До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 8

  • 87 592
  • 752
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 883
Тя сигурно ми е наборка, аз лично не бих и се доверила. Нямам впечатления де, освен, че тя ми направи ехографа преди да ме приемат в патологията в Девата. Бих се доверила на по-доказани имена. В момента много хвалят д-р Мануелян.

# 391
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Искам профилактичен преглед и цитонамазка, желателно и ехограф. Чудя се при кой лекар да отида. Мислех при Минчев, но за тази Дарина Давидова някой има ли отзиви, впечатления?
За Давидова нищо не мога да кажа, но проф. прегледи правя при Мануелян - цито, ехограф, при мен гледа и с колпоскоп.

# 392
  • Мнения: 2 435
Тя сигурно ми е наборка, аз лично не бих и се доверила. Нямам впечатления де, освен, че тя ми направи ехографа преди да ме приемат в патологията в Девата. Бих се доверила на по-доказани имена. В момента много хвалят д-р Мануелян.
Видях, че е млада.
А имаше ли някакви разминавания с направения ехограф и становищата преди това?
Мануелян си я набелязах, но голямо чакане...
Така или иначе ще ходя при двама лекари. Поне единия да ми е по здравна каса. Не съм ходила на профилактичен от 2 години и половина, поради безброй други ангажименти, а бях редовна.

Искам профилактичен преглед и цитонамазка, желателно и ехограф. Чудя се при кой лекар да отида. Мислех при Минчев, но за тази Дарина Давидова някой има ли отзиви, впечатления?
За Давидова нищо не мога да кажа, но проф. прегледи правя при Мануелян - цито, ехограф, при мен гледа и с колпоскоп.
Колко ти струва? Нещо ползва ли по здравна каса?

Последна редакция: сб, 19 яну 2019, 14:20 от goddess

# 393
  • Мнения: 2 883
Не, всичко точно ми измери, но става въпрос за бременност, не за рутинен преглед.
А те другите аг-та (от Девата) не преглеждат ли по ЗК в Св. София?
За рутинен преглед аз ходих при д-р Гавазова, доволна съм. Откри ми проблем и го лекува адекватно, макар, че във фейсбук групата "Мамите на Бургас" я недолюбват. Тя работи в 4-та поликлиника (Славейков) и в тази срещу х-л Космос.
За следващ преглед ще ходя при д-р Татарова, но там впечатления имам само от проследяването на бременността и раждането. Доволна съм.

# 394
  • Мнения: 5 998
Аз при Татарова съм ходила с направление в Лайфа, преглед със спекулум + цито, ехограф нямаше. Но съм виждала и бременни там, влизат в кабинета до този, в който ме прегледа, може би там ги гледа с ехограф. Трябва да се пита.
От Мануелян съм доволна, по нейна препоръка започнах да ходя и при д-р Добрев и мисля да не го сменям. Но той не работи с направления с кабинета си, поне доколкото знам.

А, ходила съм веднъж и на профилактичните кампании в Св. София, по принцип не е зле измислено, но не записвай час при Ирмов.

# 395
  • Мнения: 553
Ходих на профилактичен платен преглед си ехограф и цитонамазка при др Минчев- НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СТЪПЯ ТАМ!
При прегледа видя киста- назначи ми туморен маркер и вероятно била за операция, като май нямало да спаси яйчника.
А мнението му раната на шийката на матката- да се премахне с горене.
Напълно грешно лечение.

Година по-късно:
Кистата беше резорбирана с помощта на противозачатъчни, раната се оказа аденокарцином ин ситу. Изгарянето не само щеше да забави правилното лечение, но и карцинома щеше да се развие...

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Тя сигурно ми е наборка, аз лично не бих и се доверила. Нямам впечатления де, освен, че тя ми направи ехографа преди да ме приемат в патологията в Девата. Бих се доверила на по-доказани имена. В момента много хвалят д-р Мануелян.
Видях, че е млада.
А имаше ли някакви разминавания с направения ехограф и становищата преди това?
Мануелян си я набелязах, но голямо чакане...
Така или иначе ще ходя при двама лекари. Поне единия да ми е по здравна каса. Не съм ходила на профилактичен от 2 години и половина, поради безброй други ангажименти, а бях редовна.

Искам профилактичен преглед и цитонамазка, желателно и ехограф. Чудя се при кой лекар да отида. Мислех при Минчев, но за тази Дарина Давидова някой има ли отзиви, впечатления?
За Давидова нищо не мога да кажа, но проф. прегледи правя при Мануелян - цито, ехограф, при мен гледа и с колпоскоп.
Колко ти струва? Нещо ползва ли по здравна каса?
50 лв. платих, без направление.

# 397
  • Мнения: 2 435
palmi4kata, те такива становища и софийските светила имат. От личен опит го казвам. 6 см киста се спука сама, 2 дни преди да постъпя в болница, без хапчета, без интервенции и без последствия... Късмет!
Явно гаранция няма Whistling

Marid, благодаря bouquet

Mирa, за Ирмов запомних Grinning

Изпадам в ужас, когато трябва да отида на лекар в Бургас, освен ако не е за грип, вирус или бронхит. За друго май не стават... Чудя се, дали да не прескоча до Сливен. Thinking

# 398
  • Мнения: 5 998
Че защо пък Сливен? Може и Попов в Поморие, работи в болницата и на частно.

# 399
  • Мнения: 2 435
Че защо пък Сливен? Може и Попов в Поморие, работи в болницата и на частно.
Защото всеки път, докато четях за Попов си мислех за Приморско, чак сега включих Joy
Припомни ми, моля те, в коя болница работеше, че вчера се схванах, докато изчета цялата тема.

В Сливен имам познат гинеколог, но до април не ми се очертава да ходя нататък.

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 13:49 от goddess

# 400
  • Мнения: 5 998
Работи в болницата в Поморие, има и частен кабинет. В темата по-назад бяха цитирани координатите му и на двете места. Мога да потърся, ако не ги откриваш.

# 401
  • Мнения: 2 435
Ще съм ти благодарна!
Пробвах с търсачката, не става. Прегледах и 15 странички от постовете ти, нищо не намерих.

# 402
  • Мнения: 5 998
Писах ти ЛС Simple Smile

# 403
  • Мнения: 687
Скоро разбрах, че съм бременна как да си избера гинеколог за първи преглед. Само да не е в МБАЛ. Четох хубави мнения за Татарова до сега никога не съм ходила на гинеколог

# 404
  • Мнения: 2 682
Скоро разбрах, че съм бременна как да си избера гинеколог за първи преглед. Само да не е в МБАЛ. Четох хубави мнения за Татарова до сега никога не съм ходила на гинеколог

Първо честито!
Където и да отидеш за първи преглед, не е задължително да останеш там до края на бременността.
Прецени си дали ще се чувстваш по-комфортно при мъж или жена.
Спрягани като добри имена са Мануелян, Кироваков (той обаче май е в МБАЛ), Гамишев, Минчев. Прочети назад в темата, тъй като за всеки има и добри и лоши отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт