Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 86 575
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Отидох на преглед при него за съвсем други бенки на гърба - едната закъсана, другата бях решила, че ще я махна тъй като е на доста кофти място и при раждането много трудно ми биха упойката заради нея. Съответно попитах и за останалите (аз имам доста, а по време на бременноста някои се уголемиха; получих и нови) . Въпросната бенка, за която се усъмни се намира на дясната ми гърда и е голяма колкото една стотинка може би, на по средата се е изменила и има тъмни участаци; равна е с кожата;  Когато я видя директно ми каза, че незабавно трябва да се махне..още утре. Не искаше да дава много подробности, но честно казано настоях. По неговите думи може да е меланом, но трябва да се изследва. Трябва да пусна изследавнията, които ми е дал и да реша какво за правя. Утре имам час за второ мнение все пак. Ще пиша какво се случва и къде съм решила да я махам.
Много е важно ако наистина е меланом, да се махне възможно най-бързо. Пиши как е минало и на кой лекар си се доверила .

# 706
  • Мнения: 3
Знравейте. Пиша тази тема понеже не намерих такава. Махнах си една релефна бенка с лазер преди два месеца. Зарасна и остана малък белег. Миналата седмица видях, че тръгва да излиза отново и все повече расте. На някоя от вас случвало ли се е това? Трябва ли да се притеснявам? Възможно ли е да я махна завинаги?

# 707
  • Мнения: 462
А изпратихте ли я за хистология,не е добре бенка да расте прогресивно ,особено премахната.За такива неща най-добре при дерматолог-онколог.Не всички бенки са нормални,дори и привидно да изглеждат така

# 708
  • Мнения: 5 335
Спокойно, може изобщо да не е за онколог работата. С лазер се премахва само повърхностният слой. Отдолу най-вероятно има корен, който трябва да се изреже. Майка ми имаше бенка на лицето. След оперативно отстраняване преди около десет години повече не е имала проблем. Образуванието не беше злокачествено.

# 709
  • Мнения: 28
Здравейте, някой дали може да каже - в кой точно момент е важно да започне да се маже мястото на отстранената бенка, за да се предпазя от белег (доколкото е възможно)? Rolling Eyes Преди махането на конците още или веднага след тях? Четох, че е важно да не се образува коричка, на друго място пишеше, че първичната кора е важна за заздравяването и тя така или иначе се сваля или по-точно издърпва със свалянето на конците?

Хирургът не каза нищо Head Band

А, и кое бихте препоръчали за мазане, мисля да взема и Контрактубекс и Цикатридина и да мажа панически с надеждата да не ми остане белег... На лицето е и много искам да го избегна... В момента е два дни след махането и има марличка отгоре, да мажа ли вече?

# 710
  • Мнения: 5 335
Контрактубекс е изпробвано от майка ми точно на лице, действа. Мазането започна след сваляне на конците, но честно казано не помня колко продължи, било е преди десетина години.

# 711
  • Мнения: 10 302
Значи при мен беше по следния начин, но не съм с шевове, а с изрязване на ниво кожа и обгаряне. Рана си имаше искам да кажа. Казаха ми от на другия ден да почна да мажа с вазелин (аквафор по-точно), да не хващало кора. Така и правих. Но след 2-3 месеца гледам сякаш белега взе да нараства над кожата. Притесних се защото и при мен белега е на лицето (под носа между устната). ТОгава си взех контратубекс от бг и мажех сутрин и вечер. Изравни се белега и съм много доволна. Не мога да кажа колко дълго мазах. ДОкато се харесах общо взето и не ми влизаше в очите белега. От тук (Щатите) си бях взела разни силиконови мазила. Нищо не стана с тях. Сума и пари дадох - към 40$. Тоя контратубекс си го бях взела за 5-6лв от Бг и беше супер, че и имаше лек аромат на роза ли и аз не знам точно, но много приятно. После като не ми трябваше вече си го измазах по ръцете, да не го хвърля.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Важно е не какво точно ще вземеш, а колко дълго ще го мажеш. Ако не ме лъже паметта, на опаковката на "Контратубекс"-а пише да се ползва около 6 месеца, а при по-стари и упорити белези – май към година. Така че за всяко мазило си трябва доста упорство.

vici, тези силиконови гелове май са само за пресни рани, не знам дали действат след определен етап.

# 713
  • Мнения: 10 302
Ами и аз не знам. Мазах през тези началните месеци, като приключих с вазелина. Вазелина ползвах докато зарасте грубата рана. Тя беше като дупчица. Та докато се махне кървавото и се позапълни с тъкан, мазах с вазелин. Но по едно време гледам почна да излиза над кожата белега. Не се сещам, да е било месец след манипулацията.....И тогава взех силиконов гел. Сума и пари. Мазах, мазах, абе тоя белег още нарастна. Та тогава се прибрахме в БГ и на шега взех тоя контратубекс. Добре че го взех. Резорбира се това над кожата. Мазах може би 3-4 месеца още и после ми писна и го зарязах, но от тогава си стои равен с кожата белега. Медицинско мнение съм имала само за вазелина. После никой нищо не ми е препоръчал. И силикона и контратубекса мазах на сама глава. Та мнението ми може и да не е толкова меродавно. Само казвам кое как се случи при мен Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1 334
Здравейте. Препоръчаха ми медицински център Етика  в Пловдив за премахване на бенки, и по-точно д-р Костов. Те обаче са двама: Боян и Владимир Костов, но не  намерих отзиви за нито един. Някой посещавал ли ги е?

# 715
  • Мнения: 5 300
На мен след хирургическо премахване ми "изписаха" да се мажа с Витасин.

# 716
  • Мнения: 28
Но след свалянето на конците минимум, нали Rolling Eyes четох темата и май изводът е дори 2-3 седмици след махането на конците да се маже, явно се чака коричката да падне...?

# 717
  • Мнения: 5 300
Да, след махането на конците, то докато ги махнат бях с лепенка така или иначе. Аз почнах веднага да се мажа.

# 718
  • Мнения: 36
Здравейте, някой дали може да каже - в кой точно момент е важно да започне да се маже мястото на отстранената бенка, за да се предпазя от белег (доколкото е възможно)? Rolling Eyes Преди махането на конците още или веднага след тях? Четох, че е важно да не се образува коричка, на друго място пишеше, че първичната кора е важна за заздравяването и тя така или иначе се сваля или по-точно издърпва със свалянето на конците?

Хирургът не каза нищо Head Band

А, и кое бихте препоръчали за мазане, мисля да взема и Контрактубекс и Цикатридина и да мажа панически с надеждата да не ми остане белег... На лицето е и много искам да го избегна... В момента е два дни след махането и има марличка отгоре, да мажа ли вече?



Здравейте. Махнах бенка на лицето на 06.01. Свалиха конци те след 7-8 дни. Мажа всеки ден с "Дерматикс Ултра" и вече почти не личи къде е била операцията. Лекарят ми го препоръча.

# 719
  • Мнения: 252
Момичета, може ли да ми кажете кой е кабинета на д-р Люси Попова в Токуда? Имам час в сряда, а не помня номера на кабинета, нямам номер и да звънна, за да попитам?

Общи условия

Активация на акаунт