MyKi Care – за спокойни дни и нощи!

  • 55 186
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31
Много интересен уред !!! Като майка на дете,което като вдигне температура "чупи" скалата всеки път (и ако не дай си боже вдигне я меря през 10 минути) този уред би ми свършил прекрасна работа. Детето по-ниска температура от 38,5 градуса не вдига и когато стигне 39 градуса е важно да му я меря редовно за да следя как спада и дали изобщо спада.
Обаче се питам:
Когато тези лепенки в кутията (к-та) свършат, откъде ли се купуват допълнителни? Rolling Eyes
Иначе всичко останало изглежда добре Smirk

Здравейте,

Включваме се и ние, за да отговорим на зададените въпроси.

Радваме се за проявения интерес към MyKi Care. Разрaботката ни отне 14 месеца, но смятаме че постигнахме желания резултат.


Има два варианта за лепенките:
1. С поръчка от сайта www.MyKi.Care, като ще пристигнат с доставка на следващия ден
2. Като от най-близката аптека се закупи руло хипоалергенни лепенки за чувствителна кожа. Примерно може да използвате лепенките на Санпласт Цитофикс с 10 см ширина. https://apteka.framar.bg/30032416/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BF%D0%BB … %D0%BC-10-%D0%BC-

 

С уважение,
Екипът на MyKi Care

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 11:52 от Редактор**

# 46
  • Мнения: 31
Виждам че термометърът е предназначен за деца до 12г.
Моят син (9г) не би търпял да има нещо залепено на тялото му.

За сваляне на температура: чорапи с оцет и вода; студени компреси; мазане на свивките на ръцете и краката с белтък; и единствен път (с щерката) хладен душ (тогава и двете бяхме във ваната под душа и двете ревяхме Simple Smile).

Здравейте,

MyKi Care термометър е създаден като дизайн и материали, така че само след 2-3 минути не се усеща по никакъв начин. Може да гарантираме, че Вашето дете ще забрави, че носи термометър и няма да прояви нетърпимост.

 
С уважение,
Екипът на MyKi Care

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 11:54 от Редактор**

# 47
  • Мнения: 1 294
Описанието на Myki Care звучи страхотно, всеки би се радвал да го има. Аз и моят съпруг сме съгласни с лекарите, които смятат, че температура до 38.5 градуса не е препоръчително да се сваля, за да може организмът сам да се пребори с инфекцията и така на практика да се самоизлекува, защото както всички знаем, традиционната медицина не лекува, само подтиска симптомите на заболяването. Ако детето се чувства добре и е спокойно, прибягваме до сироп за сваляне на температура само преди лягане, за да може да спи спокойно. Ако през деня вдигне по - висока температура или обуваме напоени със студена вода и оцет чорапки, или слагам детето във ваничката и започвам да обливам телцето първо с нормално топла вода и постепенно правя водата по - студена и по - студена. В никакъв случай не обличам допълнително дрехи с цел изпотяване.
Благодаря ви за темата - има много полезни съвети.

# 48
  • Мнения: 1
Ще се радвам да имаме вкъщи този термометър. За сваляне на температура слагам 1:1 оцет и вода на краката и челото

# 49
  • Мнения: 1 421
Като майка на породени деца, ходещи на ясла и градина ми се налага за съжаление доста често да свалям температура или да не спя по цели нощи, за да я измервам с термометър под мишницата. Детето се буди от него, почва да плаче, вдига още по-висока температура и става кошмарно. Много бих се радвала да имам такъв умен термометър.
По въпроса - не давам нищо за температура под 38.5 градуса, дори съм забелязала, че с вдигане на по-висока температура организмът се преборва по-бързо с вируса. Нещото, което правя винаги е да ги слагам във ваната и да пускам душа, облегчава ги, температурата спада поне за кратко. Също давам и хомеопатия след консулт с педиатъра

# 50
  • Мнения: 1 283
  Преди година и половина детето ми направи температурен гърч. За 10-15 минути от нормална телесна температура, термометърът скочи над 40-те градуса. Вкараха ни в болницата и вечерта се случи същото, но без гърча. 3-те опита да му се дадат лекарства през устата завършиха с повръщане. Тогава мед. персонал започна да го увива в чаршафи.
  Имам богат житейски опит с температурите на моят син, като последната от 39 градуса беше миналата седмица. Когато лекарствата не могат или няма време да действат, винаги опираме до водата - за мен е най-сигурният метод за понижаване на температурата.
  Изключително бих се радвала да имам на разположение подобен термометър, особено щом сигнализира с аларма за аномалия в температурата. През нощта, когато синът ни е болен, навиваме през един час три будилника, за да сме сигурни, че ще успеем да се събудим.

# 51
  • Мнения: 7 279
Децата ми са свикнали с "бабешките"методи за сваляне на Т.Преди 10дена,малкия ми син беше болен и ми вика"мамо,ще ме правиш ли на туршия?"...До Т.38 .5 слагам  на челото кърпи,а на ръцете и краката мъжки чорапи(по-големи са)с вода и яб.оцет 1:1.Под чорапите подпъхвам по филия хляб-от баба знам,че изтегля Т.Това най-често използвам,иначе и:белтък,и аспирин счукан-намазвам гънките ;хладен душ;чаршафи...Много е важно човек да не се "паникьосва" и да има верен помощник-Вашият термометър,мисля,че ще бъде точно такъв.

# 52
  • Мнения: 2 613
Mного полезно ревю!!! Детенцето ми е на 3г и 7м и често вдига температура. За мен термометъра е вечен спътник навсякъде. Често правя компреси с оцет, но стане ли 38°, давам Нурофен ии Панадол и не аи правя експерименти. С удоволствие бих пробвала продукта, изключително полезен ще ни е!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 070
Аз използвам "бабини" методи като най-безотказният според мен е увиването в мокър чаршаф също така помага и обтриването на тялото с хладка сапунена вода. 

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Това са методите, които са ми препоръчвали:
Да изкъпиш детето (не в студена вода, разбира се).
Прием на много течности
Да се облече детето в по- тънки дрешки, които позволяват на въздуха да минава спокойно, и да не е много топло в стаята.
Естествено и да се свържем с педиатър при първа възможност Simple Smile
Много полезни съвети прочетох тук, браво Simple Smile

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Интересна тема. Може да научим доста методи едни от други. Аз лично пробвам да сваля температурата първо с лимони. Нарязвам хубаво измит лимон на резени. После ги поставям върху стъпалата и слагам чорапи. Спи се с тях при необходимост. А ако не е удобно може резените да се сложат на вътрешната страна на лактите или колената. Втория вариант, който практикувам от скоро е заварка от корен джинджифил. И все пак да не забравяме, че температурата не е болест, а съпътстваща заболяването, така че трябва да се лекува и с лекарства паралелно с бабините методи. Естествено ако нищо не помогне прибягвам до добре познатото завиване с чаршаф, който е напоен с оцет.
Да чукаме на дърво сега сме добре, дано не ни ловят вирусите.Innocent

# 56
  • Мнения: 146
С радост ще участвам и ако спечеля с радост ще споделя отзиви.Много полезно ми се струва.Имам две момиченца,на 2години едната и на 6месеца другата.За щастие на малкото още не ми се е налагало да свалям температура,но на голямата съм ползвала картоф на крачетата,оцет по дланите,ходилата и челото,хладни компреси.В краен случай хладен душ.

# 57
  • Мнения: 394
Моят метод за сваляне на температура е оцет с вода

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 124
Наистина ме заинтригува този иновационен термометър. Сега ползвам инфрачервен термометър при нужда и за двете си деца. Много безсънни нощи съм имала за да следя температурата, когато са болни. Когато имат температура ги разсъбличам, обтривам с мокри кърпи или правим баня с хладка вода.

# 59
  • Слънчева Система
  • Мнения: 2
Аз съм млада майка и още не ми се е налагало да свалям температура, но навремето наред с мокрите чаршафи и компресите с оцет, баба ми ми мажеше краката с мас, после ръсеше със сол и обуваше хавлиени чорапи. Усещането беше много неприятно, но след една нощ с този трик на мен ми светваше и се подобрявах! Друг е въпросът, че май заради въпросните хавлиени чорапи не търпя нищо върху краката и вечно ходя боса Grinning
Идеята за блутуут термометър е страхотна, адмирации! Успех на всички участници Wink

Общи условия

Активация на акаунт