Трудова борса и обезщетения - 2

  • 73 901
  • 768
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 54 405
Подвеждащо е синьото оцветяване.

# 541
  • Мнения: 12 705
Мисля, че грешно е оцветила.
За трите години става дума.

Подвеждащо е синьото оцветяване.
На мен ми прилича на скрийншот публикуваното, това синьото явно е просто линк в текста и е в такъв цвят на сайта откъдето е взета информацията, а не че го е оцветила потребителката във връзка с обсъжданото.

# 542
  • Мнения: 3 730
Мисля, че грешно е оцветила.
За трите години става дума.

Подвеждащо е синьото оцветяване.
На мен ми прилича на скрийншот публикуваното, това синьото явно е просто линк в текста и е в такъв цвят на сайта откъдето е взета информацията, а не че го е оцветила потребителката във връзка с обсъжданото.
Точно скрийншот е.Синьото си е от сайта и е за пренасочване към друг линк.

# 543
  • Мнения: 1
Здравейте! Бях на борсата за първи път за три месеца от ноем.2017г. до януари 2018г. От фев.2018г. до сега работих и имам непрекъснати осигуровки, но ми съкращават щата по чл.328. Имам ли право на обезщетение от 60% или ще взимам минималното?

# 544
  • Мнения: 3 730
Здравейте! Бях на борсата за първи път за три месеца от ноем.2017г. до януари 2018г. От фев.2018г. до сега работих и имам непрекъснати осигуровки, но ми съкращават щата по чл.328. Имам ли право на обезщетение от 60% или ще взимам минималното?
Минималното ще получавате за 4 месеца.Трябва да минат 3 години от последната борса,за да получавате 60% ,ако сте съкратена.

# 545
  • Мнения: 54 405
Здравейте! Бях на борсата за първи път за три месеца от ноем.2017г. до януари 2018г. От фев.2018г. до сега работих и имам непрекъснати осигуровки, но ми съкращават щата по чл.328. Имам ли право на обезщетение от 60% или ще взимам минималното?

Право на ново пълно обезщетение ще имате след ноември 2020.

# 546
  • Мнения: 2
Здравейте, работила съм в Англия 4+ год. постоянно и напуснах работа за да се прибера в България. Назначиха ме на временен договор, който изтича скоро и шефът за момента няма възможност да го продължи. Така че, оставам без работа. Плащала съм си редовно в УК осигуровките, както и тези няколко месеца в България. Искам да попитам, мога ли да кандидатствам за борса и кое ще гледат стажа в чужбина, стажа в България или стажа от двете места? На каква стойност биха били обезщетенията? Благодаря.

# 547
  • Мнения: 2 109
  Като има стаж от чужбина, се гледа само дохода от последния работодател.
Трябва да се предствят в НОИ документи за стажа в Англия. Те ще си направят запитване. Ако договора е срочен и изтича, имате право на 60% от осигурителния доход. Времето на получаване зависи от годините трудов стаж.

# 548
  • Мнения: 2
 Като има стаж от чужбина, се гледа само дохода от последния работодател.
Трябва да се предствят в НОИ документи за стажа в Англия. Те ще си направят запитване. Ако договора е срочен и изтича, имате право на 60% от осигурителния доход. Времето на получаване зависи от годините трудов стаж.

Тоест да разбирам че стажа от Англия няма да го гледат, а ще гледат този в България понеже е последен? Или имате предвид че, ако представя документ че съм осигурявана в Англия U1, ще вземат в предвид стажа и на двете места? Чета в сайта на НОИ, че гледа през последните 18 месеца да има поне най-малко 12 месеца. В този случай аз имам да кажем 15 месеца в Англия и 3 в БГ.

# 549
  • Мнения: 2 109
  Ще гледат само стажа от България, да. По-различни са нещата, когато има стаж от чужбина. Ако бяхте излезли на борсата веднага след работата в Англия, щяха да гледат само стажа от там.
  Документите ви трябват, за да докажете, че сте работила през последните 12 месеца.

