Каква пералня - 2 част

  • 90 312
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 291
Да, Miele втора употреба. Един недоволен от старите перални не знам.

# 16
  • Мнения: 11 611
Най-добрите перални машини са Miele.
Бяха......

# 17
  • Мнения: 642
Най-добрите перални машини са Miele.
Съгласна съм! Когато ми направят заплатата германска ще съм първата, която ще си купи Miele, но сега не мога да си го позволя. Wink

# 18
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 539
Ние сме с пералня LG сигурно 8 години, много е тиха, има сензор и спира, ако е препълнена, хубаво изпира, не се е налагало да се ремонтира, много съм доволна.

От няколко месеца имам пералня от новите модели на LG. Наистина е много тиха, не се чува с този Direct drive-мотор.
Ще видим с годините как ще се държи, но до тук нямам никакви оплаквания и съм много доволна.

# 19
  • Мнения: 30
И ние сме с LG пералня и сушилня в едно с капацитет 9 кг. Малко е да кажа, че съм доволна, напълно си оправда парите.

# 20
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Аз съм с АЕГ от нова година насам. Беше около 700лв. Еми много съм доволна Simple Smile Много е тиха, всичко се изпира супер, заключва се(за детски набези). Можеби единствено ме мъчи, че немога да пропусна цикъла с омекотител, защото не ползвам, но иначе нямам забележки.

# 21
  • Мнения: 1 207
Аз съм с АЕГ от нова година насам. Беше около 700лв. Еми много съм доволна Simple Smile Много е тиха, всичко се изпира супер, заключва се(за детски набези). Можеби единствено ме мъчи, че немога да пропусна цикъла с омекотител, защото не ползвам, но иначе нямам забележки.

Този цикъл е един вид допълнително изплакване и е необходим, за да е добър крайния резултат.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз съм с АЕГ от нова година насам. Беше около 700лв. Еми много съм доволна Simple Smile Много е тиха, всичко се изпира супер, заключва се(за детски набези). Можеби единствено ме мъчи, че немога да пропусна цикъла с омекотител, защото не ползвам, но иначе нямам забележки.
И как точно ти пречи, като омекотителя се взема преди последното плакнене?
Ако вземеш един буквар и малко се ограмотиш, няма да е зле.

# 23
  • Мнения: 463
Момичета, някой да има следната  пералня  на Бош WAW24460EU ? Мнения за  нея?
Ще съм ви благодарна  Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Записвам се и аз в темата.

Напоследък все по-често се замислям за нова пералня. Имам Whirlpool, но въпреки че ми служи 12 години, не съм никак доволна. Първо, защото не ми изпира добре дрехите. Сменяла съм десетки видове прахове - течни, на прах, на капсули, и дрехите ми се засичат.

Второ - дрехите ми миришат лошо след пране. Търся пералня, която да пере добре и дрехите да миришат на чисто. Майка ми има Фагор, много е доволна, снежно бели дрехи и много приятно ароматизирани. Не знам на какво се дължи. Перем с едни и същи препарати. Може би е важен редът за препарат-изплакване. Хубавите на Фагор обаче не са ми във възможностите. За момента бюджетът ми е 650лв.

# 25
  • Мнения: X
gorenje
От 2006г. сме с нея,не е мръднала,нито един ремонт,нито един проблем.Не ползвам Калгон,защото водата при нас е мека.

# 26
  • Мнения: 1 207
Записвам се и аз в темата.

Напоследък все по-често се замислям за нова пералня. Имам Whirlpool, но въпреки че ми служи 12 години, не съм никак доволна. Първо, защото не ми изпира добре дрехите. Сменяла съм десетки видове прахове - течни, на прах, на капсули, и дрехите ми се засичат.

Второ - дрехите ми миришат лошо след пране. Търся пералня, която да пере добре и дрехите да миришат на чисто. Майка ми има Фагор, много е доволна, снежно бели дрехи и много приятно ароматизирани. Не знам на какво се дължи. Перем с едни и същи препарати. Може би е важен редът за препарат-изплакване. Хубавите на Фагор обаче не са ми във възможностите. За момента бюджетът ми е 650лв.

