Каква пералня - 2 част

  • 90 448
  • 778
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27
Цитат
Премахнахте ли транспортировачните болтове, които фиксират барабана? На гърба на пералнята се намират.
Благодаря за съвета. Недоглеждане от моя страна. Минах тази част от инструкцията на вентилатор и ми е убягнало.
Сега работи перфектно и тихо и при пране, и при центруфугиране.
Didka pitka, за центруфугирането има една специална функция за равномерно разпределение на прането. В началото на центруфугирането барабана се върти по някакъв алгоритъм ту бързо- според мен около 300 об/мин, ту по-бавно - около 80-100 об/мин и предполагам, че има някакви сензори по барабана, които измерват вибрациите и когато по данните от тях се прецени, че прането се е преразпределило достатъчно  равномерно по периферията на барабана, чак тогава се набира към максималните обороти за центруфугиране. Това на теория. Практиката ще я видим.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 15:09 от glarus

# 61
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 827
В крайна сметка, след много избиране взехме тази пералня със сушилня. Дано не съм разочарована от комбинирания уред. И дано като центрофугира не е много шумна.
https://www.technomarket.bg/sushilnq/hotpoint-ariston-fdd-10761xr-09149816

Честито! Със здраве и безаварийно да си я ползвате! Simple Smile

# 62
  • Мнения: X
Благодаря, сега се чудя какъв трик да измисля, за да не стои постоянно под напрежение. Ще пристигне в сряда или четвъртък, защото не искахме да взимаме мострата от магазина и ще чакаме доставка. Прочетох, че при токов удар пораженията не се покриват от гаранцията. Замислям се за тези разклонители, които са с копче, за да се спира тока, когато уредът не работи. Пък и съдомиялната ще е към него.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 006
Разгледах сайта на Марти 76, има интересни неща, но никъде не мога да се ориентирам въпросните модели от колко години са. Защото има значение, дали моделът е от 20 години и е използван също толкова или е от преди 5-6-10.

Споделете какви перилни препарати използвате и слагате ли нещо допълнително. Аз използвам капсули Ариел - по една. Преди, години наред, бях с Ариел на прах, но и тогава дрехите миришеха гадно. Все едно съм ги накиснала само с вода. Работим в офиси, нормално замърсени са само от носене, няма допълнителни миризми на манджи или пък прекалено замърсяване (при хора, които работят в сервизи или цехове например). Смених и програмата - досега переше час и 15мин, сега съм на 2 часа. Но факт е, че нямам свежи дрехи след пране.
Има цяла тема за препаратите: http://old.bg-mamma.com/?topic=1023799.315

# 64
  • Мнения: 1 414
Аз винаги ги изкарвам ел уредите като не ги ползвам. През деня като съм на работа не са включени към Мрежата

# 65
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз винаги ги изкарвам ел уредите като не ги ползвам. През деня като съм на работа не са включени към Мрежата
Всеки ден ходиш да включваш и изключваш всички уреди - печека, пералня, миална, сушилня, МВ, кафемашина, аспиратора, ТВ и т.н.?

# 66
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Споделете какви перилни препарати използвате и слагате ли нещо допълнително. Аз използвам капсули Ариел - по една. Преди, години наред, бях с Ариел на прах, но и тогава дрехите миришеха гадно. Все едно съм ги накиснала само с вода.

Използвам само прахообразни перилни препарати Ariel и Persil. Пералнята ми е на 9 години и прането ми винаги ухае на свежо.
Може да отправиш въпроса си в темата за перилните препарати, защото там една потребителка също се оплакваше от капсулите на Ariel.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 944
Благодаря, ще се прехвърля в темата за препаратите ,не знаех, че има.

