Режим, НЕрежим, ние си се веселим - 90ДД и още нещо - 35

  • 33 059
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Добро утро!
Навън е свежо, пролетно,чисто и слънчево!
Така да е и в душите ни днес  Heart Eyes

Жгмъци, хаирлия да е! Нека това място ти донесе удовлетворение и да работиш в разирателство и сговор! Praynig

За всички желаещи слага в скрит текс резептите за козунаците на Genni и варианта на Скайчето
Скрит текст:
Продукти :

Козунак Genni
3 яйца + 1 жълтък
150 гр. заквасена сметана
100мл. пр. мляко
200 гр. захар
80 гр. масло + 40 мл. олио
30 гр. прясна мая(при нас кубчето е около 50гр и слагам мааалко повече от половината)
2 с.л. портокалов сок
1 настъргана кора на един портокал
1 настъргана кора от един лимон
есенция ванилия
750 гр. брашно*

*може да ви поеме повече или по-малко брашно в зависимост от големината на яйцата и гъстотата на сметаната
Винаги меся в хлебопекарна, защото съм с две леви   Слагам течните продукти, като първо леко затопленото мляко, лъжица захар и лъжица брашно с маята и си приготвям останалите продукти. След като е лееко шупнала слагам всички течни съставки, сметаната-с вилица разбърквам един-два пъти, че при нас е гъста, яйцата също леко ги разбивам и олиото, след това ароматите, захарта и брашното и пускам да меси. Програмата за месене меси точно 20мин, след това спира и втасва, рестартирам машината и я пускам пак да меси, и на второто месене слагам разтопеното масло бавно....ако не може да се поеме на второ месене пускам трето, принципно на второ месене всичко е смесено добре, ако ми се занимава пуска ей така за "разкош" и трети път-само месене не втасвате в хлебопекарната. След това вадя тестото в мнооого голяма купа и оставям да втаса, около 2 часа втасва. След това оформям така: http://www.cookwithasmile.com/лесни-плетки-за-козунак/
и един до друг в тавата на фурната в хартия за печене-пак трябва да втасат, около 30мин до час отнема, ако искам да се "правя на майсторка" правя и др форми   Дано да ви харесат и на вас   
А да още нещо важно, преди печене намажете с белтък (пробвах един до друг два козунака, единия с белтък, др с жълтък, ами този с жълтъка беше почернял, а другия имаше хубавия кафеникав приятен загар)и ръсете обилно със захар. Печете на вентилатор първо 20мин на 100гр(или 110 без вентилатор, аз винаги пека първо на вентилатор, за да може още повече да бухне), след това още 35мин на 180гр, следете ако започне да потъмнява сложете фолио, аз веднага след като вдигна градусите слагам фолио, за всеки случай, все пак мога да го запека за цвят 5 мин на силна фурна, ама ако го изгоря ще ме е яд, толкова труд на вятъра 

Вариант на SkyBlue
3 яйца + 1 жълтък, белтъка за намазване
1 чаша заквасена сметана
50 мл течна сметана, в която разтворих маята(нямах пр.мляко)
1 чаша пудра захар (плънката ми беше много сладка-нутела и шоколадови капки)
80 гр. масло + 20 мл. олио
7 г суха мая
1 с.л. уиски
настъргана кора на един портокал и един лимон
2 ванилии, портокалова есенция
около 600 г пресято брашно

Ирко, прекрасник е този младеж!!!! Копнея да го гушна, както и теб!!!!

Мими,
от днес ли започвате с агнешкото??? Аз варя яйцата последния начин.
На дъното на тенджерата слагам кърпа. Внимателно поставям яйцата. 1-2 с.л. лъжици сол в зависимост от количеството на водата и на бавен огън. Първо котлона на 3 (от 6 степени) и постепенно увеличавам.
Бавничко става ,но резултата си заслужава. Естествено яйцата са темперирани поне 3-4 часа преди това.
Дано съм ти била полезна.

Ничия
, как сте?

