БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 69 703
  • 891
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 560
Ние сме за Великден, но със самолет.
Не съм запазила хотел/апартамент още.
Нямам и план как ще разпределим дните
Ще бъдем два дена и половина.
Удачен вариант ли е хоп он автобусите?
Може ли да ми препоръчате хотел или апартамент на удобно място и заведение за хранене?

# 751
  • София
  • Мнения: 743
  Аз съм резервирала в хотел Н2, съвсем в центъра е, вижте го, ако искате. Заведения съм набелязали от темата  Sir Lancelot, Trofea grill  и  това на Jamie Oliver. За автобусите хоп-он и аз се чудех, но май ще останем на варианта карта за 5 -ма с градския транспорт. Веднъж само сме ползвали такъв тип автобуси във Флоренция и изобщо не си заслужаваше парите

# 752
  • Мнения: 2
И ние сме планирали 3 нощувки в Будапеща по Великден.  Две семейства с по 2 деца сме и ще пътуваме с коли. Притеснявам се,  че и събота и неделя го дават да вали. Къде можем да отведем децата на закрито?

# 753
  • София
  • Мнения: 743
В Аквапарка, но е малко в покрайнините. Кофти прогноза за времето, и аз се ядосах, събота май ще е ОК все пак

# 754
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Зависи колко са големи децата. Националният музей, музеят на чудесата, къщата-музей на Худини (там има и представления) са добри опции при як дъжд. Иначе - дъждобран и гумени ботушки (щом сте с коли).

# 755
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте, къде мога да прочета за карти за градски транспорт? Каква е цената на единично пътуване? Откъде се купуват билети? Как се валидират?
Благодаря много!

# 756
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
https://bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices/
Ние ползвахме автомати по спирките.

# 757
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
В метрото се валидират на входа, а в останалия ГТ си има машинки в превозното средство.

# 758
  • Мнения: 560
Резервирах апартамент близо до центъра 400м. С две деца на 7г.и 14 г. затова обмислям вариант Хоп он .Запазих посещение на парламента и съм обещала зоологическата градина.Другото ще е разходка.

# 759
  • Мнения: 626
Здравейте! И ние ще сме в Будапеща за 2 дни и половина за Великден! Не сме въодушевени от прогнозата за времето, разбира се. Обмислям да отидем на баня и съм се спряла на Сечени. Не можах обаче да се ориентирам дали билетите са само целодневни или може за определено време - примерно сутрин, следобяд или надвечер, и ако може - каква е цената. Цената на халатите и хавлиите ми се струва доста висока. Разрешено ли е човек да си носи хавлия? Не ми стана ясно и дали дете на малко под 3 години, което ползва тоалетната, може да ползва басейните? А освен басейни и сауни нещо друго включва ли се в цената на билета - например джакузи, шезлонг...

# 760
  • Мнения: 1 111
В Сечени не сме били, но за лошо време мога да препоръчам баня Гелерт - има доста разнообразни вътрешни басейни и също впечатляваща архитектура, но не е толкова популярна сред туристите. Носете си шапчица за глава, защото ми се върти в ума, че бяха задължителни, а не са много евтини ако си ги купиш от банята.

# 761
  • Мнения: 626
В Сечени не сме били, но за лошо време мога да препоръчам баня Гелерт - има доста разнообразни вътрешни басейни и също впечатляваща архитектура, но не е толкова популярна сред туристите. Носете си шапчица за глава, защото ми се върти в ума, че бяха задължителни, а не са много евтини ако си ги купиш от банята.
Пускат ли малки деца в басейните и има ли билети, които не са за цял ден?

# 762
  • Варна
  • Мнения: 161
Здравейте, някой знае ли дали 5- дневните билети за градския транспорт могат да бъдат закупени и онлайн?

# 763
  • Мнения: 1 111
В Сечени не сме били, но за лошо време мога да препоръчам баня Гелерт - има доста разнообразни вътрешни басейни и също впечатляваща архитектура, но не е толкова популярна сред туристите. Носете си шапчица за глава, защото ми се върти в ума, че бяха задължителни, а не са много евтини ако си ги купиш от банята.
Пускат ли малки деца в басейните и има ли билети, които не са за цял ден?
Да, ние бяхме с детето. Имаше ако не се лъжа само за един от вътрешните басейни някакво ограничение, но не помня точно какво. Май бяха женски и мъжки,  или беше заради температурата - нещо от сорта, но беше интересно различни басейни с различни температури в различни зали с различна архитектура.
За билетите не помня за съжаление - погледнете на сайта дали има информация.

# 764
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, някой има ли информация стадиона дали може да се посещава, без да има мач?

Общи условия

Активация на акаунт