Това с лошото изпиране, от както е взета ли е така или в последствие е започнала да не пере добре? Може би проблемът се крие в нещо дребно, като на пример датчикът за нивото на водата. Ако той е развален и машината не се пълни с достатъчно вода, крайния ефект е плачевен, а въпросната част струва между 8 - 40лв и се сменя за 2 минути.

Ако все пак държите на нова, в този ценови клас се насочете най-добре към Индецит/Аристон, Горение, Самсунг или LG. Изборът в днешно време е доста голям, има и разни немски, които с нищо от към качество не превъзхождат гореспоменатите, но пък цената им и за закупуване и за поддръжка е значително по-висока. Има и разни турски и китайски, като Beko, но те пък имат недостатъци от към изработката и не ви ги препоръчвам.
Whirlpool също са със сравнително скъпа поддръжка.

# 27
  • Мнения: 46 508
Влошиха ли ги? Имам приятели с нови и всички са много доволни. Жалко, ако наистина е така...

Съгласна съм! Когато ми направят заплатата германска ще съм първата, която ще си купи Miele, но сега не мога да си го позволя. Wink
2-ра ръка съвременни са 500-600 лв.
Имаме такава и повече никога няма да купя друга марка.

# 28
  • Мнения: 6 323
Аз съм изключителен фен на LG.
Преди повече от 10-11 години си купихме първата LG пералня. Бях влюбена в нея. Преди да родя малката дъщеря обаче преценихме, че ще ни трябва пералня със сушилня (в апартамента нямаме балкон, нямаме място за отделна сушилня) и за моя жалост пратихме LG-то при баща ми и взехме ужасната комбинирана пералня със сушилня Аристон. Още от самото начало се случваше да прави дупчици по дрехите, за сушенето пък да не говоря - дрехите бяха сварени, не изсушени, а ако се сушат по-дълго време после нямаха изглаждане и всичкото това до последно гарнирано с ужасна смрад на разтопена гума или нещо подобно.
Преди 7 години за вилата си взехме пералня LG. Моята втора любов Heart Eyes. Предпочитах цяла седмица да събирам пране, за да го занесем за пране там. И това не си е работа - мъкнене на дрехи натам, през уикенда вместо да си почина, перях и гладех всичко насъбрано (пералнята е 12 кг и поне 4-5 перални пусках едно след друго), после мъкнене обратно Tired Face... Започнах да се опитвам през седмицата поне 1-2 перални да пускам в апартамента, но това си бе жива мъка - сушилнята на Аристона въобще не исках да я ползвам, а като просна прането на вътрешния простор в спалнята, не се дишаше през нощта.
Най-сетне преди седмица Аристонът се разтропа, избръмча и спря (децата и мъж ми ме заподозряха, че аз съм му направила нещо, толкова много я мразех Smiling Imp). Въобще не съм се и замисляла за ремонт - директно бе изхвърлена.
От преди 5 дни съм с нова пералня със сушилня LG. Разбира се сушенето не може да се сравни с това на отделната сушилня Bosch, която ползвам на вилата, но и няма нищо общо с Аристона. За 5 дни извъртях 7 перални и съм доволна и щастлива. Relieved Дано да ми служи дълго и вярно като другите LG-та.

# 29
  • Мнения: 1 194
Ето, че и ние останахме без пералня и трябва бързичко да избера нова, че прането се трупа. Нямам особени изисквания, най вече да изпира добре, без да съсипва дрехите ме интересува. Сегашната- някакъв стар Самсунг не ми създаваше особени проблеми, освен че каквито и прахове или омекотители да ползвам прането си оставаше почти без аромат, но това се преживява. Изобщо не съм в час по темата, ако може да бутнете едно рамо.
Колебая се между Миеле втора употреба или примерно пак някакъв Самсунг, Горение?

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 01:29 от Сийка*

Общи условия

Активация на акаунт