Аз планирам моите юнаци да ги пусна на обяд. Заслужават момчетата.
Сега пия кафенце, правя списък за вилата и около 15-16,00 планирам напускане на Бургас. Mr. Green

Деско, аз като виден чревоугодник съм харесала де що страници има за торти, курабийки и т.н. Не спирам да се удивявам как момичетата правят такива красоти....и следващия въпрос: "Дали са вкусни?" newsm78

Хубав ден, бандюшки!
До ...по някое време bouquet

# 646
  • Русе
  • Мнения: 4 776
Иринитко, това момиче ми го препоръча приятел/колега - те са близки и момичето им прави тортите и бисквитите за всички празници. Надявам се, че са и вкусни Simple Smile
Скрит текст:
Ще кажа, защото ще взема подаръчни пакети за двете "снахички", мама и племенника ми. Мислех си дали да давам толкова пари за това, но после реших, че за такъв празник си струва, а и момичето се е трудило, за да станат такива Simple Smile

# 647
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Иринитко, това момиче ми го препоръча приятел/колега - те са близки и момичето им прави тортите и бисквитите за всички празници. Надявам се, че са и вкусни Simple Smile
Скрит текст:
Ще кажа, защото ще взема подаръчни пакети за двете "снахички", мама и племенника ми. Мислех си дали да давам толкова пари за това, но после реших, че за такъв празник си струва, а и момичето се е трудило, за да станат такива Simple Smile
Деско
Скрит текст:
Правилно си решила! Аз ценя подаръците, които са премислени и минали през сърцето! Не просто да отидеш и да купиш първото изпречило се пред погледа ти, само "за да отбиеш номера". Винаги, когато имам повод и възможност, поръчвам на такива хора. Често портрети, рисувани по снимка, или торти - и за двата ни юбилея бяха от една млада сладкарка. Чудесно е, че младите хора се трудят и създават красоти и вкуснотии. Поздравявам те за идеята да зарадваш близките ти по този начин! Heart Eyes

# 648
  • Мнения: 490
Добро утро!  Heart Eyes Grinning
Ир голям сладур е! Каква чаровна усмивка!  bouquet Grinning Heart Eyes Hug Hug
Мамексче лек път и да се забавляваш в Царевец.  Mr. Green Grinning Hug Hug Heart Eyes
Наборче грабвам го! Мерси!  smile3525 love001 Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug
Мимка стискам палци да те пуснат рано.  Mr. Green Grinning Hug Hug Heart Eyes
Деска всичко взимай! Супер са!  newsm10 Heart Eyes Hug Hug love001
Инджи ти направо воден ще си днес.  ooooh! Hug Hug Heart Eyes
Иринитке Лек път и успешна подготовка.  Mr. Green Laughing Heart Eyes Hug Hug
Успешен ден!  Hug Hug Hug

# 649
  • Мнения: 29 257
Иринитко, мерси! Hug
Агнешкото половината ще изпека днес, защото щерката ще ходи на вилата......освен това не съм го замразявала, да си отяде .....прясно заклано! Blush В неделя мама свеки ще ме храни....!  newsm68 А другата половина като се върне малката....тримцата ще го ометем, аз минималистично, защото не обичам агнешко! Naughty
Деси, страхотни бисквитки! И аз искам такива прелести.....и аз обичам внимателно да избирам подаръците на дружките....не просто първото, което ми попадне....онзи ден търсих за моята приятелка сребърни обички, естествено Телчо ми скъса нервите да бързам, но успях след дълго обикаляне и бяс от негова страна да избера това, което исках, тя толкова ги хареса че още веднага си ги сложи! Wink
Турнала съм го агнешкото на слоукукъра на ниско, след 8 часа ще е мозък, запичам за тен и нападаме! Joy Joy
Днес ще боядисваме яйцата, двете.....няма много да се притрисам! Боята ми е хубава, гръцка, Капитан Кук!

Последна редакция: чт, 05 апр 2018, 09:51 от mimi.7299

# 650
  • Мнения: 29 257
Очилата, отстрани се въртят и стават по цикламени....белите довечера!



# 651
  • Мнения: X
Ир, прекрасно момче имаш. 😘 Много пораснал.

Инджи ,успех с водния, само не ходи по жегите..
Деско, мн са красиви бисквитките, браво за жеста.
Мамексито, лек път и приятно на слънчев Царевец и аз го обожавам.
Жгмъцко, лека работа.
Мими, дано ви пуснат по - раничко.
Иринитке, сега козуначец ми се дояде..
Вие ще "прегрешите" ли с козунак за празниците??
Катенце, теб какъв ден ти се пада в неделя?
Аз смятам в събота да боядисвам яйцата, ще ходим и на гости в мама, така че няма да готвя много.

