Любители на Котки - Тема 121

  • 54 253
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 701
Пробвай някой път.

# 706
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте Hug Момичета, моята прекрасница е много много щура и дива, което е супер, но от няколко дни си мисля, че й е време за къпане. Последното такова беше около Коледа и с чужда помощ, едвам я укротихме. Вие как се спрсвяте с тази задача
Аз веднъж направих този опит, когато я прибрах. Голяма борба падна в банята, цялата бях издрана. След този случай вече не си правя експерименти. Издържа само набързо да и измия лапичките иначе я минавам с мокра кърпа цялата.

# 707
  • Мнения: 701
Ани, котаната ти е просто прекрасна. Много е сладичка

# 708
  • София
  • Мнения: 3 835
Таня, Катс Бест Око Плюс тоалетна според мене е страхотна. Много ми е икономична, абсолютно нищо не мирише и става на страхотни топки, които почиствам много лесно. Освен това, откакто я ползвам чувствително намаляха алергичните симптоми на мъжа ми. Аз я препоръчвам с две ръце. Единственият недостатък е високата цена, която даваш наведнъж. Аз взимам от зооплюс 40 л., която е около 50 лв., но за двамата ми стига за месец и половина - два

Благодаря! Все някога ще я пробвам, но моите са големи пикльовци. Не мога да си представя, че 1 пакет ще стигне за месец. В момента отиват 50-60 кг Бентонит на месец. Само Боги е "деликатна" и ако беше само тя, сигурно и за година щеше да стигне. И като добавя, че Наско не е кастриран, не мога да си представя, че ще има нещо, което да му неутрализира миризмите.  Sad 


Тези натуралните са много по-икономични от бентонита. Елизка яде доста паучове, съответно пишка доста от тях. Един пакет 4.5 кг от WeCat й стига за месец, месец и нещо.

# 709
  • София
  • Мнения: 8 348
Момичета, имам въпрос, сигурно глупав. Какво количество постелка сипвате в тоалетната? Да речем, горе-долу колко см от дъното да са покрити? Аз сега съм сипала харабийската, сигурно 15 см постелка има и като я чистя пада голямо ровене, от една страна, а от друга, така Мъфината много по-лесно разхвърля из цялата баня.

да се потретя, че да съм поне катохората досадна
ей това е тоалетната
родих се с нея
не могат да изровят нищо, а се опитват
http://www.zooplus.bg/shop/kotki/koteshki_toaletni_poddrujka/luk … i_toaletni/602475

# 710
  • Мнения: 3 944
O, да, тази съм си я запазила и ще стигна до нея в даден момент. Притеснянието ми е, че котето е още на три месеца, пък в описанието пише, че е за големи котета.

# 711
  • София
  • Мнения: 8 348
ами то ако е подвижно няма проблеми
тя не е чак толкова дълбока
ще му направиш стълбичка да влиза и като я понапълниш, ще си излиза лесно

# 712
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Аз сега съм сипала харабийската, сигурно 15 см постелка...
На упътването на нашето Бенто пише постелката да е 7 см. Рядко сипвам толкова, но гледам да не е много малко, за да има какво да рови котката. Било много важно за психическото развитие да не се прекъсва, когато рови, моля ви се. А Рафаела рови дълго и усърдно.

# 713
  • София
  • Мнения: 13 141
Аз сега съм сипала харабийската, сигурно 15 см постелка...
На упътването на нашето Бенто пише постелката да е 7 см. Рядко сипвам толкова, но гледам да не е много малко, за да има какво да рови котката. Било много важно за психическото развитие да не се прекъсва, когато рови, моля ви се. А Рафаела рови дълго и усърдно.
Оф, горкият ми Киро! Онзи ден им бях измила закритата тоалетна и сложих временно един леген. Докато пишкаше, Наско го биеше по главата.  hahaha hahaha hahaha Сега трябва на психолог да го водя, че може да се е повредил психически!  Laughing

Аз гледам да слагам повече от 7 см. Ако постелката е хубава и се оформят хубави топки, не се губи нищо от голямото количество. По-добре е оформената топка да не достига дъното и да се залепва. Така се отстранява лесно, без да остават мръсни частици. Wink

Благодаря, Serpentine, все някога ще се прежаля и ще пробвам.  Wink Ако пък е толкова икономично, ще спестя и от носене по стълбите.  Laughing

# 714
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Оф, горкият ми Киро! Онзи ден им бях измила закритата тоалетна и сложих временно един леген. Докато пишкаше, Наско го биеше по главата. 
Милото Кире. Да вземе да се обърне и да сборичка Наско. По-едър ми се струва от него.
Таня, Наско, като не е кастриран, не налита ли Боги?

