Подготовка за малкия човек -2

  • 49 310
  • 756
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 18 628
Купих си книгата на Маги Пашова за захранването, второ издание.
Прочетох я, но определено ще я чета отново след няколко месеца.
На мен ми допада по - голямата част от твърденията й.
Тя какво пише за месото? Преглеждала съм й само сайта, където общо взето твърди, че бг схемата е прекалено въглехидратна за сметка на мазнини и протеини. Аз сега чакам 3 книги (1 обща и 2 с рецепти) на “английската Маги Пашова” - Анабел Кармел, бестселър нутриционист е в ЮК. Според нея също не е добре бебетата да остават прекалено много време на зеленчуци и плодове.

Като знам английските бодита и пижамки колко струват и с какво качество са, дори лидълските ми се виждат скъпи. Grinning

# 391
  • Мнения: 1 179
Купих си книгата на Маги Пашова за захранването, второ издание.
Прочетох я, но определено ще я чета отново след няколко месеца.
На мен ми допада по - голямата част от твърденията й.
Тя какво пише за месото? Преглеждала съм й само сайта, където общо взето твърди, че бг схемата е прекалено въглехидратна за сметка на мазнини и протеини. Аз сега чакам 3 книги (1 обща и 2 с рецепти) на “английската Маги Пашова” - Анабел Кармел, бестселър нутриционист е в ЮК. Според нея също не е добре бебетата да остават прекалено много време на зеленчуци и плодове.

Като знам английските бодита и пижамки колко струват и с какво качество са, дори лидълските ми се виждат скъпи. Grinning
В 7-8 месец да се въвежда месото и рибата. Най - интересното е, че според нея картоф (не батат) трябва да се даде след 1 г.
За въглехидратите казва да не се прекалява и източниците на въглехидрати да са основно зеленчуци, плодове, зърнени и бобови храни, ядки (когато вече може да яде). Да не се дават въглехидрати от бисквити, сладки неща и други подобни, произведени от хранителната промишленост. Също така зърнените каши да се приготвят вкъщи, а не инстантни да се купуват.
Общо взето ми се вижда, че върви не по българската схема, а по американската.
P.S. Ще погледна и този автор, който споменаваш. Благодаря!

# 392
  • Мнения: 25 837
То пък едно желязо ще поеме на 6м  ooooh! от месо....
И аз се чудя колко желязо ще поеме от някоя лъжица пюре, ама педиатрите така съветват.
Спомням си аз какво чудо изпих, за да вдигна с 5-10 единици, повръща ми се като се сетя за таз Тотема...
С моята анемия, доста месища изядох през бременността, и тотема пих, без да е било необходимо...Серумното ми желязо и феритина не се повлияха от храната...да не казвам и че сигурно 10 кг червено цвекло съм изконсумирала... Tired
Ако организма е предразположен да не усвоява желязото, и с телешки дроб да захраним пак ще има липси. А в пюренце от бурканчче желязото и другите неща в таблицата на етикета не са нищо друго освен химия.

# 393
  • Мнения: 1 179
Споделям един американски сайт, в който има полезна информация, включително и рецепти.
Може някои от вас да го знаят, но други не, затова пускам линк:
Захранване

# 394
  • Мнения: 4 785
Имам книгата на М. Пашова на пдф, ако някой я иска ще му я пусна. Не съм я чела в частта захранване, но ако е "По-здрави бебета" е тази, първата част е за кърмене, после е за захранване.

# 395
  • Мнения: X
Mоже ли на мен? Благодаря Sunglasses

# 396
  • Мнения: 1 179
Да, тази е. Но pdf вариантът е на първото издание.
В новото казва, че е допълнила/променила някои от нещата.
Просто да го имате предвид.
За информация какви са промените:
цък

Последна редакция: чт, 29 мар 2018, 19:23 от Coelum

# 397
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Никакви книги нямам, добре че е групичката ни във фейса, там си отглеждам детето Grinning

# 398
  • Мнения: 4 785
За по-лесно пускам я на линк за сваляне, за който има желание - ЛИНК

Ще пусна и другите неща, които имам:
Домашна бебешка кухня - 101 рецепти
ДЖЕРИ УАЙКОФ, БАРБАРА ЮНЕЛ ~ КАК БЕЗ КРЯСЪЦИ И ШАМАРИ ДА ПРИУЧИМ … ТО КЪМ ДИСЦИПЛИНА
ПИТЪР УОКЪР ~ МАСАЖ И ГИМНАСТИКА ПРИ БЕБЕТО И ДЕТЕТО

