БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 69 792
  • 891
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 98
Благодаря, TEREZA83 и AniCat! Ще видим какво ще излезе накрая от тази импровизация. Това ще ни е първо такова автомобилно пътуване. Дано да си струва, че съм доста скептична.

# 796
  • София
  • Мнения: 4 443
Kokiche 11, може да имате предвид и тези ГКПП - Хоргош-Рьоске и Бачки Виногради-Ашотхалом. Вторият не е отворен денонощно, а работи от 7 до 19 ч. Няколко пъти сме минавали оттам. Изключително спокоен пропусквателен пункт. Само веднъж сме чакали 2 часа, но беше през лятото, когато турците пътуват усилено към родните места.

# 797
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Ние последно пътувахме с колата преди пандемията - 2019 г., началото на септември и в посока Будапеща имаше голям поток гастарбайтери, които се завръщаха от родните си места. Та, почахме си - сигурно по 30-40 минути на всяка граница. Но на връщане към България, минахме бързо навсякъде.

# 798
  • Варна
  • Мнения: 3 939
нестандартно място за хранене , по скоро стрийт фууд , на по поносими цени и вкусно , са заведенията из покрития пазар който и без храната е интересен
Central Market Hall
Nagy Vásárcsarnok
Пазар за селскостопански продукти
https://www.google.bg/maps/place/Central+Market+Hall/@47.4968748 … 0564797,14z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x4741c334d1d4cfc9:0x400c4290c1e1160!2z0JHRg9C00LDQv9C10YnQsCwg0KPQvdCz0LDRgNC40Y8!3b1!8m2!3d47.497912!4d19.040235!3m4!1s0x4741dc4fe2b1c2f7:0xa08c351e7bba2ecc!8m2!3d47.4870848!4d19.058493
Купихме от прочутите унгарски салами домашно производство Simple Smile
Също много млечни и тестени домашни произведения.
Общо взето място за любители на много вкусна фермерска и домашна храна

# 799
  • Мнения: 353
Здравейте! Планувано ще посетим Будапеща това лято от 27.07 до 01.08. Запазила съм хотел в центъра Rákóczi út 48-50, но три от петте дни ще трябва да се придвижваме с някакъв транспорт до Хунгароринг. Моля, ако някой е бил там за формулата да сподели за удобен превоз! Също какво е интересно да посетим- трима възрастни ще сме!

# 800
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Здравейте! Планувано ще посетим Будапеща това лято от 27.07 до 01.08. Запазила съм хотел в центъра Rákóczi út 48-50, но три от петте дни ще трябва да се придвижваме с някакъв транспорт до Хунгароринг. Моля, ако някой е бил там за формулата да сподели за удобен превоз! Също какво е интересно да посетим- трима възрастни ще сме!
И ние отиваме на формулата, ще чакам някой да отговори. С коя компания летите,  аз не мога да намеря билети за тези дати и обмислям до Виена и оттам с влак.
Може ли да споделите линк за хотела?

# 801
  • Мнения: 98
magicjo благодаря, планирали бяхме и минахме през Хоргош, защото през другия преди няколко седмици наша позната каза, че е чакала 5 часа. Почакахме и ние - около 2 часа на отиване. На връщане не сме чакали никъде. Карахме с всички ограничения - 8 часа от хотела до дома ни в София.
Като цяло пътят е лек и се минава лесно. Само на Калотина е пълен ужас - прах, разбит път и безумно преминаване.
Преживяването беше хубаво - времето беше прекрасно, направихме си и добра разходка.
Относно цените - по - евтина дестинация в Европа не съм имала. Цената на бензина там е по - ниска отколкото в България. Зареждахме за около 490 форинта, което по мои сметки е около 2.53 лева. Капсулите за кафе, които тук купувам от хипермаркет са около 13 лева кутията, в Будапеща, на Ваци бяха под 1800 форинта - около 8-9 лева. Цените в ресторантите - аналогични като в София.
Приятно пътешестване!

# 802
  • Мнения: 353
Здравейте! Планувано ще посетим Будапеща това лято от 27.07 до 01.08. Запазила съм хотел в центъра Rákóczi út 48-50, но три от петте дни ще трябва да се придвижваме с някакъв транспорт до Хунгароринг. Моля, ако някой е бил там за формулата да сподели за удобен превоз! Също какво е интересно да посетим- трима възрастни ще сме!
И ние отиваме на формулата, ще чакам някой да отговори. С коя компания летите,  аз не мога да намеря билети за тези дати и обмислям до Виена и оттам с влак.
Може ли да споделите линк за хотела?
[/quote
Здравейте! Ще пътуваме с кола. Хотела е Omega Guesthouse Budapest Имаше преди два,три месеца евтини РБН- та, ама докато се начудим,те свършиха!

# 803
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Тъкмо се връщаме от 3-дневен тур там. Наистина - по-евтина дестинация отдавна не съм виждала. Насладихме се на всичко- време, места, култура, храна... Най-вече медена торта - една сладкарка очакваше съпругът ми да пипне диабет, опустошавайки 5 парчета торта Марленка пред очите и 🤣 Ние с детето се държахме прилично - само по 3. 😂 Транспортът е евтин и изключително добре уреден.
Особено сега - когато отпаднаха всички ограничения при пътуване - препоръчвам!

# 804
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Чак много евтина...като тук да кажем че е.

# 805
  • София
  • Мнения: 749
То ако човек само се разхожда и хапне по няколко торти, навсякъде ще му е евтино. Единствено бензинът е по-евтин от тук. Хапване в приличен ресторант ни излизаше по около 160лв . И с всички други атракции, които посетихме, 2-3 дневната ни екскурзия ни излезе към 2000 лв. Така че евтино не е.

# 806
  • Мнения: 7 154
И ние обмисляме Хунгароринг - края на юли / началото на август.
За втори път ще ходим на формулата в Унгария, нямам търпение.

Някой пита как се стига до пистата. Не помня точно откъде тръгват, но има автобуси.
Ако сте си закупили билети (за пистата), би трябвало да има подробно описание (схема) как се стига.
Помня обаче, че от последната спирка на автобуса до самата писта вървяхме доста пеша, нямаше организиран транспорт, но това изобщо не ни беше проблем.

Не модерирам този подфорум, но да помоля някой да публикува нова тема.
Благодаря.

# 807
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте, нашето пътуване до Будапеща наближава и бих искала да попитам дали някой се е возил на корабче по Дунав.
Моля да споделите ориентировъчна цена и откъде тръгват корабчетата.
Благодаря!

# 808
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Ние се возихме като ходихме...беше преди 4г. Обиколката влиза в 48ч карта за градския транспорт. Тръгват от кея, напр.пред Парламента. Вижте обаче кои линии са държавните, че има и частни такива. Цена не помня.

# 809
  • София
  • Мнения: 4 443
D11 и D12 са номерата на държавните, но в bkk.hu няма актуални разписания. По време на пандемията не са работили, но към момента не знам какво е положението.

Общи условия

Активация на акаунт