До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 8

  • 87 460
  • 752
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 317
Доста четох за бхс преди да дойде ред да го правя,разбрах че е алгоритъм и пълна измислица не исках да го правя но кой ми е дал избор лекаря ми си следва някаква линия и това е,след резултата сега тр да правя ац или пренатест,отново не  искам да го правя но кой ти дава избор казват ти няколко думи "има риск","съветвам те","за твое спокойствие" и те хвърлят в размисли и притеснения...забелязала съм лекарите не искат да знаеш повече от тях...
Не се притеснявай, няма нищо страшно, мисли позитивно. Притеснението също вреди на плода, а ти това не искаш. Аз правих Ац, ако искаш информация ще ти дам. Ти избираш, може и само на фетална да се види, някои не рискуват.

# 601
  • Мнения: 906
А защо плащате за БХС? Аз не платих и стотинка.

# 602
  • Мнения: 2 682
А защо плащате за БХС? Аз не платих и стотинка.

По принцип се заплаща. Имаха акция или не знам как да го нарека, здравна каса с Майчин дом в София и само техните бяха безплатни. Сега май вече не е така. Аз като правих преди година и половина беше така.

# 603
  • Мнения: 906
Аз правих във Варна преди 2 години, казаха ми, че вече е безплатно и не платих нищо.

# 604
  • Мнения: 2 682
Имам близка приятелка, която в момента е бременна и прави на скоро и също каза, че вече е безплатно.
Аз тогава го правих в Бургас и лекарката изрично не предупреди, че работи с Майчин дом и за това бхс ще е безплатен и си платих само ФМ. Иначе АГ, който ме следеше ми каза тогава, че и двете се плащат.
Добре е, че вече се поема от касата, въпреки че си остава едно общо взето статистическо изследване.

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз преди 2.5 плащах за БХС. Моя съвет е ако имате възможност, направете си Пренатест. Дава 100% отговор за пол, синдром на Даун, Патау и Едуардс, но е доста скъп.

# 606
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
И аз като правих БХС миналата година я имаше безплатната кампания на НГЛ към Майчин Дом. Тогава изрично питах Мануелян къде изпращат кръвта (за да знам дали ще ми струва нещо) и тя ми каза, че работи със Света Петка. Вече Св. Петка с кой работи ...  newsm78  Rolling Eyes Иначе, че е статистика и теория на вероятностите, то е ясно ... Ама всички го правят.

# 607
  • Мнения: 2 883
Възможно е в Св. Петка да работи с д-р Сигридов, защото от позната акушерка знам, че работи по неговите методи / виждания (не знам подробно, за това се изказвам така лаишки)

# 608
  • Мнения: 553
Здравейте, момичета! Две-три години подред имаше кампания към НГЛ, с която БХС беше безплатно за цялата страна. Заплащаше се само ехографа. От лабораторията изтегляха формуляр от е-нет, че вие/аз не заплащаме пари за изследването. За съжаление „Българан е талант” и аз си платих, защото нито една лаборатория в Бургас не го правела безплатно.
На въпроса къде се изпращат пробите, навсякъде отговора беше НГЛ. Следователно аз си плащам, но те не им плащат за да ми направят изследването. Отговаряше ми се, да си намеря лаборатория, която работи към кампанията!!!
Имах познати бременни, които по същото време правиха БХС в София, Плевен, Варна и къде ли още. Само аз платих. Сега не знам как е.

При резултат 1: 10 000, 1:100 000, 1:1 000 000 към генетичните болести, родих дете с частичен синдром на Патау. Нямам генетични болести, мъжа ми и семеиствата ни също.
Слава Богу всичко беше поправимо и сега детето расте здраво и умно като всички останали.
Сестра ми, бременна по същото време, при ехографа сбъркали размерите на нухалната гънка. В резултата пишеше, че детето е с Даун. Аз вече бях родила. Представете си шока, който е изпитала. Повтори изследването на 14седм и 0 ден, макар че се прави до 13седм и 6ден. Втория резултат беше в норма. Въпреки това страха и стреса остава. Роди здраво нормално момиченце.

Съвета ми е, правете си ФМ и БХС, защото ако даде отклонения, ще се изследвате по-сериозно с цел да бъдете ПОДГОТВЕНИ, когато човечето се роди. Аз не бях и без да искам съм държала новороденото си бебе гладно и недохранено до момент, в който се отпусна като труп, с любезното съдействие на лекарски екип, който също не е бил подготвен за бебе като моето.
И отново, Слава Богу, че не прецаках някоя система. Тайно празнуваме два рождени дни- когато се роди и когато за първи път пи мляко на корем.

# 609
  • Мнения: 415
Здравейте,
Моля за мнение за д-р Хубчев в Дева Мария.. Насочила съм се към нормално раждане, дали е подходящ или той бърза да реже? 😏

# 610
  • Мнения: 118
Здравейте,
Моля за мнение за д-р Хубчев в Дева Мария.. Насочила съм се към нормално раждане, дали е подходящ или той бърза да реже? 😏

Не знам дали бърза да реже, но само като избор на екип струва 800 или 900 лв., в сравнение с другите лекари които са 500 лв. Колкото и добър специалист да е за мен това са напълно излишни пари...

# 611
  • Мнения: 1 511
Здравейте, момичета! Две-три години подред имаше кампания към НГЛ, с която БХС беше безплатно за цялата страна. Заплащаше се само ехографа. От лабораторията изтегляха формуляр от е-нет, че вие/аз не заплащаме пари за изследването. За съжаление „Българан е талант” и аз си платих, защото нито една лаборатория в Бургас не го правела безплатно.
По същото време бях бременна и аз. И поради същата тази причина, лично си изпращах кръвта за изследване в НГЛ. Но просто на бургаските лаборатории им нямам доверие.

# 612
  • Мнения: 121
От Тошкина могат да изпратят кръвта до Света Марина във Варна и там също е безплатно изаледването.

# 613
  • Мнения: 1 511
От Тошкина могат да изпратят кръвта до Света Марина във Варна и там също е безплатно изаледването.
За мен лично беше важно да го направя в Националната генетична лаборатория, а не че е безплатно.

# 614
  • Мнения: 106
Доц. Хубчев е по сериозната гинекология май и при раждания влиза само ако стане много сериозно, имам спомен, че го бяха викали при родилката с ДИК. Затова и му е толкова голям избора, за да "пресее" ражданията според мен. Иначе го има като опция, ама раждането струва колкото тежка гинекологична операция дето се вика

Общи условия

Активация на акаунт