Каква пералня - 2 част

  • 90 334
  • 778
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 207

Този акваспрей същата технология ли е като турбоуоша на LG? И има ли същите проблеми?

При LG май го водеха "Twin Sprays" и е на същия принцип. Много марки ползват този по-скоро търговски трик. Разликите не са съществени. При едни водата се впръсква от няколко точки, при други само от 1 но шланговете са все така тесни и се задръстват лесно. Друга разлика е, че при едни перални се ползват 2 водни помпи, на на един принцип с тази за изпомпване на водата от уреда, при други помпата е само една, но има клапан, който разпределя дали водата, която се изпомпва да възви през "спрея" или да се изхвърли към канала.

В общи линии това е преди всичко интересен търговски трик, който продава. Реално обаче цената на уредът се повишава, а надеждността намалява.

Просто не всички иновации са реално полезни. Акваспрея и разни подобни, за мен по-скоро са търговски трик, отколкото функция полезна за потребителя.
Разбира се има и полезни, като на пример "Add Wash" на "Самсунг".

# 46
  • Мнения: 1 207

Нашата е от Марти 76, но са в София, ако ти върши работа. Толкова сме доволни, че и половината рода обзаведохме Flushed

Аз пък мисля, че е най-добре да се вземе от OLX с преглед и тест. Въпросната фирма "Марти 76" изкупуват от Германия перални за не повече от стотина евро на парче, а ги пробутват в България на цени от 900-1000лв.

Сто пъти по-добре да вземете евтина "Miele" от OLX с преглед и тест. Може да е без гаранция, но и да се прецака, ремонта със сигурност няма да е към 500лв. каквато е надценката при тия.

https://www.olx.bg/ad/peralnya-miele-top-tsena-ID7e4rf.html#45a287b3cb

В "Марти 76" за такава искат поне 900лв.

Имате интернет, поинтересувайте се, каква е реалната стойност на даден продукт, преди да се хвърляте да купувате.

# 47
  • Мнения: 1 207


Нашата е от Марти 76, но са в София, ако ти върши работа. Толкова сме доволни, че и половината рода обзаведохме Flushed

Аз пък мисля, че е най-добре да се вземе от OLX с преглед и тест. Въпросната фирма "Марти 76" изкупуват от Германия перални за не повече от стотина евро на парче, а ги пробутват в България на цени от 900-1000лв.

Сто пъти по-добре да вземете евтина "Miele" от OLX с преглед и тест. Може да е без гаранция, но и да се прецака, ремонта със сигурност няма да е към 500лв. каквато е надценката при тия.

https://www.olx.bg/ad/peralnya-miele-top-tsena-ID7e4rf.html#45a287b3cb

Обявата даже е от Пловдив и можете да си я вземете и видите на място, без да не плащате за куриер чак от София.

В "Марти 76" за такава искат поне 900лв.

Имате интернет, поинтересувайте се, каква е реалната стойност на даден продукт, преди да се хвърляте да купувате.

# 48
  • Мнения: 46 513
Аз пък мисля, че е най-добре да се вземе от OLX с преглед и тест. Въпросната фирма "Марти 76" изкупуват от Германия перални за не повече от стотина евро на парче, а ги пробутват в България на цени от 900-1000лв.

Сто пъти по-добре да вземете евтина "Miele" от OLX с преглед и тест. Може да е без гаранция, но и да се прецака, ремонта със сигурност няма да е към 500лв. каквато е надценката при тия.

https://www.olx.bg/ad/peralnya-miele-top-tsena-ID7e4rf.html#45a287b3cb

В "Марти 76" за такава искат поне 900лв.

Имате интернет, поинтересувайте се, каква е реалната стойност на даден продукт, преди да се хвърляте да купувате.
Винаги съм сравнявала. В олх са на същата цена (за модела, който търся), но без гаранцията, а за мен тя е решаваща, готова съм да платя 200-300 лв. повече, но да знам, че до 24 часа ще е на линия, без пари.
Пак уточнявам, говоря за за моделите, които ние сме взимали, в порядъка на 350-600 лв.
Възможно е на други места да предлагат и по-добри цени и сервиз, но не съм попадала досега, за да говоря от опит Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 207

Винаги съм сравнявала. В олх са на същата цена (за модела, който търся), но без гаранцията, а за мен тя е решаваща, готова съм да платя 200-300 лв. повече, но да знам, че до 24 часа ще е на линия, без пари.
Пак уточнявам, говоря за за моделите, които ние сме взимали, в порядъка на 350-600 лв.
Възможно е на други места да предлагат и по-добри цени и сервиз, но не съм попадала досега, за да говоря от опит Simple Smile

Това е леко казано нецелесъобразно. Далеч не е все едно, дали ще дадете 300лв повече за един и същ уред. Огромен процент от повредите и без гаранция може да се отстранят от техник в дома ви за под 100лв. Единствените сложности могат да възникнат, ако е нещо по платката, която разбира се се ремонтира, но дали ще я ремонтират под гаранция, или ще извикате техник и в двата случая ще е бавно. Ако пък е тотал щета в следствие на токов удар примерно и трябва нова платка, тогава и гаранцията не ви спасява, защото тя не покрива повреди в резултат на токов удар.

