БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 7

  • 70 686
  • 891
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 523
С коя карта, тази 24часовата ли?
През деня ли се качихте?

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 40 978
С коя карта, тази 24часовата ли?
През деня ли се качихте?
да,с нея...мн.е удобно! През деня.Не се притесняваш за билети и т.н...купих още от летището. Важи за корабчета D11 и D12. Ние се качихме от Парламента.  До там с трамвай Wink приключение си е!

# 92
  • София
  • Мнения: 11 727
mystic woman, май бъркаш нещо терминал и гейт. Гейтът не се пише на бордните карти, той се гледа на таблата преди или след проверките зависи от летището. А това с терминала, че не го пише на бордните карти е неприятно наистина, сумати време съм губила, за да разбера някое летище колко терминала има, на кой кацам и на кой ми е трансферът за следващия полет.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 40 978
mystic woman, май бъркаш нещо терминал и гейт. Гейтът не се пише на бордните карти, той се гледа на таблата преди или след проверките зависи от летището. А това с терминала, че не го пише на бордните карти е неприятно наистина, сумати време съм губила, за да разбера някое летище колко терминала има, на кой кацам и на кой ми е трансферът за следващия полет.
да,да моя грешка Wink
Пишеше 2В и до там...това е терминала. Вътре обаче на таблата за,заминаващи пак нямаше гейт..? Голямо лутане и питане падна!

# 94
  • Мнения: 539
Здравейте! Искам да попитам кое е по-добре да си вземем Budapest 24-hour group travelcard - 3300ф. или блокче от 10 билета - 3000ф. Ще бъдем двама човека и ще ползваме градския транспорт от 20часа на единия ден до 15 часа на другия ден.

# 95
  • Мнения: 22 523

tedizonova, ако ще сменяте метро, трамвай, автобус е по-добре 24часовата карта. Иначе тези 10билета може и да не ви стигнат.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 40 978
Здравейте! Искам да попитам кое е по-добре да си вземем Budapest 24-hour group travelcard - 3300ф. или блокче от 10 билета - 3000ф. Ще бъдем двама човека и ще ползваме градския транспорт от 20часа на единия ден до 15 часа на другия ден.
определено 24-та карта!

# 97
  • Мнения: 539
Благодаря Ви момичета!  bouquet
Само да ми кажете от къде мога да купя  Budapest 24-hour group travelcard към 20 часа?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 40 978
Благодаря Ви момичета!  bouquet
Само да ми кажете от къде мога да купя  Budapest 24-hour group travelcard към 20 часа?
Вероятно на самото летище работят по до късно...

# 99
  • Мнения: 87
А за 100Е откъде трябва да си купим билет? Може ли направо от автобуса?
Ако после ще ползваме ГТ направо да си вземем карта от гишетата за 24ч.?


Здравейте, ние наскоро се върнахме от Будапеща и също много се чудехме откъде ще успеем да си купим билет за автобус 100Е. Всъщност всичко е обозначено с табели и веднага след като минете през проверките за документи и попаднете в голямата зала за пристигащи, веднага в ляво има гише за закупуване на билети за автобусите до града, а и не само за тях. Можете там да закупите, вторият вариант е от автомат точно, където спира автобуса и изчаква да се качат всички и третият вариант е от самия шафьор в автобуса. Има хора, които стоят пред автобуса и късат билетчето ти, за да се качиш и стоят точно до автомата, така че ако имате въпроси, можете и към тях да ги зададете. Не помня като интервал, но мисля, че са през половин час автобусите. Спирката е между двата терминала. Билетът не е с час, така че когато успеете да се качите, тогава. Дори ако е пълен автобуса, не допускат повече хора да се качват и се налага да чакате следващия. Относно билета в посока към летището, ние специално търсихме офис на техния градски транспорт/бързо намерихме такъв в близост до Ваци/ и закупихме от там дни преди връщането ни, за да сме спокойни. Като този билет има валидност мисля около година, така че колкото и предварително да го купите, не е проблем. Оставам на разположение за въпроси. Стига да мога да помогна, ще го направя с удоволствие. Поздрави от мен и приятно изкарване на всички, на които им предстои пътуване до Будапеща! На мен лично много ми хареса! Relaxed

# 100
  • Мнения: 259
Здравейте,
моля да ме извините за нахлуването, но екстремно организираме 3 дни до Будапеща и се интересувам дете на 4.5 год трябва ли да има билет за Биг Бъс?

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 726

Ето тарифите на билетите

# 102
  • Мнения: 22 523

dream_555, ние отидохме и се върнахме преди седмица още. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 259
skk007 , благодаря ти за инфото, писах и на фомата за контакт в сайта им, ще чакам отговор.
Моля да ми помогнете със съвети за връщане от центъра (Унгарски парламент) до летището за ден Събота.
Разбрах от вас, че метрото М3 (синьо) работи само в работни дни, а почивни дни е автобус.
Питането ми е от парламента с метро М2 (червено) до автогара Келети и от там автобус 200 Е или
Автобус М3 до Кобаня - Крипест и от там 100 Е до летището?
Моля кажете от къде да хванем този автобу М3 и от къде да взема билети ?

# 104
  • Мнения: 22 523

Pukanka_, най-удобно е с М2 от Парламента да слезете на Астория (3спирки мисля бяха) от там на 200метра е спирката на 100Е. (посока към синагогата). Билет се купува от автобуса, 900форинта на човек.
Разписанието му го има в нета, само пиши 100Е Будапеща и ще го видиш, точно е напълно.

Общи условия

Активация на акаунт