БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 69 787
  • 891
  •   1
Отговори
# 765
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
В Гелерт също няма почасови билети. Шапките са задължителни само в големия басейн и във външния. Вземете си по една бързосъхнеща кърпа и по едни джапанки за 5лв. от Декатлон. Там има и платнени шапки с нещо като промазка. На изходите за съблекалните има едни машинки, като центрофуги за бански, декатлонските кърпи се изцеждат идеално, докато хавлиите идват твърде тежки. Иначе материята на кърпите от Гелерт е като на пешкирчета за бърсане на чинии.
Билетите са за шкафчета или кабинка в съблекалнята (те са малко по-скъпи) - спокойно може да вземете само един билет с кабинка за семейство и да се изчаквате (иначе са възтесни и двама възрастни е малко трудно да се оправят едновременно).
В басейна с 40°температура май не пускаха деца.

# 766
  • Мнения: 630
Като гледам прогнозата за времето за Великден, и трите дни, когато ще сме в Будапеща, ще вали. Очевидно ще трябва да уплътним целия престой с дейности на закрито Rage Идеи освен на баня къде още може да се ходи на закрито и да е интересно? Мислех да посетим зоопарка заради детето, но и той вероятно ще отпадне, ако вали по цял ден...

# 767
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Парламента, hospital in the rocks, холокост музея са нещата, които ми хрумват на първо четене.

# 768
  • Мнения: 796
От къде се хваща транспорт до Сентендре?

# 769
  • София
  • Мнения: 8 109
Ние ходихме с влак от Batthyány tér. Съжалявам, че с корабче не отидохме, но времето не беше много хубаво.

# 770
  • Мнения: 564
И ние сме по Великден 2 дена и половина, Запазила съм само посещение на Парламента, зоологическата ще посетим, но зависи от времето.По няколко пъти на ден се променя прогнозата,дано минем между капките. Може би ще вземем Хоп он автобустите ,ако вали поне да сме на закрито, а и така е по приятно разглеждането на града.
Гледам работното време на зоологическата. До 6ч..като последното влизане е в 5. Ако отидем след обед, в колко трябва да излезем най - късно?

# 771
  • Мнения: 630
За парламента необходимо ли е предварително запазване на час и ако да - може ли предния или същия ден да запазим?

# 772
  • София
  • Мнения: 749
Едва ли, аз преди 2 седмици купих от последните билети за английска група, виж за френски, италиански имаше бол

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 19:04 от AniCat

# 773
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
За парламента необходимо ли е предварително запазване на час и ако да - може ли предния или същия ден да запазим?
Ние записахме, като отидохме на място - за следващия ден, в група на английски. Това беше през 2019 г.

# 774
  • Мнения: 564
Неделя вечер запазих за 23.04. на обяд с руски език. Имаше свободен още един час за група с испански език, Цената за 2в и 2 деца е 38 лв. Билета трябва да е разпечатан.

# 775
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Ние и двата пъти излизаме от зоологическата към 17.40. Служителите подканят, но не натрапчиво.

# 776
  • Мнения: 796
72 часовите карти важат ли за влака до Сентендре или за там трябва отделен билет и ако е така, от къде се купува?

Регистрирах бордни карти до Будапеща, за където са отпаднали мерките за ковид, но навсякъде ми искаше да прикачам сертификат, а накрая на самата бордна карта отново стои надпис за това. Стандартен ли е този надпис за всички дестинации или аз нещо не правя както трябва?

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 10:53 от enigm@

# 777
  • Мнения: 1
Aбе какво се случва с полетите до Будапеща? На 18 май трябва да съм там, само някакви възможности през Лондон имам със супер голям престой...

# 778
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, изискват ли сертификати/тестове за влизане в страната, в магазините?

# 779
  • София
  • Мнения: 749
Не, влизането навсякъде е съвсем свободно в това отношение. Друг проблем имахме ние, чакахме 3.5 часа на границата им със Сърбия, за да влезем на 22.04. следобед

Общи условия

Активация на акаунт