Подготовка за малкия човек -2

  • 49 241
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 754
Ясно, благодаря много. Предполагам това помага и за изграждането на някакъв режим, т.е. когато е всяка вечер? 🤗

# 46
  • Мнения: 6 550
новороденото къпех всеки ден, само с вода. сапун ползвах веднъж на 7-10 дни (от серията “липикар“ на “ла рош“). беше лятно бебе, при цялото потене, разходки навън в софия (запрашен въздух и т.н.), не можех да си помисля да го оставя с мръсотията, наслоена по кожата. чела съм също, че досегът с вода е необходим на новороденото, защото му напомня водната среда от майчината утроба и го успокоява.

# 47
  • Мнения: 25 738
Къпя бебка всеки ден, а дупето след всяко акане. Утре става на 2 месеца, не знам кога ще разредим, но на нея и харесва да я мия...
С гимнастиката редовни ли сте, на мен нещо взе да ми писва. Thinking

# 48
  • Мнения: 6 550
аз бях доста редовна с гимнастиката - 3-4 пъти на ден, както ми бяха показали в болницата. в началото малко ме беше страх да правя упражненията с разкрачването на крачетата като на жабче, но после станах по-уверена.

# 49
  • Мнения: 35 110
Ние го къпем всеки ден. Едно,че много му харесва , и второ, че таак разбира,че е време да се спи. Гимнастика му прави мъжът ми след баня ,докато аз подготвям дрешките,леглата, млякото.

# 50
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета. Моля да извините глупавият ми въпрос, но никъде не намерих достатъчно инфо. Та, можете ли да ми препоръчате протектор за детски матрак? Нещо, което лесно се сваля и няма да се разпадне при първото пране.

# 51
  • Мнения: 441
Здравейте, момичета. Моля да извините глупавият ми въпрос, но никъде не намерих достатъчно инфо. Та, можете ли да ми препоръчате протектор за детски матрак? Нещо, което лесно се сваля и няма да се разпадне при първото пране.

Алергон съм ползвала на фирма Нимекс, мисля беше. Издържаха безотказно до доста голяма възраст- пране в пералня, без проблеми.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз използвам къпането като разграничаване на ден и нощ. Досега съм пропускала само след ваксини.

# 53
  • Мнения: 25 738
Здравейте, момичета. Моля да извините глупавият ми въпрос, но никъде не намерих достатъчно инфо. Та, можете ли да ми препоръчате протектор за детски матрак? Нещо, което лесно се сваля и няма да се разпадне при първото пране.
Купих от хиполенд, не помня марка. Върши работа и не беше скъп.

# 54
  • Мнения: X
Протекторът за бебешкото легло е на Лорели, с 4 ластика на всеки ъгъл и струваше около 10-11 лв. Не е мръднал вече 6 месеца почти.

# 55
  • Мнения: 1 392
Протекторът за бебешкото легло е на Лорели, с 4 ластика на всеки ъгъл и струваше около 10-11 лв. Не е мръднал вече 6 месеца почти.
И аз купих такъв, удобен е. Е още само стои на леглото, не е  намокрян или пране. Ще видиме като си влезе по предназначение!

# 56
  • Мнения: X
Аз няколко пъти съм го прала, пушка си е. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9
Благодаря, момичета! Ще пробвам с Лорели. Дано са ок!!

# 58
  • Мнения: 171
Вече влязох в 6 месец и със съпруга ми решихме вече да обзавеждаме стаята на малкият. Аз вече имам по - голяма дъщеря на 2 години и не знам как ще се справя с оправянето на стаята. Отделно не съм пазарувала с шишета, биберони и други неща.  Имате ли идеи какво да взема сега и какво после?

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Шишетата според зависи дали искаш да кърмиш. Биберон- залъгалка също е много индивидуално за всяко бебе.

Общи условия

Активация на акаунт