# 68
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Към didka pitka
Освен болтове те на Бош пералните има и втулки, които да махнете.
Вижте схемата , ако сте я изхвърлили звъннете на кол центъра им да ви я пратят

# 69
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 827
Благодаря, Радост! Моята пералня не е Бош и в момента работи и си центрофугира перфектно. Явно е на настроения. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 207
Благодаря, сега се чудя какъв трик да измисля, за да не стои постоянно под напрежение. Ще пристигне в сряда или четвъртък, защото не искахме да взимаме мострата от магазина и ще чакаме доставка. Прочетох, че при токов удар пораженията не се покриват от гаранцията. Замислям се за тези разклонители, които са с копче, за да се спира тока, когато уредът не работи. Пък и съдомиялната ще е към него.

Принципно се препоръчва да се избягват подобни големи консуматори да се включват към разклонители. Проблемите най-често са 2

1-во дебелината на проводниците, на самия разклонител да е недостатъчна. В резултат на това се нагрява, стопява и окъсява.
2- Да се стопи самия контакт. Често щепсела не контактува добре с пластините на самия стандартен контакт, получава се нагряване и самия контакт, понякога и щепсела се разрушават.

Ако все пак ви се налага да поставяте разклонител, уверете се, че сечението на проводника му е достатъчно да издържа натоварването от двата уреда, които възнамерявате да включите към него.

Ето ви таблица за тази цел: http://www.eltro-bg.com/articles_2.htm

ПС. Някои перални се изключват от захранването механически, като на пример "Gorenje". При новите "Самсунг" на пример, реално е хубаво да се изключват от мрежата.

# 71
  • Мнения: X
ВМ21, благодаря за препоръката. При последния ремонт на кухнята майсторът е поставил в шкафа, в който са връзките на двата уреда към канал и ток двоен контакт, в който са включени. Мислех да потърся такъв контакт, който има прекъсвач на него и евентуална защита от токови удари, а не разклонител.  Не ми е удобно да измъквам от контакта всеки път. При нас проблемът не е за първи път. Сега беше електрониката на пералнята, предишния път беше хладилника. Хладилникът беше толкова брутално пострадал, че чак едното краче се беше стопило и "заварило" за балатума. Не знам дали оказва някакво значение факта, че трафопостът се намира под блока, от страната на нашия апартамент. Да не се случва повече.

# 72
  • Мнения: 1 207
ВМ21, благодаря за препоръката. При последния ремонт на кухнята майсторът е поставил в шкафа, в който са връзките на двата уреда към канал и ток двоен контакт, в който са включени. Мислех да потърся такъв контакт, който има прекъсвач на него и евентуална защита от токови удари, а не разклонител.  Не ми е удобно да измъквам от контакта всеки път. При нас проблемът не е за първи път. Сега беше електрониката на пералнята, предишния път беше хладилника. Хладилникът беше толкова брутално пострадал, че чак едното краче се беше стопило и "заварило" за балатума. Не знам дали оказва някакво значение факта, че трафопостът се намира под блока, от страната на нашия апартамент. Да не се случва повече.

А защо просто не подмените бушоните на вашия дом, с такива:

http://www.joiven-eshop.com/category/5/defektnotokovi-zashtiti-d … i-dpn-n-vigi.html

Така решавате проблема за всички уреди едновременно.

# 73
  • Мнения: X
А защо просто не подмените бушоните на вашия дом, с такива:
http://www.joiven-eshop.com/category/5/defektnotokovi-zashtiti-d … i-dpn-n-vigi.html
Може инсталацията да не позволява, т.е. да е двупроводна.
Скрит текст:

# 74
  • Мнения: 855
Здравейте, имам един въпрос относно пералнята. Взехме този модел - http://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/washing-mach … chines/WAT24460BY
Не знам дали има значение де... Въпроса ми е относно този филтър, долу в дясно. Колко често се почиства...
Оказа се, че не сме доизмислили кухнята. Сложихме пералнята и сушилнята в шкаф, но долу има, как да го кажа..борд и отварянето на филтъра няма как да стане. Няма как да повдигнем пералнята, защото няма място. Шкафа е направен вече. И сега се чудя...колко често ще ми се налага да я вадя или да отвивам тоя борд, за да го махна и почистя филтъра..

Общи условия

Активация на акаунт