# 50
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Като не знам какви хора са я използвали малко ме е гнус. Да не говорим и за скритите недостатъци, които могат да се появят.
Като ходиш на хотел знаеш ли какви хора са ползвали чаршафите/хавлиите? Simple Smile

Това си е лично мнение и не го налагам на никого.
Не мога да разбера аналогията с хотелските чаршафи. До сега не ми се е случвало да попадам на чаршафи или хавлии ползвани от друг и не мисля, че си разбрала за какво говоря.
Имах предвид, че пералнята може да се е ползвала само с течни препарати, които се отлагат по тръбите и завъждат плесен, от която се получава неприятна миризма. Неправилното дозиране на препарат също води до това. Аз лично използвам само прах и няма да ми е приятно пералнята ми да е вмирисана, а и да съм платила за нея.
Може вътре да са се прали кални обувки и всякакви мизерии.
Споделих как аз бих постъпила. Всеки има
право да направи своя избор, според разбиранията си.

# 51
  • Мнения: 46 513
Извинявам се, ако съм прозвучала крайно. Наистина ми беше интересно, защото в хотелите ходят всякакви хора, а персоналът пере всевъзможни неща в една и съща пералня за всички. Хавлии, чаршафи, минават през общи машини, ползвани от десетки хиляди гости.

За втората употреба, купена от търговец, поне това, което ние сме взимали е с профилактика, т.е. всички тръбички и каквото се сетиш е обработено и почистено, дезинфектирано, мирише на ново, с найлони е. Ако е от частно лице може и да има остатъци, едва ли някой ще седне да я чисти основно преди продажбата.

В квартирите ни също ние си пускахме един цикъл белина, не вярвам хазаите да седнат да се занимават.

П.П. Не убеждавам и не агитирам за покупка 2 ръка, само споделям наблюденията си, които нямат нищо общо с това, което описвате.

# 52
  • Мнения: 27
Старата ми Индезитка, след 21-годишна безаварийна дружба прокапа и поради напредналата й възраст, реших, че няма смисъл да я поправям, а да се обзаведа с нещо по-актуално. Ако бях изчел темата навреме, избора ми вероятно щеше да е друг, но както и да е, след кратко проучване се набутах в една онлайн-промоция с WAT28490BY от най-новата серия на Бош. Сравнително добър клас, с добри характеристики и някои нови интересни опции. Пробвах я. Тръгна перфектно. Работи изключително безшумно, чува се само плискането на водата. И докато се любувах на добрия си избор,  дойде времето на центрофугата. Пералнята само дето не излетя. Заподскача и взе на се носи насам-натам. Едва улучих бутона за спиране, Регулирах пак крачетата и я рестартирах с центрофуга с намалени обороти - на 600 об/мин. Повтори се почти същото.
Някакви предложения за решението на проблема? Крачетата са регулирани и в неработещо състояние пералнята не се клати. Пода под нея е балатум, с лек наклон, но старата ми пералня беше там и това не й пречеше, не мърдаше от местото си.
Утре смятам да купя, видях едни силиконови подложки за крачета на перални, за омекотяване и по-добро сцепление с пода, да видя какъв ще е ефекта. Другия ми вариант е да я върна докато е време.

# 53
  • Мнения: 1 207
Старата ми Индезитка, след 21-годишна безаварийна дружба прокапа и поради напредналата й възраст, реших, че няма смисъл да я поправям, а да се обзаведа с нещо по-актуално. Ако бях изчел темата навреме, избора ми вероятно щеше да е друг, но както и да е, след кратко проучване се набутах в една онлайн-промоция с WAT28490BY от най-новата серия на Бош. Сравнително добър клас, с добри характеристики и някои нови интересни опции. Пробвах я. Тръгна перфектно. Работи изключително безшумно, чува се само плискането на водата. И докато се любувах на добрия си избор,  дойде времето на центрофугата. Пералнята само дето не излетя. Заподскача и взе на се носи насам-натам. Едва улучих бутона за спиране, Регулирах пак крачетата и я рестартирах с центрофуга с намалени обороти - на 600 об/мин. Повтори се почти същото.
Някакви предложения за решението на проблема? Крачетата са регулирани и в неработещо състояние пералнята не се клати. Пода под нея е балатум, с лек наклон, но старата ми пералня беше там и това не й пречеше, не мърдаше от местото си.
Утре смятам да купя, видях едни силиконови подложки за крачета на перални, за омекотяване и по-добро сцепление с пода, да видя какъв ще е ефекта. Другия ми вариант е да я върна докато е време.

