Американски колеж - единадесета тема

  • 89 466
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • софия
  • Мнения: 5 012
Благодаря за отговорите.На есен ще пробваме,пък ще видим какво ще излезе.
В такъв случай успех!

# 721
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Искам да попитам дали някои от подалите заявление за намаляване на таксата мами/татковци на бъдещи осмокласници е получил информация от АК дали е одобрено намаляване?

# 722
  • Мнения: 1 297
Искам да попитам дали някои от подалите заявление за намаляване на таксата мами/татковци на бъдещи осмокласници е получил информация от АК дали е одобрено намаляване?
 Не сме още. Очаквам утре, поне са го дали като срок. Ако до към 15.00 часа не получа нещо ще звъня.

# 723
  • Мнения: 1 297
За информация - преди малко получих по мейла писмото от комисисията , която разглежда молбите за намаляване на таксата ( за бъдеща осмокласничка)

# 724
  • София
  • Мнения: 2 768
За информация - преди малко получих по мейла писмото от комисисията , която разглежда молбите за намаляване на таксата ( за бъдеща осмокласничка)

bunova, аз имам седмокласничка догодина, и имаме интерес към АК, който е възможен вариант за нас само при отпусната стипендия. Ще ти бъда благодарна да споделиш дали от АК са уважили молбата и дали са отпуснали очаквания процент. Наясно съм, че е случай за случай, но все пак, колкото и субективно да е, се добива някаква представа. Предварително благодаря   bouquet

# 725
  • Мнения: 5 425
Звездица,
Кандидатствате, ако ви приемат - кандидатствайте за помощ и ако ви дадат достатъчно - запишете се.
Всеки друг подход е несигурен.
По мои наблюдения - ще ви помогнат до степен да можете да си ПОЗВОЛИТЕ​ колежа. Не до степен таксата да ви е комфортна.

# 726
  • Мнения: 1 297
Което е и нормално , за да може повече деца да имат възможност за учат в АК, а не да е училище само за деца на определен слой от обществото.

# 727
  • Мнения: 8 245
Звездица,
Кандидатствате, ако ви приемат - кандидатствайте за помощ и ако ви дадат достатъчно - запишете се.
Всеки друг подход е несигурен.
По мои наблюдения - ще ви помогнат до степен да можете да си ПОЗВОЛИТЕ​ колежа. Не до степен таксата да ви е комфортна.
Изцяло подкрепям! Последното изречение е абсолютно точно! (5 години с финансиране)

# 728
  • Мнения: 5 425
Освен това тежката (но не и непосилна) такса е начин да се отберат деца от семейства, които наистина ценят образованието...

# 729
  • София
  • Мнения: 2 768
Освен това тежката (но не и непосилна) такса е начин да се отберат деца от семейства, които наистина ценят образованието...
Благодаря за съвета, наясно съм, че няма да е комфортно, макар и понятия като "непосилна" и "тежка" са много относителни, а границата между двете предполагам варира според конкретите усещания на човек Simple Smile.
Иначе точно това и ще направим -смятаме да кандидатстваме, пък "каквото сабя покаже" Wink, ще решаваме после.
 

# 730
  • Мнения: 5 425
Под "непосилна такса" имах предвид, че и при най-добро желание и оправност няма начин да събереш сумата.
Което включва и заеми и ограничения в разходите и други неприятни неща.

# 731
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Аз не познавам родители, които биха насърчили детето си да кандидатства, ако им бе напълно непосилно плащането на таксата. Познатите ми и ние включително ще трябва да теглим някакъв (частичен или пълен) кредит, да ограничим почивките си през годината да една, да сведем до минимум лагери на детето и всякакви излишни покупки на дрехи, обувки и екстри. Правя уточнението за мамите и татковците тук, за да преценят как да приоритизират нещата от своя гледна точка.

# 732
  • Мнения: 1 297
Таксата е ясна , имам предвид пълният и размер и от там на сетне всеки сам прави сметки, дали може или не. Важно е обаче и детето да е наясно , за да не се окаже  разочаровано по един или друг начин.

# 733
  • Мнения: 5 425
От друга страна, ако живеете в едноетажна къща от петдесетте години на миналия век в гара Елин Пелин с 400 квадрата двор и карате трима души на учителска заплата, помощи за безработица и социални помощи, ще ви поемат цялата такса.
А в по-леките случаи - съответния процент. Това отново са мои наблюдения, а не официална информация.

# 734
  • Мнения: 1 622
Здравейте, майка съм на бъдещ осмокласник приет в колежа. След матурите най-вероятно ще бъде приет по първо желание и в държавна гимнмазия. Чудениките ми са няколко:
1. Какво е нивото на втория език в колежа и кога се избира. Има ли опция за руски език?
2. (Останалите ми въпроси са базирани на слухове, така че извинявам) Вярно ли е, че най-вероятно след първата година финансовата помощ, която си получил, ще намалее, т.е. "зарибяват" осми клас?
3. Разбрах за някакво профилиране в 9 клас, което не зависи от ученика, а от оценките, които е изкарал, т.е. може да е хуманитарен профил, каквото и да значи това, без да го е искал.
4. Казвам го в прав текст, че ме притеснява "парадирането" с финансови възможности.  В този аспект има ли какво да ме притеснява?

Извинявам се, че въпросите ми може би звучат директно и вероятно малко грубо, но предпочитам да ги задам.
Благодаря на включилите се.

Общи условия

Активация на акаунт