Защо (бихте искали да) имате дете?

  • 41 275
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 134
Самата идея, че сам си градиш живота и измисляш реалността е грях, според каноните на православието и католицизма. Но, права си, не е непременно анти-християнско, например лутераните за това живеят.
Произволно избран представител на БПЦ ще ти каже да не са кахъриш за избора, той така или иначе не е твой. Иначе, ако е добър човек и психолог, ще успее даже да те успокои с това достатъчно, че да вземеш добро решение.

# 736
  • Мнения: 30 802
Аз сега се сетих, че само в Стария Завет има стратегически родени, важни хора, със съдбовно зачеване. След това вече няма, всички родени са бонус и имат общо взето еднаква значимост. С изключение на романа The Discovery of Heaven, силно препоръчвам, в който дядо Боже пак си създаде едно съдбовно заченато дете, да му оправя работите във физическия свят.

Аз пък си мислех, че идеята за съдбата и че човек няма избор се брои за грях, в смисъл на фатализъм и суеверие. Християнството не изключва личната отговорност, напротив.

# 737
  • Мнения: 5 134
Личната отговорност се разбира главно в контекста на това, че тя е да следваш правилата и да не попадаш в грях, да градиш системата преди всичко, а не себе си. Идеята за съдбата е грях. Идеята, че Бог трябва да е мерилото на всеки твой избор е постулат. Говоря за каноническите версии на християнството, а не протестантските.

Романът дето си написала със сигурност не попада в листата на препоръчителни от БПЦ Simple Smile

# 738
  • Мнения: 30 802
Пишеш умно, но няма смисъл. БПЦ е само част от уравнението. Както и азиатските идеи. В нито едно от тия неща няма грешка. Грешката става, когато човек започне да държи прекалено на едно от тях, с цел трупане на някакви точки. А умно-красиви точки за будизъм не дават. Тестът е друг, пожелавам ти да го издържиш с хубавите идеи.

# 739
  • Мнения: 3 231
Пишеш умно, но няма смисъл.
С две ръце подкрепям. elenna е апотеоз на прикриването на нулево съдържание чрез шик форма.

# 740
  • Мнения: 5 134
Аз не съм будист, обаче.

# 741
  • Мнения: 30 802
Да де, ти си умно-красива, поради липса на по-добър термин. Някакво модерно животно от неизвестна порода. Познава се по това, че разговорите с него са все едно опит да заковеш желе на стената.

# 742
  • Мнения: 5 134
Хаха, мерси. Категорията на "умно-красивите" по-скоро я асоциирам с хора в твоя ФБ, които са ми неприятни и не бих ги описала нито като умни, нито като красиви. Но, няма смисъл, щом ти е удобно да съм там, както преди ме беше направила нереализиран adjunct, нека.

# 743
  • Мнения: 30 802
Е, като духовни идеи най-много се доближаваш до неопределения нюейдж гювеч на умно-красивите, макар да не споделяш политическия им уклон.

Офтопик, ама хвана ли те вирусът Джордан Питърсън в някаква форма? Пускаш чешмата и тече тоз ми ти канадски психолог...

# 744
  • Мнения: 5 134
Ох, ами не знам, може, но не знам кой е.

# 745
  • Мнения: 30 802
Обнадеждаващо:)

# 746
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
неопределения нюейдж гювеч на умно-красивите, макар да не споделяш политическия им уклон.

Какъв е политическия уклон на умно - красивите?

# 747
  • Мнения: 5 134
"Да, България" беше последно когато имах ФБ.

# 748
  • Мнения: X
Желе и канадски ..еди какво си. Дотук стигаме вечно.

С две думи ще ви замоля да опростите разговора си, че некрасиво-неумните не могат да се включат Simple Smile

# 749
  • Мнения: 30 802
Е какво да направя, като тоз психолог си е жив канадец, факт:) съвпадение. Та той говори там за ролите на жените и тъй нататък...

Общи условия

Активация на акаунт