Не съм ги чела, така че сами ще прецените дали и доколко ще са ви полезни Wink

# 399
  • Мнения: 2 224
То пък едно желязо ще поеме на 6м  ooooh! от месо....
И аз се чудя колко желязо ще поеме от някоя лъжица пюре, ама педиатрите така съветват.
Спомням си аз какво чудо изпих, за да вдигна с 5-10 единици, повръща ми се като се сетя за таз Тотема...
С моята анемия, доста месища изядох през бременността, и тотема пих, без да е било необходимо...Серумното ми желязо и феритина не се повлияха от храната...да не казвам и че сигурно 10 кг червено цвекло съм изконсумирала... Tired
Ако организма е предразположен да не усвоява желязото, и с телешки дроб да захраним пак ще има липси. А в пюренце от бурканчче желязото и другите неща в таблицата на етикета не са нищо друго освен химия.


Е стига, дано не си права. На мен с миналата бременност хемоглобинът ми падна до опасно ниско ниво. От най-малкото усилие бях пред припадък, а тръгнах от отлични стойности в началото. Не ядях никакво месо. Сегашният ми гинеколог, който се слави с много добро име ме кара да ям 5-пъти седмично телешки пържоли или пак ме очаква същото. Казва, че въпреки че за хората, които не са бременни може да бъде вредно месото, бременната жена има нужда особено от 5-ти месец нататък. Сега мъжа ми ми купува едни пържолки нарязани на тънко като хартия, за да мога някак да ги преглътна и се насилвам, колкото и да не ми се ще. Ще видим дали ще има ефект. Така че не смея да лишавам малката от месо. Бях питала педиатърката за месо след годинката, но беше твърдо против.

# 400
  • Мнения: X
И на мен хематолозите ми казват, че не трябва да приемам желязо, обаче аз на повечето хематолози мога да им кажа, че са пълни некадърници, нищо не разбират.
Аз от миди много вдигам желязо. дори сега бременна ги ям, купувам си ги от лидъл, и втори път ги обработвам термично. Отделно пия билкова кръв с желязо, и софт желязото на солгар, и пак не мога да задържа феритина, бебето всичко изкльопва със страшна сила. Приемам желязото  с плодове и зеленчуци богати на вит. с, приемам и фолиева киселина и тя ми помага за желязото и хемоглобина. В 12 го приемам далече от желязото, че ако го предозирам и то бута желязото.

# 401
  • Мнения: 1 872
Герда, имай предвид, че стойности около 110 са нормални за бременна жена (нищо че референтните са с долна 115-120), а към края на втория триместър май са най-ниските нива. Аз тогава припаднах два пъти и после спрях да карам, за да не вземе да се случи зад волана. С феро-фолгама закрепих положението.

# 402
  • Мнения: 25 837


Е стига, дано не си права. На мен с миналата бременност хемоглобинът ми падна до опасно ниско ниво. От най-малкото усилие бях пред припадък, а тръгнах от отлични стойности в началото. Не ядях никакво месо. Сегашният ми гинеколог, който се слави с много добро име ме кара да ям 5-пъти седмично телешки пържоли или пак ме очаква същото. Казва, че въпреки че за хората, които не са бременни може да бъде вредно месото, бременната жена има нужда особено от 5-ти месец нататък. Сега мъжа ми ми купува едни пържолки нарязани на тънко като хартия, за да мога някак да ги преглътна и се насилвам, колкото и да не ми се ще. Ще видим дали ще има ефект. Така че не смея да лишавам малката от месо. Бях питала педиатърката за месо след годинката, но беше твърдо против.
Моята хематоложка, ми каза месо яж, но полза ще има ако е от село. Като нямам село какво да правя, ям от Лидъл...все още ям, защото кърмя.

# 403
  • Мнения: 166
Откакто съм бременна не ми се яде месо, много ми е гадно. Хемоглобинът ми обаче падна драстично и започнах: коприва, спанак, сок от арония и пилешко от баба. При последното изследване стойността беше 124.
 И  пак  няколко въпроса:innocent:: 
1.Крем за лице за бебето нужен ли е?
2. От кога ще ми трябва шезлонг?
3. А активна гимнастика?

# 404
  • Мнения: 4 660
Момичета много се отклонихте от темата. Със сигурност има по подходяща тема за обсъждане на храненето на бебето и на бременната жена Thinking

Последна редакция: чт, 29 мар 2018, 23:20 от kikair

Общи условия

Активация на акаунт