Магията на изтока - тема 53

  • 45 203
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 15 471
Гафче.Докато лежи, камерата на телефона е надолу, сяда да пише, камерата пак надолу, вдига да се обади, камерата на телефона му е вече напречно.Stuck Out Tongue

Скрит текст:




# 61
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Тайна, това Мин Дже-то ли е? На него ми прилича.

И Watashi ni xx Shinasai, и Ani Tomo не стават за нищо. Съвсем за 15-годишни японки са направени и по 10 минути на епизод. Абсурдни са, но гледам, че дори вече са качени с отлично качество, така че ще ги преведат бързо на английски.
Пас съм и от филмите, които ще пуснат по тях.
Имаше полза обаче да изгледам Ani Tomo, защото там героинята беше направила сладки мечета с бадем, а аз от години все не мога да се наканя да купя формичката. Е, дадоха ми идея и веднага си я поръчах.

Скрит текст:

Днес е сряда, малкият петък.
Йоске Сугино от мен.

Скрит текст:


# 62
  • BG
  • Мнения: 4 457
Изгледах My teacher
Скрит текст:
и като по чудо не направиха трагизъм от цялата история със забранената любов между учител-ученик. Много нежен и мил филм, който оставя едно приятно чувство, особено с финала си. Цели трима ученици бяха влюбени в учителите си и се държаха, и го коментираха напълно свободно, като че е най-срещаното нещо в гимназията. На моменти учениците се държаха като възрастни, а учителите като гимназисти, в което им беше и чара. Освен Икута Тома друг от каста не ми е познат, но всички се справиха добре с ролите си, и най-важното, всичко  вървеше някак плавно и последователно, макар и много нереалистично. Като цяло много добре представена романтична история.
И най-накрая да видя някой в Япония, който ходи на работа с колата си Joy

# 63
  • MJF
  • Мнения: 8 603
Брей само мен ме "гони " пролетна умора явно  Embarassed. А вие и памет искате от мен.  Thinking да взема изцяло да се оправдая с кънките и тежкия оли сезон на тях.
Прочетох поетапно. Не видях всичко  Blush. Не чух всичко  Blush.
Пропуснах докато четях пропусаното да взема да пиша пост, отмятайки/коментирайки текушо и сега след цялото пропуснато инфо- обща каша.
My teacher, още от предишната тема го присъединих в списъка ама сега като прочетох за "с кола на работа"  Laughing определено е за гледане. А ако кажете че липсва и "дежурния уличен крос" от главния герой .....  Wink Laughing.
Така..... Прочетох за новия тв сезон на японския терен. Прeводача на Anone  определено трябва физически да го издирим и "вържем" някъде. Японските преводачи - да добавя към написаното за тях, с което напълно ми съвпада мнението, това че са много обидчиви и тщеславни. Гледам все пак този фронт не от вчера минавала съм на големи периоди пред различните места на фронта- кор,, яп, , кит., тай. и прочие и нали гледам онлайн та ми се е случвало да зачитам под клипа отзиви и най-вече ако се появи самия преводач. Направа шаблонно реакция имат ако не дай си боже някои попита и то внимателно и възпитано дали ще има превод за напред след пауза 3 и повече месеца от предишния епизод. На другите подфронтове такова нещо не наблюдавам. А това че забавят нарочно последния епизод дори и при ритмичен превод на сериите до нега е ....... класика, но и съответно такава в психологията- прекалено очевидни и някак жалки ми стават така. Туй го пише човек дето един превод от добра воля не е направил на фронта. Но съм правила в други и за други сфери- превеждам защото искам а като съм почнала гледам да си свърша работата , без да мрънкам на читателите как работя по цял ден, че и безвъзмездно.  Peace
Та да се върна на новия японски сезон. Запомних постерите за които да се оглеждам в "моите" сайтове. Преводачите се заемем да събирам от ваканциите им  Mr. Green. Сугимото на линия. Един куп познати и любими муцуни също. Туй Headhunter направо три чудесни муцуни на куп. Сценаристите и сие в цялия куп информация, който ми се насъбра като се туткам  Embarassed, тепърва ще разглеждам , като видя че нещо се появи и "мърда" на местата ми за гледане.
Edge of Innocence - Китай . Вече не помня кой бе последния ми китайски филм. Но този сюжет много ми напомня на нещо друга китайско , което съм гледала, даже преди да отворя линка реших че "туй съм го гледала".
Много е опасно Шоши да я "бъзнете" за фигурно, че като нищо ще оспами темата, а още дори не си е събула кънките. Фронта ни на последния старт в сезона на фигурното се представи горе долу добре. Китайците все пак най-зле, за мое  Rolling Eyes ooooh! smile3544. Корейците с една Ханъл Ким останаха на този старт, всички са по доктори при тях хронично. Японците грейнаха с Томоно,  Хигучи и Кана -Крис. Шома и Сатоко най-добре да се лекуват и да не ми се мяркат преди това. Юзу се мотае по леда , той без такъв явно още не може. Нека се лекува и той. Сега е време за всевъзвожните гали и почивка за мен  Simple Smile.
 Wink Hug Hug
Чака ме последния епизод на Anone. Онзи ден само проверих какво ме чака от текущите и видях че Final Cut финално ...... го нямаше . Абе Аноне-преводача се издирва сериозно с една дума.

