Защо (бихте искали да) имате дете?

  • 41 293
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 14 630
Хора, ако смятате, че Андариел е казала нещо наистина обидно, защо тогава някои от вас обиждат хората със сексуални проблеми, заявявайки, че да се прави секс било лесно?

# 721
  • Мнения: 30 802
Има асексуални хора, или такива, дето се гнусят от секса.

# 722
  • София
  • Мнения: 62 595
що, не е до асексуалност, а мъжете не могат да вдигнат самолета или бързо кацат, а жените някакви други работи. Искат, ама не могат.

# 723
  • София
  • Мнения: 16 208
що, не е до асексуалност, а мъжете не могат да вдигнат самолета или бързо кацат, а жените някакви други работи. Искат, ама не могат.
Какво точно не могат жените? Чета, чета, но явно съм изпуснала нишката на разговора и нищо не разбрах.

# 724
  • София
  • Мнения: 62 595
я физически става нещо, я психически.

# 725
  • Мнения: 9 196
Това зависи от гледната точка и емоционалната оцветеност, Салсанещоси. Ако детето е желано, чакано, свръхценно - вълшебен процес. Ако е нежелано - купчина клетки, особено ако решението е за аборт. Но фактически е точно процес на съединяване на две клетки в определен момент при налични равни условия. Това е положението , ние не сме по-различни от "ппитчикте и пчеличките", нито от шимпанзетата или прасетата - биологията, инстинктите за размножение никой никога няма да ги отмени, защото те съществуват и преди, и след, и независимо от нас.

Няма никакво значение, желано, чакано или не. Живота си е живот. И става дума за самия него. Отношението на родителите ... всякакви неща сме чували/виждали. Това не прави живота по-малко ценен.

А, че сме като животните, ами така сме. Малко е надграден човека. Но и малкото кученце или котенце, ами то пак се появява от нищото, расте, развива се, общо взето си е същото. И то се бори, и неговия живот има смисъл.

# 726
  • София
  • Мнения: 62 595
Отношението на родителите, дори още в момента на узнаване за бременността, вече до голяма степен предопределя живота на това дете, дори дали то ще се появи на бял свят по волята на родителите си. Ако този живот е нежелан, той или няма да продължи, или ако отношението се запази отрицателно, няма да му е никак сладко, а най-хубавото е отношението да стане положително и всички да са щастливи.
Мамасита казва за езика, изразяването - много показателно е как се изразяваат жени и мъже, но основно жените са интересни, когато говорят за желан и нежелан живот (дете).

# 727
  • София
  • Мнения: 16 208
я физически става нещо, я психически.
И ако е нито едно от двете, не е нормално?

# 728
  • София
  • Мнения: 62 595
тогава е асексуален, но такива хора са рядкост. Обаче дори асексуалните могат да се примирят и да правят секс, ако искат бебе.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
На работа съм, не мога да пиша повече, но понеже прочетох официалното обвинение към себе си, се включвам само да покажа източника си:

http://silazazdrave.bg/bg/diseases/in-vitro/o6e-info

Не съм измислила бройката. Ползвала съм сайт и информацията в него. Наистина точната бройка не се знае, но трябва да се има предвид, че де факто хората с проблеми са много повече от официалната статистика, защото голяма част не търси помощ изобщо. В случая дори няма значение дали са 100 000 човека, 300 000 двойки или друга цифра... имаше значение, лично за мен, че такива хора има много, и не бива да се забравя за тях. Андариел и Нофелет казаха каквото имат да кажат, те не приемат, че има обидно съдържание, според мен и други има такова, няма лошо. Явно нито едната страна няма да може да убеди другата. За мен ситуацията е поредното доказателство, че хората сме различни, възприемаме живота различно и се изразяваме различно. Хубав ден на всички от мен!

# 730
  • Мнения: X
Всъщност, самият процес на зачеване се оказва доста по-сложен, отколкото човек предполага. Много условия трябва да са налице, за да може да се случи това. Но те не зависят от интелекта на мъжа или жената. При организмите, които нямат репродуктивни проблеми, това се случва понякога дори неочаквано лесно, даже често изненадващо. Ами да, дори и бавноразвиващите забременяват и се размножават, но лесното за едни се оказва трудно за други. Те затова бабите на това му казват Божа работа.
А един от специалистите по репродуктивна медицина ( нарочно няма да споменавам кой точно) има много любопитна кратка книжа по въпроса.

# 731
  • Мнения: 4 087
Аз правя секс с мъжът ми през ден кажи речи усреднено, вдига си мн добре самолета даже, ама като няма сперматозоиди и да се скъсаме от селс....все тая. Има жени съсзапушени тръби или липса на яцеклетки на 30години и си се таковат ежедневно.....та до тук с лесното зачеване.ме е проблема във вдигането и свалянето.

# 732
  • Мнения: 4 087
Ако нямсхме физиологичен проблем да имаме футболен отбор до тук.....ама нейсе. Та не питсй, старило, питай пстило и далеч не съм прецедент и на там върви човечеството като цяло с тези условия на живот които се намираме и ще се намираме.

# 733
  • Мнения: 5 134
Всичко може да се реализира. В 21 век приемаме доста от сложните неща около себе си за даденост, но в един момент те са били само вероятност. Човек сам пише сценария си и решава колко сложност и "информация" ще допусне в живота си. Да, имаме на разположение сурови материали, но има огромно значение с каква визия ще се подходи.

Бавно, незабележимо, но с времето се вижда как идеята управлява материята, не обратното.

А после аз съм била последователка на не-християнски идеи. Добро утро, я иди поговори по горните въпроси с БПЦ!

# 734
  • Мнения: 30 802
Не виждам защо горните идеи са нехристиянски. Зависи какъв е източникът на идеите.

Реално човек може да се само-селектира на базата на много различни идеи - християнски или не. Всъщност то и така е станало вече. Само трябва да се огледа човек и да си свали унифициращите очила, според които всички хора са еднакви и нямат отличителни характеристики.

И по горните идеи много добре бих се разбрала с произволно избран представител на БПЦ. Все пак те се занимават точно с това - с хора, изправени пред избор, в който един малък избор насочва след това съдбата на живота, вселената и всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт