Подготовка за малкия човек -2

  • 49 265
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 392
Оооо винаги има доброжелатели, които да ни съветват. Аз уж слушам, пък си правя както си знам,😂😂😂.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Просто не общувайте с такива хора.

# 32
  • Мнения: 18 447
Елена, понеже с второто открих кефа на къпане върху поставка за баня с ръчния душ, а не във ваничка, за да не ми се схваща кръста, сядам на ниско столче. Пак съм преведена леко, но не клеча и не си натоварвам кръста толкова. Във ваничката сега я къпе ММ, той се занимава с пълнене, миене и т.н. Аз съм по краткото къпане. Grinning

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Понеже малкия много мрази банята, и ми писна да посинява от рев, ние се къпем с него. Който влиза да се къпе го взима с него, измива го под душа, дава го на другия да му оправя тоалета и продължава да се къпе. Така драмата е намалена на половина Grinning

# 34
  • Мнения: 35 110
Нашия направо откача от кеф като стане време за къпане. Имаме подложка за ваничката, която се закача и той стои над водата. Много обича да се къпе Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 5 617
И моя обича да се къпе много. После реве, че съм го изкарала от водата.

# 36
  • Мнения: 1 392
При нас къпането е удоволствие, ваничката е анатомична е не ми се даваха пари за стойка и си клеча. В началото плачеше като я извадя и то в момента в който я прехвърля на хавлийка. После започнахме да и  я мятаме на гръбчето веднага над ваничката и спря да плаче. Е рева идва като почне обличането..😂

# 37
  • Германия
  • Мнения: 3 431
И моята не беше фен на къпането в началото, затова я къпехме веднъж седмично( в коша за пране), да минимизираме стреса за всички ни. Сега я къпем през 2-3-4 дни, във ваната с ММ, много им е забавно.

# 38
  • Мнения: 754
Извинявайте за глупавия въпрос, но колко често се къпят новородените бебочета? На една лекция казаха по-нарядко и да не се премиват, все пак кожата им е мнооооого по-чувствителна от нашата, а и толкова по-различна! Звучи логично, но все пак - кога за пръв път и колко начесто? 🤔

# 39
  • Мнения: X
Аз си го къпя всеки ден.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз също къпех всеки ден. Само разреждах миенето на косата.

# 41
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Извинявайте за глупавия въпрос, но колко често се къпят новородените бебочета? На една лекция казаха по-нарядко и да не се премиват, все пак кожата им е мнооооого по-чувствителна от нашата, а и толкова по-различна! Звучи логично, но все пак - кога за пръв път и колко начесто? 🤔

И на мен тук в Германия така ми казаха за къпането - 1-2 пъти в седмицата, най-добре само с вода. Ние за първи път я изкъпахме като беше на 7-8 дена. В родилното също не е къпана, само косичката й леко замиха.

За мен е ужасна хамалогия да къпя новородено, а и по-голямо бебе, всеки ден. Но всеки си решава 👍🏼

# 42
  • Мнения: 1 392
Сега е на три  месеца до втория месец всеки ден, сега си позвлявам понякога през ден.

# 43
  • Мнения: 197
Първо дете-къпано всеки ден.
Второто на няколко ден.Дупето -всеки ден разбира се .
Един трик  ако бебето реве ,сложете във ваната пелена и от горе на бебето леко го заметнете(пак с пелена-техзух) и си го къпете и поливайте.Поне моето така не плачеше , Simple Smile иначе се съдираше от рев.

# 44
  • Мнения: X
От раждането до 1.5 месец го къпех всеки ден, към момента (почти на 6 м. е) през ден.

Общи условия

Активация на акаунт