Последна редакция: чт, 29 мар 2018, 11:51 от Шошулчо

# 64
  • София
  • Мнения: 15 471
На този много време му се назлъндисвах, но за две нощи изгледах излезлите серии, много ми харесва.Лошото е,че започна като комедия, а сега вече е трагедия.
http://doramatv.ru./should_we_kiss_first

# 65
  • MJF
  • Мнения: 8 603
Anone   изгледан.

Много ми харасе как бе разказан този сюжет. Ама точно така много обичам . Когато всичко недоизказано е подсказано и оставено да бъде усетено от зрителя с други сетива. Последните 5-10 минути на последния епизод някак си ме върнаха от където започнах гледането- тези усещания и атмосфера. Хареса ми много. Нищо излишно. Някак си ако взема да му правя анализ по историята на всеки един от героите и на фона - който сам по себе си е отделна история и то добре подбрана за фон на тези съвсем стандартни и реални човешки истории,  мисля че ще принизя мнооого  заглавието. То е от тези които трябва да се усетят а не преразкажат. Само да спомена за темата пари-организация на чов. общество около и с тях като фон и разработка бе чудесно "вмъкнато" а за мен ако отърся "украсите" с всяка от историите/героите и основното   Peace.  Thinking макар че и така казано ми се струва , че много принизих тази творба. Във всеки случай препоръчвам гледането ѝ. Кино на малкия екран. 6+ от мен на екипа за цялостното им работа. Въобще този тандем Yuji Sakamoto - Nobuo Mizuta и сие работят много добре.

# 66
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Шома работи, лекуването ще почака. В събота започват представленията на Stars on Ice Japan Tour 2018 в Осака и Йокохама (гледах тренировката днес), а през май го очаква и Prince Ice World.
Работи малката японска машинка 24/7.



Като няма нищо японско за гледане, съм на кънки с Шома и новините около него.

# 67
  • Мнения: 6 791
TVXQ - The Chance of Love



Завърнаха се, но нито една песен от албума не успя да ме грабне.

# 68
  • BG
  • Мнения: 4 457
2в1, я кажи, гледаш ли The great seducer и какво ти е мнението за него? Днес така се смях в темата му на един коментар, че направили копи пейст на Секс игри, само че без секс игри Joy много точен Wink За новата песен  на TVXQ  , която си пуснaла мога да кажа само, че е слушаема, но нищо повече от това Peace

# 69
  • Мнения: 6 791
Гостче, изгледала съм само първите 2-3 епизода и те ми допаднаха, но как е нататък все още не мога да коментирам. Не съм гледала американския филм, та и с него не мога да сравнявам, но имам представа какво биха показали те, та не бих очаквала корейците да се доближат до него. Още повече с тези актьори и възрастовата таргет група към която е насочен сериалът.

# 70
  • BG
  • Мнения: 4 457
Рос, ще те помоля още нещо, днес видях, че утре ще стартира един японски Parfait Tic, но само в my drama list намирам инфо за него, а пише че е римейк на тайванския Love buffet ( всъщност той си е по манга,де), който ми е много любим, макар че изхабих доста нерви с героя на Аарън Ян като го гледах. Та, ако почнат да го превеждат, моля те, дай ми линк, защото много ми се иска да видя японците как ще го представят. И още нещо- в инфото видях, че ролята на едното момче ще я изпълнява Nakao Masaki, който не ми е познат, обаче не намирам нищо относно това кой ще изпълнява ролята на другия от любовния триъгълник. Да знаеш нещо по въпроса?
ПП да знаеш, че този път проверих преди да те питам и не видях да си го споменала в предни постове от темата, но на 2 стр. като си представяла предстоящите заглавия при японците си споменала римейка на Hana Yoori dango, вече си взех забележка Peace

# 71
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Love buffet и аз съм го гледала. Това ми беше първия сериал с Аарън и оттам лапнах по него.

За Parfait Tic не виждам как ще стане, поне и в близките месеци. Сериалчето е от тези, за които говорих и онзи ден - на платените канали, кратки от по 20 минути, в случая е на FOD (Fuji on Demand). Нито момчето, нито момичето са популярни актьори, имат незначителни роли, а и нямат фен-маса, така че ме съмнява, че изобщо някой ще се навие да го преведе на английски. Но пък Масаки Накао стана известен покрай Сентай-участията му, та, знам ли, освен ако не е пленил много някоя дай-хард-фенка, но надали... А другият герой не е обявен, много малко инфо открих на японски за сериала.
Щом и таргета му е определен като 12+, аз лично го отписвам.

Петъчно от мен малко EXILE-power - Такахиро, известен и като съпружето на Еми Такей, и моята любов от третото поколение на J Soul Brothers - Оми Тосака.
Откъсите са от филмите High & Low, в които двамата играят братя и са много, много опасни. Петъчно опасни.

# 72
  • MJF
  • Мнения: 8 603
Виждам аватар горе , който ме обърка в коя тема съм преди  Wink.

След Aноне смятам да изчакам Final Cut- предполагам като свърши ваканцията на тез хубустници там.  Thinking едни ваканция , други пролетна умора  Whistling.
Гледам си кино архива и докато набележа и издиря нещо- времето ми свършило.

# 73
  • Мнения: 6 791
Петъчно от мен малко клубна музика Musical Keyboard.



Tuon, ти си Wink.

# 74
  • DE
  • Мнения: 9 068
Петък било, че и разпети при нас  Grinning а времето е мрачно и вали  Tired обаче е нужен един ИКЕ - Han Dong Jun и на човек му просветва  Crazy гледам го в "Китайския паладин 5" истинка наслада за окото, страхотен актьор, изключително красив и умее да играе, а какви очи има... и усмивка... и тяло  Grinning Heart Eyes
Скрит текст:




Общи условия

Активация на акаунт