# 550
  • Мнения: 2 024
Здравейте! Радвам се, че открих тая тема и бих изчела всички страници, но имам много грижи и просто не мога да отделя време. Виждам, че отговаряте на поставени въпроси и затова много ще съм ви благодарна, ако ми разясните следното:

Над 8 години безсрочен трудов договор, който предстои да бъде прекратен по взаимно съгласие с целта заминаване извън Европа за дълго. (Преди това има кратка регистрация в бюрото по труда заради съкращаване от предишния работодател.)
Това, което сме научили към момента е, че трябва да се подаде известие до НАП за спиране на задълженията по здравни осигуровки.
А от тая тема научавам, че има възможност и за получаване на обезщетение за безработица! Ако е вярно, то какво следва да се предприеме при/след прекратяване на договора за времето до заминаването? ( И изобщо заминаването/отсъствието от страната пречка ли е за получаване на обезщетение?) Доколкото ми е известно човекът разполага и с личен електронен подпис.

Много благодаря!

# 551
  • Мнения: 3 730
Здравейте! Радвам се, че открих тая тема и бих изчела всички страници, но имам много грижи и просто не мога да отделя време. Виждам, че отговаряте на поставени въпроси и затова много ще съм ви благодарна, ако ми разясните следното:

Над 8 години безсрочен трудов договор, който предстои да бъде прекратен по взаимно съгласие с целта заминаване извън Европа за дълго. (Преди това има кратка регистрация в бюрото по труда заради съкращаване от предишния работодател.)
Това, което сме научили към момента е, че трябва да се подаде известие до НАП за спиране на задълженията по здравни осигуровки.
А от тая тема научавам, че има възможност и за получаване на обезщетение за безработица! Ако е вярно, то какво следва да се предприеме при/след прекратяване на договора за времето до заминаването? ( И изобщо заминаването/отсъствието от страната пречка ли е за получаване на обезщетение?) Доколкото ми е известно човекът разполага и с личен електронен подпис.

Много благодаря!
Ако се запишете в бюрото по труда,за да получавате обезщетение (след подаване и на документи в Нои) всеки месец трябва да ходите и да се подписвате в бюрото на определена дата.Щом сте и по взаимно съгласие ще получате 4 месеца минималната борса,което е 9.20 на ден (работен).

# 552
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте. Искам да ви попитам дали докато съм в изпитателен срок могат да ме уволнят дисциплинарно? Или само по чл. 71. Защото искам да ходя на интервюта, не ми хаесва работата , но се притеснявам от закъсненията и отсъствията. Ако ме уволнят по чл. 71 е ок, ще имам право да съм на борсата, но имат ли право по друг член да ме уволнят докато съм в изпитаъелен?

# 553
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Ако изпълниш условията за дисциплинарно, нищо чудно. Но на повечето не им се занимава и директно съкращават по чл.71. По-добре говори с началниците, че ще ти се налага да отсъстваш. Може пък да излязат хора и да се разделите по живо по здраво. И те ще си намерят нов човек, и ти ще си тръгнеш по нормален начин.

# 554
  • Мнения: 98
 Като има стаж от чужбина, се гледа само дохода от последния работодател.
Трябва да се предствят в НОИ документи за стажа в Англия. Те ще си направят запитване. Ако договора е срочен и изтича, имате право на 60% от осигурителния доход. Времето на получаване зависи от годините трудов стаж.

Здравейте,тоест искате да кажете ,че при срочен договор в бг при изтичането му на борсата ще гледат само стажа от бг без английския ли. Мисля че съвсем не е така,но не съм компетентна на 100%. Ако срочния ми договор тук е само за два месеца,а последната една година съм била на договор в англия, доколкото съм запозната заплащането е 60% и връщат стажа за 3 години назад. Ако съм в грешка,поправете ме моля.

Общи условия

Активация на акаунт