До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 8

  • 87 543
  • 752
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 52
Да наистина не е хотел, но в стаята три пъти убивахме хлебарки до леглото, а мисля че това е недопустимо в отделение където има и бебета

# 346
  • Мнения: 23
В окръжна в стаята лежах с две ромки (да не съм по груба). Докато ме нямаше ми изяваха храната и ми ползваха духалката, понеже беше страшен студ в стаите. Наистина беше мръсно и студено и ми се скараха кой щял да плаща тока заради духалката. Изводите си ги вадете колко си пазят пациентите.

# 347
  • Мнения: 317
Преди 9 години раждах там и бях доволна. Въпросният доктор Ангелов ми направи операцията. Много съм доволна, отличен оператор е, той го знае и затова си позволява да иска пари. Не че го защитавам, но системата ни е такава. Колкото до стаите бяха хубави и ромките ги отделяха в друг сектор. Колкото до тях, има ги във всички болници. Тази година ми се наложи да лежа за задържане, бях долу в изолатора , но пак бях доволна. Персоналът е невероятен, лоша дума не чух от никой. После не съм раждала там и нямам мнение, но мисля, че всичко е късмет.

# 348
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много съм доволна, отличен оператор е, той го знае и затова си позволява да иска пари.
Потресаващ цитат.
Има много по-добри лекари от него с много повече пациенти, които не си позволяват подобни волности. Това неговото не е от професионализъм, а от простащина. Ама вие си цакайте пари на некадърните търгаши като толкова държите

# 349
  • Мнения: 553

 Здравей! Аз раждах нормално преди 1 г и 10 мес без избор на екип, защото изобщо нямах излишни пари, постоянно пестях заради бъдещото бебе.
Бременността ми водеше др Кироваков- поредната доволна съм от прегледите и отношението му.
 
При раждането на смяна ми се паднаха др Галина Вълчева и акушерка Гинка Минчева. Акушерката водеше раждането, дори тя ме заши и се погрижи за бебето, докато дойде педиатърката да го прегледа. Докторката искаше още в началото да ме реже, макар че родих за 20 мин, но акушерката не и позволи ( и Слава Богу!) .
Много съм благодарна на акушерката, защото там където можеше да се объркат нещата, тя взе всички правилни решения ( пъпната връв, първо излезе ръчичка, бебето се роди с отворено небце -тя усети,че се уморява и му помогна с раждането). Бях подпомогната и от така прословутото натискане с лакти, НО бебето беше освободило около педя място в корема и се получи по-скоро избутване- това спаси бебето от последващо дълго стоене в интензивно!
Раждах на обикновено легло, а не на магаре, като всички.

Всички останали 10 майки, които посрещах и изпращах, докато бях там, са раждали при Кироваков.

Условията, които бяха важни за мен, са че няма мухъл и се чисти всеки ден, възглавниците не стават, носете си печка (аз топлех три стаи с моята супер духалка). Да се знае, че можете да поискате празни дезинфекцирани шишета, ако ще храните бебетата с друго мляко, което не е болнично, или кърма. Някои хора от персонала бяха доста груби, други много внимателни. Но това го има почти навсякъде.

Съвета  ми е, ако имаш възможност да избереш екип, плати си на някой, който си сигурна, че е кадърен. Болницата е важна само до там, ако детето бъде отделено от теб, как и какъв достъп ще ти се осигури да го кърми/храниш/гледаш.
И правилно си постъпила! С грубияни да си нямаш работа.

Аз ако имам второ дете, пак ще избера акушерка Гинка Минчева, но ще си платя, за да съм сигурна, че ще е там!

# 350
  • Мнения: 106
Мисля да е нормално, първото родих нормално в Девата. Да наистина бях доволна но преди 7г. Преди 7 месеца ходих на преглед със силни болки ниско долу с току ще потвърдена бременност но докторът беше много груб и въпреки че ме болеше и бременна гледа ме отдолу, после накара да ме гледа отдолу и една стажантка. Казах че ме боли и подскочих, много лошо ми скара да съм търпяла. И затова не искам сега да раждам в Девата, просто ми е страх какви са останали там

Ая, кажи кой е докторът, моля те Heart Нека да го знаем.

# 351
  • Мнения: 1 410
Не можах да си намеря документа, който ми даде от прегледа. Върти ми се в главата, че май беше Ангелов, но не съм сигурна. Беше със светли очи и точно на 27 май ми беше прегледа, че предния ден бях си направила тест и бях сигурна че съм бременна, че никога не ми закъсняваше. Даже като ме гледа на видеозона уж виждаше нещо но не е бил сигурен дали е плодов сак или просто киста. Казах му, че съм бременна и не разбрах защо се налагаше този преглед отдолу без това бях със силни болки, които ми спираха дъха Sad

# 352
  • Мнения: 4 087
Някой раждал скоро в Бургасмед, да даде малко инфо за цени на секцио и избор на доктор? Как седи въпроса с бежетата, при майката ли са. Ако има и мама на близнаци, да сподели, ще се радвам

# 353
  • Мнения: 317
Някой раждал скоро в Бургасмед, да даде малко инфо за цени на секцио и избор на доктор? Как седи въпроса с бежетата, при майката ли са. Ако има и мама на близнаци, да сподели, ще се радвам
Аз бях там, доволна съм. 900 лева е секции с избор на екип и по 10 лева на ден за бебето, храна, дрехи, памперси. При нормален престой950-970 лева. За близнаци не знам как ще е. Бебетата са при вас като под час имат хранене, къпане, памперси, постоянно наблюдение от сестрите.

# 354
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
А задължителен ли е изборът на екип и има ли практика да не се заплаща такъв ако се роди на смяната на следящото АГ?
В тези 950-970 лв. се включва всичко така ли? И ако може споделете какво носихте за вас и бебето.

# 355
  • Мнения: 4 087
И с какво мляко ги захранват? Ако кърмиш предполагам не ги взимат за хранене?

# 356
  • Мнения: 317
Нормално раждане 500,секцио900,с или без екип това е... Нищо не се носи, само лична карта и документи и лични вещи. Чаршафи, лиглин, храна, лекарства всичко е от тях. Долу има кафе, евентуално монети, който пие. Иначе всяка сутрин сервират чай. Адаптирането мляко е Аптамил. Бебето никой не го взема, а точно обратно, носят храна, който не кърми, ако искаш кърмиш, ако искаш храниш . Дрехи и памперси също ти носят за смяна постоянно, а сутрин ги къпят като един път ти показват как, само гледаш. Ако например се наложи да е на лечение бебето само тогава не е при теб. След операцията на шестия час раздвижват.

# 357
  • Мнения: 4 087
Благодаря ти много за изчерпателната информация! Simple Smile

# 358
  • Мнения: 1 694
От Бургасмед съм доволна от екипа и акушерките след това, но неонатологията им е отврат. Особено има една Кристина Стоянова.......да не дава Господ.

# 359
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Благодаря! А след операция кога дават бебетата? Явно практиката е различна от ДМ преди 6 години. И още нещо - по колко легла са в стая?

Общи условия

Активация на акаунт