# 715
  • София
  • Мнения: 13 141
Оф, горкият ми Киро! Онзи ден им бях измила закритата тоалетна и сложих временно един леген. Докато пишкаше, Наско го биеше по главата. 
Милото Кире. Да вземе да се обърне и да сборичка Наско. По-едър ми се струва от него.
Таня, Наско, като не е кастриран, не налита ли Боги?

Не само на Боги.  Laughing Не подбира половете.  Grinning Ама те не му се дават и вечно одран ходи.  Sad Иначе той е главатарят в прайда и останалите го слушат. А горката Боги е последната дупка на кавала. Всички я командват.

# 716
  • Мнения: 4 275
Момичета, рових се в първия пост на темата да търся рецепти за домашно пригответна храна. Харесах една на Детелистна с кокошка и съм решила да я пробвам. Значи, взимам една кокошка, пилешки сърчица (прочетох, че съдържали таурин) и сьомга рагу. Варя всички, обезкостявам и пълня бурканите.

Искам обаче бурканите да са по-малки, за еднократно, най-много двукратно доза хапване. Проблемът на големите е, че трябва да се съхраняват в хладилник, а не искам да му давам студена храна.

Такъв размер от 25 мл е прекалено малък, нали? Не мога да се ориентирам
https://www.olx.bg/ad/burkanche-burkani-burkancheta-prozrachni-s … H.html#3610e73f04 Искам буркан точно за едно хапване, а той не яде по много. 40 мл сякаш звучи по-добре: https://www.olx.bg/ad/stakleni-burkani-burkancheta-kapachki-za-b … n.html#3610e73f04

Подозирам, че ще има бойкот, защото той освен гранули друго почти не яде. От време на време си мъцва по малко пилешко месо или някой друг милиграм жълтък или кашкавал. Но ще се опитам да го свикна.

# 717
  • Мнения: 2 049
Момичета, рових се в първия пост на темата да търся рецепти за домашно пригответна храна. Харесах една на Детелистна с кокошка и съм решила да я пробвам. Значи, взимам една кокошка, пилешки сърчица (прочетох, че съдържали таурин) и сьомга рагу. Варя всички, обезкостявам и пълня бурканите.

Искам обаче бурканите да са по-малки, за еднократно, най-много двукратно доза хапване. Проблемът на големите е, че трябва да се съхраняват в хладилник, а не искам да му давам студена храна.

Такъв размер дали не е прекалено малък? Не мога да се ориентирам
https://www.olx.bg/ad/burkanche-burkani-burkancheta-prozrachni-s … H.html#3610e73f04

Подозирам, че ще има бойкот, защото той освен гранули друго почти не яде. От време на време си мъцва по малко пилешко месо или някой друг милиграм жълтък или кашкавал. Но ще се опитам да го свикна.

25мл няма ли да е малко? Моя яде през деня 100-120гр консерви и вечерта около 60гр гранули.

# 718
  • Мнения: 54
Мишелин, много хубаво, че ще храниш котето с домашна храна. Не мога да преценя бурканчето и да дам съвет. Това, че трябва да съхраняваме храната в хладилник е един от минусите. Аз също храня моето само с домашна храна. Това което правя е 15-20 мин приди да я дам да я сипя в паничка и да е на стайна температура или ако бързам, подгрявам на котлона. Играчка е, но мисля, че си струва.

# 719
  • Мнения: 9 991
Домашната храна ги насища повече от консервите, така намаля и порцията. Аз съхранявам в таперс в хладилник. Чак пък да им го топля ... Айде няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт