Hell’s Kitchen България - сезон 1, тема 3

  • 62 086
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Заданието какво е било точно?

Темата беше „перфектната вечеря за Великден“.

# 676
  • Мнения: 78
А всъщност Станимир си тръгна заради тъпите претенции на "великата" Ернестина Шинова. Ако не беше извънредната й паста, която Станимир не знаеше как се приготвя и супер много се спече, едва ли щяха да се развият така нещата. Но това да си бг VIP - да се правиш на интересен навсякъде и по всяко време.
Глупости на търкалета. Станимир няма как да не знае как се приготвя “алио олио“. В готварските училища, когато се преподава италианска кухня, се учат четири основни вида паста - болонезе, путанеска, карбонара и алио олио. Така както за френската кухня първо ви учат да готвите със затворени очи бешамел.

Темата беше „перфектната вечеря за Великден“.
Пържени кюфтета, брускети и пРАжени мрЪви алеле олио😂 с гарнитура салам.😂 и люцерна.

Последна редакция: пт, 06 апр 2018, 22:39 от Не се сърди, човече

# 677
  • Мнения: 132
А всъщност Станимир си тръгна заради тъпите претенции на "великата" Ернестина Шинова. Ако не беше извънредната й паста, която Станимир не знаеше как се приготвя и супер много се спече, едва ли щяха да се развият така нещата. Но това да си бг VIP - да се правиш на интересен навсякъде и по всяко време.
Глупости на търкалета. Станимир няма как да не знае как се приготвя “алио олио“. В готварските училища, когато се преподава италианска кухня, се учат четири основни вида паста - болонезе, путанеска, карбонара и алио олио. Така както за френската кухня първо ви учат да готвите със затворени очи бешамел.

E, каза, че не знае ... На теб ли да вярвам или на него? Ако ми се яде нещо конкретно, бих отишла там, където знам, че го сервират. Напр. няма да отида в бутикова сладкарница и да искам да ми направят бисквитена торта, която не е в менюто. А вие бихте, така ли?

# 678
  • Мнения: 35 179
Станимир при Гала - много приятно момче. Впечатлена съм и жалко, че напусна.

Аз се зачудих дали участниците получават някакво парично възнаграждение за престоя си в предаването и това, на което биват подлагани. Може да сте го коментирали, извинявам се, ако е така. Имам предвид какво печелят от участието си там хора като Нина например. Заслужава ли си да бъде мразена и обиждана във форуми и фейсбуци, чатове и месинджъри и в името на какво?
Пет-шестстотин лева на месец.
Такова унижение не бих търпяла и за банка с пари!!!

# 679
  • София
  • Мнения: 62 595
Лошото е, че те самите може да не се усещат, че ги унижават. Всичко е така организирано, че участниците не са много в позиция да се опъват, защото надделява срама от провала, когато някой ти се разкрещи, че за нищо не ставаш, а и не искат да бъдат изгонени, дори да не им се седи много. С две думи човек свиква.

# 680
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Въпросната паста алио олио всеки може да направи. Тя е изключително лесна и непретенциозна. Въпросът е не, че не я знаеше Станимир. Той просто се панира. Филип я обърка с маслото, после пък беше без сол. Всичко останало, което готвят е далеч по-сложно.

# 681
  • Мнения: 35 179
А може и да си е била наред, а Ангелов за цирка да ги правеше на луди. Ама това алио олио го чува още 2 дни в ушите си после. Пууууу, драма голяма беше

# 682
  • Мнения: 7 848
Станимир ми се видя много читав човек, а като го видях как се изчерви ми дожаля за него. Едно е хубаво -излезе си с чест и достойнство. Без да се излага. И без работа няма да остане. Щото ако имам ресторант Нина не бих я взела, но него - да.

На вчерашният въпрос  на Мери, да, на всички им плащат за престоя, във всички реалитата им плащат.

# 683
  • Мнения: 5 754
Някой знае ли къде работи Станимир?

# 684
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Пещера: Станимир Калинов е втори във временното класиране за UniChef

24. 10. 2017

http://pzdnes.com/2017/10/24/%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B … %B2-%D0%B2%D1%80/

Има рецепти на Станимир: http://www.zname.info/index.php/explore/regiona/item/10288

Тук пише, че работи в ресторант в Пещера, но материалът е от 2016 г.

# 685
  • Мнения: 13 452
Станимир беше от друга порода,което в случая е комплимент. В мъжкия отбор, когато изгониха Иван единствен той на другия ден каза, че сега няма да има кой да им е виновен.
От мъжкия отбор оставам с впечатление че само те двамата с Иван и Филип са готвачи, другите са клоуните да въртят интригата.
Филип има самочувствие и нормално има бекграунд зад гърба си, който да го покрива и с някои изключения като цяло се справя, малко тип многознайко го играе, но не е злобен и ми се струва, че е екипен играч.
В Началото Ангелов точно затова го натискаше, че искаше да помага навсякъде, за да върви отбора.
Напоследък го остави малко с хокането, но Филип явно има по-желязна психика не само самочувствие  и не се оставя много много да му влияе навикването

# 686
  • Мнения: 14 972
Вчера чух част от интервюто на Станимир при Гала и той каза , че Филип бил абсолютен досадник , затова не го харесват. Постоянно говорел. Аз такива дразнители също много трудно понасям , дето все нещо им излиза през носоглътката- било то гъргорене , мърморене , шекспирови оди , или вселенски мъдрости. Само да не млъкват .
Ако  е такъв персонаж , колкото и добър готвач да е ...

# 687
  • Мнения: 2 838
Станимир се отказа да играе и доброволно си напусна играта. Той ми беше фаворит от синия отбор.
Искам да оставят Нина при сините, за да покаже и там злобата си. Да се види, че проблемът не е в женския отбор, а в самата нея. Тя е толкова злобна и лоша, че не би виряла в никаква среда.
Дразни ме и с тея сълзи непрестанни. Дразни ме и, че минава все между капките.

# 688
  • Мнения: 13 452
Не ми е любимец Филип, но ако е добър готвач отклонения в рамките на нормалното без ексцесии са приемливи.
Той и Ангелов не млъква и дава малко вид на хиперактивен.

# 689
  • София
  • Мнения: 62 595
Май нина се чувства доста добре при мъжете, може би просто не й харесва и я дразни да е сред жени.  Тя е готова да се подчинява на авторитети, обаче самата тя не може да е лидер, но пък по-спокойните мъже да й прилягат.

Общи условия

Активация на акаунт