Премахнахте ли транспортировачните болтове, които фиксират барабана? На гърба на пералнята се намират.

https://www.youtube.com/watch?v=UMtc1i__8W4

# 54
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Тази седмица купихме нови уреди за нашия и друг апартамент.
Нова пералня също. Гледах преди това и техно хит, провокирана от темите тук за уреди с транспортни дефекти, ММ е категоричен -"Не ".
Но все пак прегледах. По отзиви на клиенти разбрах, че всъщност са използвани, може би не всички, също и гаранцията им куцала. Отказах се!
Аз съм на мнението на Радина -искам си ново, втората употреба и транспортен дефект не ме устройват.
Ами, всъщност да съм по темата Самсунга ми е страхотен!
Въпреки, че новата е по -добра!

# 55
  • Мнения: 6 292
Старата ми Индезитка, след 21-годишна безаварийна дружба прокапа и поради напредналата й възраст, реших, че няма смисъл да я поправям, а да се обзаведа с нещо по-актуално. Ако бях изчел темата навреме, избора ми вероятно щеше да е друг, но както и да е, след кратко проучване се набутах в една онлайн-промоция с WAT28490BY от най-новата серия на Бош. Сравнително добър клас, с добри характеристики и някои нови интересни опции. Пробвах я. Тръгна перфектно. Работи изключително безшумно, чува се само плискането на водата. И докато се любувах на добрия си избор,  дойде времето на центрофугата. Пералнята само дето не излетя. Заподскача и взе на се носи насам-натам. Едва улучих бутона за спиране, Регулирах пак крачетата и я рестартирах с центрофуга с намалени обороти - на 600 об/мин. Повтори се почти същото.
Някакви предложения за решението на проблема? Крачетата са регулирани и в неработещо състояние пералнята не се клати. Пода под нея е балатум, с лек наклон, но старата ми пералня беше там и това не й пречеше, не мърдаше от местото си.
Утре смятам да купя, видях едни силиконови подложки за крачета на перални, за омекотяване и по-добро сцепление с пода, да видя какъв ще е ефекта. Другия ми вариант е да я върна докато е време.
И на мен ми прилича на забравен транспортен болт. Може да сте забравили само един да махнете има да подскача, ужас. Проверете задължително, че ММ както беше убеден преди 2 г, че е махнал болтовете на пералнята на едни познати, така се оказа, че забравили един....

# 56
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Старата ми Индезитка, след 21-годишна безаварийна дружба прокапа и поради напредналата й възраст, реших, че няма смисъл да я поправям, а да се обзаведа с нещо по-актуално. Ако бях изчел темата навреме, избора ми вероятно щеше да е друг, но както и да е, след кратко проучване се набутах в една онлайн-промоция с WAT28490BY от най-новата серия на Бош. Сравнително добър клас, с добри характеристики и някои нови интересни опции. Пробвах я. Тръгна перфектно. Работи изключително безшумно, чува се само плискането на водата. И докато се любувах на добрия си избор,  дойде времето на центрофугата. Пералнята само дето не излетя. Заподскача и взе на се носи насам-натам. Едва улучих бутона за спиране, Регулирах пак крачетата и я рестартирах с центрофуга с намалени обороти - на 600 об/мин. Повтори се почти същото.
Някакви предложения за решението на проблема? Крачетата са регулирани и в неработещо състояние пералнята не се клати. Пода под нея е балатум, с лек наклон, но старата ми пералня беше там и това не й пречеше, не мърдаше от местото си.
Утре смятам да купя, видях едни силиконови подложки за крачета на перални, за омекотяване и по-добро сцепление с пода, да видя какъв ще е ефекта. Другия ми вариант е да я върна докато е време.

Моята не е Бош, но също е 8 кг. и ми прави тези проблеми при центрофуга откакто сме я купили. Слагахме й и антивибрационни тампони за пералня, но въпреки това сама си решава кога ще центрофугира перфектно и кога ще подскача. За съжаление пералнята ми е под плот и също е върху балатум, та доста трудно се регулират крачетата. Тъй като я ползвам вече 6-та година, забелязах, че проблемът при центрофугирането идва от неправилното разпределяне на прането /а ако има дрехи, които са влезли в спалния плик по време на пране, става още по-интересно/. Видях, че и твоята е около 72 кг. тежка, което според някои по-запознати с пералните, е една от причините за проблема с центрофугирането. Според тях пералня за 8 кг. пране трябва да е много по-тежка, но това въобще не съм го мислила, когато я купувах. С годините свикнах и вече не се стряскам, както в началото, а гледам да съм покрай нея, когато плакне прането. Обикновено, когато сложа около 3-4 кг. сухо пране, центрофугира перфектно, но пак си зависи как се е разпределило.
Желая ти успех в намирането на решение на проблема! И да споделиш, ако намериш решение. Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Старата ми Индезитка, след 21-годишна безаварийна дружба прокапа и поради напредналата й възраст, реших, че няма смисъл да я поправям, а да се обзаведа с нещо по-актуално. Ако бях изчел темата навреме, избора ми вероятно щеше да е друг, но както и да е, след кратко проучване се набутах в една онлайн-промоция с WAT28490BY от най-новата серия на Бош. Сравнително добър клас, с добри характеристики и някои нови интересни опции. Пробвах я. Тръгна перфектно. Работи изключително безшумно, чува се само плискането на водата. И докато се любувах на добрия си избор,  дойде времето на центрофугата. Пералнята само дето не излетя. Заподскача и взе на се носи насам-натам. Едва улучих бутона за спиране, Регулирах пак крачетата и я рестартирах с центрофуга с намалени обороти - на 600 об/мин. Повтори се почти същото.
Някакви предложения за решението на проблема? Крачетата са регулирани и в неработещо състояние пералнята не се клати. Пода под нея е балатум, с лек наклон, но старата ми пералня беше там и това не й пречеше, не мърдаше от местото си.
Утре смятам да купя, видях едни силиконови подложки за крачета на перални, за омекотяване и по-добро сцепление с пода, да видя какъв ще е ефекта. Другия ми вариант е да я върна докато е време.

Моята не е Бош, но също е 8 кг. и ми прави тези проблеми при центрофуга откакто сме я купили. Слагахме й и антивибрационни тампони за пералня, но въпреки това сама си решава кога ще центрофугира перфектно и кога ще подскача. За съжаление пералнята ми е под плот и също е върху балатум, та доста трудно се регулират крачетата. Тъй като я ползвам вече 6-та година, забелязах, че проблемът при центрофугирането идва от неправилното разпределяне на прането /а ако има дрехи, които са влезли в спалния плик по време на пране, става още по-интересно/. [/b]
Видях, че и твоята е около 72 кг. тежка, което според някои по-запознати с пералните, е една от причините за проблема с центрофугирането. Според тях пералня за 8 кг. пране трябва да е много по-тежка, но това въобще не съм го мислила, когато я купувах.
Скрит текст:
С годините свикнах и вече не се стряскам, както в началото, а гледам да съм покрай нея, когато плакне прането. Обикновено, когато сложа около 3-4 кг. сухо пране, центрофугира перфектно, но пак си зависи как се е разпределило.
Желая ти успех в намирането на решение на проблема! И да споделиш, ако намериш решение. Simple Smile
Не са проблем само кг. Моята е 61 или 64 май беше и след като беше нивелирана не се тресе и не подскача. Ако не може да си разпредели прането равномерно /примерно ако пера 1 възглавница или 1 яке само/  спира и завърта отново докато й се получи.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Разгледах сайта на Марти 76, има интересни неща, но никъде не мога да се ориентирам въпросните модели от колко години са. Защото има значение, дали моделът е от 20 години и е използван също толкова или е от преди 5-6-10.

Споделете какви перилни препарати използвате и слагате ли нещо допълнително. Аз използвам капсули Ариел - по една. Преди, години наред, бях с Ариел на прах, но и тогава дрехите миришеха гадно. Все едно съм ги накиснала само с вода. Работим в офиси, нормално замърсени са само от носене, няма допълнителни миризми на манджи или пък прекалено замърсяване (при хора, които работят в сервизи или цехове например). Смених и програмата - досега переше час и 15мин, сега съм на 2 часа. Но факт е, че нямам свежи дрехи след пране.

# 59
  • Мнения: X
В крайна сметка, след много избиране взехме тази пералня със сушилня. Дано не съм разочарована от комбинирания уред. И дано като центрофугира не е много шумна.
https://www.technomarket.bg/sushilnq/hotpoint-ariston-fdd-10761xr-09149816

Общи условия

Активация на акаунт