За свекърите, мъжете и децата

  • 17 332
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Наблизо
  • Мнения: 6 236
Български,какви “мъже”.Това само при нас го има.Хем малко от турската ориенталщина,ама каквото отърва нали,хем “западняк” ама пак каквото отърва.
Едни сърби са по-добре значи..че и като руснаците побийват някои български “мъже”.
Не очаквам ММ да има някакви задължения към моите родители,аз също към техните.Добре че на Запад си оплитат кошницата предварително..

# 61
  • Мнения: 20 175
А, не, аз не деля хората на българи и другите, от по-добрите нации. До човек е, има и стабилни български мъже (като навсякъде). Но някои са такива мерзавци, че... толкоз години и не можах да спра да се ядосвам, че има мъже (в конкретния случай, но не означава, че няма и жени лейки), които се държат като предатели.
Жена му, най-милия и уж близък човек, то тръгнало да ѝ обяснява как ще ѝ вземе децата, защото се отнася "лошо" с баща му. Обяснявам си го единствено с факта, че в нечии глави наистина мислите се джуркат като смути. Пълна каша.

# 62
  • Мнения: 3 784
Специално за любителите на приказката за копанката: ами така де, какви са тия лигавщини на снахата - надвесил бебето - надвесил, нали не го е изтървал? Следващият път, като го изтърве, тогава ще му мислим.

Не знам какво да посъветвам авторката, наистина не виждам полезен ход, защото проблемът е основно в отношението на мъжа й към нея. След като на него настоящата ситуация му изнася и не я има за човек, как би съдействал за облекчаване на положението й?

# 63
  • Мнения: 1 384
На колко години е въпросния свекър?Дали наистина е с деменция и толкова възрастен или просто така му е по-удобно на човека- да се навре в дома на сина си под предлог,че не може сам ....за да бъде обслужван.А това,че ви създава напрежение до степен,че ти си готова да се изнесеш с децата и,че ще ви разбие семейството не го интересува.
И то не е ден/два ,а две години до сега...Ами как ще е за в бъдеще?Щом ти прави напук, и разни номера хич не е за жалене.
Не може ли ако живеете в един град да си отиде у дома, а мъжа ти да минава през дома му след работа и да му помага.Да проучите при социалните служби възможността за социален патронаж до дома или кухня в района в който живее,за да ходи да се храни.
Иначе хич не съм оптимист за твоя случай-мъжа ти е с настройката ,че това е правилно и толкоз.Големи ядове ще имаш с него,щом е с такова разбиране за нещата......

# 64
  • София
  • Мнения: 17 895
Понякога изглежда, че са на себе си, а пак не са. Не се сърди на човека.
Виновникът в ситуацията не е дементният, а трезвият, т.е. съпругът ти.

Да натириш жена си новородено да се мъчи и натоварва не само с две деца, ами и с подобни грижи за болен човек е садизъм.
Да се хване на по- добра работа и да плащате на човек да помага. Дори да идва у вас, а свекър ти да остане да живее в дома, пак ще снеме голям товар от теб и нервите ти.

Изчетох останалите коментати, както и твоите допълващи...
Ами, първо браво, че си озаглавила темата по този начин, а не "имам проблем с дементен свекър". Проблемът ти е с мъжа ти, който е свиня. Очевидно изобщо не те уважава.
Няма какво да нищим свекъра. От друго поколение е, където такива разбирания не са рядкост, помагал е все пак за жилището ви и очевидно е болен.
Не го оправдавам, но мъжът ти е за бой.
Щял да ти вземе децата и за нищо не ставаш. Laughing 

Последна редакция: вт, 20 мар 2018, 01:22 от The Catcher in the Rye

# 65
  • Мнения: 9 196
Български,какви “мъже”.Това само при нас го има.Хем малко от турската ориенталщина,ама каквото отърва нали,хем “западняк” ама пак каквото отърва.
Едни сърби са по-добре значи..че и като руснаците побийват някои български “мъже”.
Не очаквам ММ да има някакви задължения към моите родители,аз също към техните.Добре че на Запад си оплитат кошницата предварително..

Мисля, че в случая, не е точно българин съпруга. Или ако е по лична карта, е от ония, които не ходят в църква, а джамия. Такива нрави - сина е най-важното дете, сина гледа родителите си /по-точно жена му/, дъщерята заминава в чужд дом и не се занимава повече с родителите си, а със свекърите, са обичайни за мюсулманските семейства. Дори бих конкретизирала за албанските и турските - от близките ни съседи.

# 66
  • Мнения: 3 661
Да нямаше да е лошо да е от друг етнос описания господин, но за съжаление не мисля, че е така.
Навсякъде по света момчето се тачи повече от момичето и на него се възлагат повече надежди като продължител на рода и носител на името. Жената като цяло се смята за загубена инвестиция, тъй като тя отива в друго семейство. Естествено не е валидно за всички има и свестни родители, които не си делят децата, но другото се среща достатъчно често.

# 67
  • Мнения: 18 866
Авторката засега се справя, че има свежи сили, но след време ще й е още по-трудно. Да взима мерки отсега.

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Вместо да те заплашва,че ще ти вземе децата и ще наеме детегледачка,нека да наеме болногледачка за баща си.Явно може да си позволи.

# 69
  • Наблизо
  • Мнения: 6 236
Само дрънка..пък да беше и помислил по-правдоподобно да му звучат заплахите.
Към авторката:Защо се върна,след като си се била изнесла вече един път?Как беше животът ти тогава,докато беше при родителите ти?

# 70
  • Мнения: 574
И аз това исках да попитам. Първият път като се изнесе, каква беше причината да се върнеш? Какво беше положението, докато те нямаше?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 36 779
Изчетох темата и останах без думи. Не знам откъде да започна, така че няма да започвам изобщо.

Авторке, беж с децата при твоите родители. Съвсем сериозно. Остави децата му да се оправят с него, ти си имаш твои.

Свекърът е дошъл да живее при вас, значи преди това е живял другаде. Идеалният вариант е да си отиде пак там да живее, трите му деца (или колкото са там на брой) да се редуват в грижите за него, а ти можеш да помогнеш като примерно започнеш да готвиш в малко по-голямо количество и да отделяш всекидневно порция и за него. Толкоз.

Абе, и аз да попитам - ти в крайна сметка върна ли се там с децата и ако да, защо?

# 72
  • Мнения: 79
Бях си тръгнала след историята с ножа. Но тогава бях в напреднала бременност с второто дете. Родителите ми са мили хора, но тогава ми върнаха обратно връзка, че трябва да съм по-хладнокръвна и да не взимам всичко толкова сериозно. Нищо не било станало, аз искам всичко най-добро за децата, но трябвало по-благо някак си да се отнасям към проблемите, които ми се трупат с мъжете вкъщи. В интерес на истината никога не съм им споделяла всичко за ситуацията вкъщи, вероятно и поради срам, че съм се вкарала в такъв филм. От друга страна, тогава мъжа ми мина през молби, обвинения, че съм най-лошия човек на света, защото като съм си отишла съм разстроила баща му и така ли трябвало да се постъпва с възрастни болни хора - да им се отнемат внуците и без друго само не го държали жив и т.н. Та така се завърнах в къщата на ужасите.

# 73
  • Мнения: 18 866
Не бих търпяла да се грижа за дядото аз. Той няма ли къде другаде да иде? Имай предвид, че децата ти като чуват как ти не си добре и т.н. утре може и наистина да решат, че майка им е психически нестабилна. И ще ти го натякнат с кеф след време - защото от две деца поне едно ще вярва повече на баща си. Въобще ситуацията е много кофти, мисли и решавай.

А аз например и наистина бих изперкала, ако съм на твое място и живея така.

# 74
  • Мнения: 3 545
Разкажи на вашите тогава с повече подробности. Не чакай много, действай докато имаш сили.

Общи условия

Активация на акаунт