Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"- 7

  • 124 845
  • 638
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 113
Здравейте,

Обмислям идващата учебна година да запиша големият ни син на курсовете. Той ще бъде 6 клас, до сега не ги е посещавал и нямаше интерес към състезателната математика. Тази година брат му беше първи клас, явяваше се на всички математически състезания и много го запали по математиката. Баткото иска лятото да порешава задачи, подобни на тези от курсовете, за да знае какво да очаква.
Моля, някой, който ги е посещавал да ме насочи към сборници, които мога да му купя, за да решава лятото. за 2-4 клас знам за поредицата Немо, но от 5 клас нагоре нагоре нямам идея какво да му взема.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 886
В 5 клас решаваха по сборник на Анубис, но там вече не е състезателна, а надграждане на учебния материал и подготовка за НВО

# 602
# 603
  • Мнения: 7 112
Обичайните сборници за възрастта и после сброрниците на доц. Кортезов, ако не става въпрос за МБГ. 

# 604
  • Мнения: 2 285
В пети клас децата решаваха основно от:

1. "Магията на ингелекта" - изд. Даниела Убенова - за съжаление е изчерпан още от миналия септември, но      може да се намери в pdf формат
2. "1325 задачи" - изд. Просвета
3. "Мат. състезания  - 4-7 клас"- изд. Регалия
4. "Сборник за 5-ти клас" - П. Рангелова, изд. Коала прес
5. Имаше и един на изд. Анубис, със самолет на корицата, но него не препоръчвам, тъй като бъкаше от грешки

Ако детето иска да се подготвя за различни мат. състезания, препоръчвам да се решават всички възможни теми, които могат да бъдат открити в нета + списание "Математика". На школите учениците от СМГ решават такива, но подготвителните модули за външни ученици, мисля, са със съвсем друга насоченост и не знам дали изобщо биха били подходящи.

# 605
  • София
  • Мнения: 3 486
Синът ми ходи на курсовете 5-7 клас. Идеята на тези курсове е подготовка за НВО, а не състезателна математика. За подготовката за НВО може да вземе който и да е сборник и да решава задачите. В 6 и 7 клас на курса им даваха лист със задачи. Една част решаваха на курса, останалата за домашно. Аз бях много доволна от подготовката и на НВО точките му бяха много повече птколкото очаквах.

# 606
  • Мнения: 113
Много ви благодаря за отговорите!

# 607
  • Мнения: 4 255
Освен Олимпийци, знаете ли дали има ли друга добра школа за състезателно програмиране

# 608
  • София
  • Мнения: 5 020
Освен Олимпийци, знаете ли дали има ли друга добра школа за състезателно програмиране

https://ant.bg/?page_id=632

# 609
  • София
  • Мнения: 85
На СМГ школите са отворени за външни и са безплатни. През учебната година са.
Телерик академията също безплатни, но с входящ тест

Последна редакция: ср, 08 юни 2022, 22:26 от silvi.d

# 610
  • София
  • Мнения: 3 486
И кое ви притеснява в изпита? Децата, които кандидатстват в СМГ, нямат никакви проблеми с изпитите на Телерик.

# 611
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
Здравейте!
Бихте ли споделили впечатления от Анатоли Грънчаров и Ивац Даков?
Интересувам се за момче в 3 клас.

# 612
  • София
  • Мнения: 5 287
Здравейте. Бихте ли споделили как избирате учител, при който да запишете детето си? Мислех, че просто ще продължим, но се оказа, че учителят няма да има група за този клас и съм малко шах с пешката. Миналата година избирах малко на ангро и без твърде сериозно проучване. Половината резултати при търсене по имена водят до тази тема, където оставам с впечатление, че основната трактовка е: когото и да изберете, е ок. Другата половина са разписания и прочие места, където се среща името на съответния учител.
Предварително благодаря!

# 613
  • Мнения: 29 407
Принципно всички са добри, така че, който и да изберете, е ок.
Ние избрахме Надя Кръстева по препоръка на родител, чието дете обучава в горен курс на СМГ. Мисля, че е чудесна, обяснява добре и държи дисциплина, лично ние сме много доволни. Но зависи какво търсите....
Обаче освен курсовете, независимо при кого са, трябва и много допълнителен труд и решаване на задачи. Курсът не е гаранция за успех.

# 614
  • Мнения: 4
Здравейте!
Записах синът ми,който ще е 2 клас, на курс в ПМГ при Людмил Попов/ 8часа.
Притеснявам се дали ще попаднем на преподавател, не съм избирала кой знае колко много. Влязох имаше места при него, макар днес да са отворили още групи, но от 10:45. Та ако някой има отзиви за него е съм благодарна да сподели за мое успокоение.
Видях в нета,че е българик, но явно води на малките и математика.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 14:51 от CieraLeon1

Общи условия

Активация на акаунт