, който да работи добр еи на прилична цена, защото аз искам да махна поне 8-10,които са разположени все на места, на които ги закачам, колкото и да ги пазя, линията на сутиен линията на бикини те, сгъвката на крака и Т. Н. Щях да правя процедурата при Доц. Дерменджиев в Токуда, но страшно ме изнерви това, че не пожела нито тя, нито сестрата на регистратурата да ми кажат колко струва това удоволствие. В ценоразпис на болницата стои 300 лв за бенка, коеот ако умножа по 10 достига засатрашителна сума и с е по отказах.

Ако искаш непременно да махаш бенките оперативно (със скалпел) + хистологичен анализ, мисля, че толкова е цената – към 200-300 лв. на брой.

Общи условия

Активация на акаунт