# 652
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утрооо Hug
Снощи много скромни Wink
Ирка, голям сладурчо тоя Ванко, как се радва на рибата, сладък риболовец Heart Eyes...какъв гьол е това, какви риби само има вътре, някакви мутирали hahaha Лили много я е страх от риба, тук ходим от юли до септември, минават пасажите със скумрия и треска и има доста в океана, нооо нашата само като види рибата и започва да бяга....страшко си е Laughing
Иринкей, ама ти и рецепти слагаш, то днес ли е козунакоправенето newsm78 Аз да ви кажа се колебая за козуначени мъфини или козуначени коминчета с крем за домашните любимци, ако искате да ви пусна рецепти Whistling
Мими, чудни са цаките Hug
Сиси, прегрешила съм от бебе...затова съм като козунак...никакво прегрешаване, поне аз Peace
Хора, снощи се наплюсках и днес пак съм на плюс....прибрах кантара, яд ме е да го гледам и от днес съм по-стриктна от всякога....изкарах си гривната крачкомер, свалих си някакво приложение на бъгела (телефона) "отслабване за 30 дни", има примерно меню/диета(на принципа на въх-мъха) и упражнения, стартирам и се взимам в ръце, до декември ще видя 60кг пък ако ще да пукна Flutter
Мятам меню и по-късно пак ще намина, днес няма да карам кАлело, защото при нас е снежна виелица Shocked та меню: З-кафе с маааалко мляко, О-бекон, Ица и малко краставица, В-риба и малко краставица, ще пробвам няколко дни без млечни (изключвам малкото сметана/пр. мялко в кафето, че то това ми е удоволствието сутрин, остава и кафето да ми е гадно и да се ограничавам от ставането hahaha)
Лек и усмихнат ден Heart Eyes

# 653
  • София
  • Мнения: 2 009
Миличка, пълните ми думичката с празнично настроение.
Не съм добра компания за празника.
Благодаря, че ни мислите
Не се влошава, кашля по- малко, изчисти се декрета.опитвам се да си внушавам, че е по- добре.
Не иска в болница, много е притеснена и ще се смачка съвсем.уговорих час с пулмолог за сряда.имаме страхотна нужда от положителна енергия

# 654
  • Мнения: X
Ничия, гуш.
Стискаме палци, ще се оправи мама, спокойно. Пробвайте и с билки, инхалации, също сок от лук за кашлицата.

Гени, и аз ще спирам млечните. Те ми обръщат каручката.

Мими, мн секси цайси. 😍

# 655
  • Мнения: 29 257
Забравих менюто
З кафе с кокосово мляко
О взех едни стари кюфтаци да дояждам
СЗ ябълка или банан
В агнешко със зелена салата
Сиси и аз гледам да ограничавам млечните на минимум, много са "мръсни".... Whistling Crossing Arms
Ничия, стискаме палци, ще се оправи! Praynig

# 656
  • Мнения: 490
Мимка много са готини очилата!   newsm10 Heart Eyes Hug Hug Grinning
Сиска празнично омазана ще ми е неделята.  Joy Mr. Green Hug Hug Heart Eyes
Гени е то оставаше и кафенцето да батишеш.  Naughty Mr. Green Laughing Heart Eyes Hug Hug
Ничия дано мине лесно и бързо!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Hug Hug Heart Eyes

# 657
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Оууу, Мимозо, на тези секси цаки какъв парфУм отива?? newsm78 Joy Не'ква роклА ми се чини??? Щото на белите дргу, нали Naughty

# 658
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
ничия, много положителна енергия🤗
Мими, наистина много секси цайс
Аз убедих приятелката да изпържа по някоя филийка за закуска. 😁 Че тръгваме на трип до северната част на острова да видим тюлените, ако са там. Има и кораби за разходка до китовете, обаче с деца не е разрешено, за съжаление, че е опасно, колкото и да са кротки.

# 659
  • Мнения: 29 257
Оууу, Мимозо, на тези секси цаки какъв парфУм отива?? newsm78 Joy Не'ква роклА ми се чини??? Щото на белите дргу, нали Naughty
коко Шанел с ориенталски секси нотки Party Party
На белите Хубав е животът, те са на Лаура Биаджоти......Малката черна рокля не се връзва с нито един чифт.....да не говорим за Бърбъри ЛАндън hahaha hahaha hahaha
Леле Белааа, уникално пътешествие с животнитеееее, ми искам и аз пъъъък Crossing Arms Незабравимо да си изкарате!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт