Наказания за липса на униформа

  • 11 503
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Ами няма. Не чух такива. Просто, ЗА ДА се носят униформи, налагат наказания. Спират стипендиите на отличниците за две забележки. Наказват, за да започнат да носят.
Така, на около 5 отличника на клас от 30 деца, 5 ще са с униформа, 25-без. Примерно.
Много възпитателно, много поощрително.
Девойката, която даде мнение каза следното-ами, нека, аз така или иначе не взимам стипендия, та не ми пречи на тях (отличниците) да им я вземат. Ама не каза-о, аз ще нося също, солидарно с тях. Или- ще се уча по-добре, за да стана една от тях и да облека с гордост и аз униформата.

# 16
  • Мнения: 1 334
Директора на 119то СОУ отдавна прислугва на чужди претенции. Приемете го така - той е изпълнител. Wink Идеята е безумна и не разбирам аргументите.
Надявам се да се откажат от идеята..

# 17
  • Мнения: 667
Аз пак, малко малоумно, ама да попитам-какво се печели от униформата? Дадоха я от близо, допускам чия е, лесно мога да разбера ако реша чий е бизнеса, ама толкова ли предлагат много, че да лапват така директорите?

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
А ако не печелят как иначе ще ги накарат да въвеждат униформи? Пазарът е огромен, всеки випуск има по 6-7 хилади деца, дори една-четвърт да въведе униформи, нататък можеш да го сметнеш за дванайсет класа какво чудо е. Няма как училището да не печели - иначе защо ще го прави?

# 19
  • Мнения: 667
Печели, ясно е, че е бизнес, чудех се как. Лична ли е печалбата? Ще ми се да "хвана" далаверата им, така да се каже. Със сигурност припечеленото не отива в обновяване на базата, или в изпращане на същите отличници на почивка на лагер, или на състезание, или за самодейния танцов състав (ако въобще имат такъв). Или отиват средства от униформите за такива благи дела?
Само че, униформата се закупува от родителя, т.е. от мен. Аз, ако искам да дам някак на училището, предпочитам да не е под формата на закупена малоумна униформа.
И малко утопия-ако всеки родител просто откаже това изнудване?

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, ти да не мислиш, че ще каже "да, лична ми е печалбата, слагат ми едно пликче всеки месец"!  Дори да е "дарение", пак е ясна работата, все се намира начин да се осчетоводи, дори да е уж за училището. 

# 21
  • Мнения: 46 518
Печели, ясно е, че е бизнес, чудех се как. Лична ли е печалбата? Ще ми се да "хвана" далаверата им, така да се каже...
Фирмата, която печели поръчката му плаща нещо, неофициално, разбира се.

Против униформите съм. Много пари за нищо.
За съм да се носи  емблемата на училището, прикачена на ръкав, например. И да има ограничения за къси поли, дълбоки деколтета и др. разголени истории.

# 22
  • Мнения: 12 031
В нашия град само едно основно училище няма униформа. И май една профи гимназия. Всички останали имат. Униформата е отличителен знак на училището. И децата от елитните училища си я носят и без наказания. Тя просто е част от училищния живот. Деца в неелитните гимназии, които идват от селата и не са носили униформи са много по-недисциплинирани в това отношение. Градските деца свикват от първи клас с униформата. И да, цапат се. Ама те и другите дрехи си ги цапат. Да, инвестиция са, ама като четох в първолашката тема тази година какви костюми, комплекти и т.н се накупуваха на столичните деца ми то униформата щеше да им излезе 5-10 пъти по-евтино.

В конкретния случай директорът явно е безсилен да наложи униформата и прибягва до санкции, но само на отличниците, което е дискриминационно. Да не говорим, че децата са си заслужили стипендиите с ум и труд, а не с носене на униформа, щото дрехата не изкарва оценката.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 992
За мен униформата има смисъл, само ако се носи от всички. В противен случай е като врата в полето.
Конкретното наказание е съвършено безсмислено. Много по-лесно е да се връщат деца без униформи, да се пишат отсъствия или някакви подобни санкции. Това за деца в горен курс.
Преди бях против униформите, но си промених мнението през последните 1-2 години, четейки повече за междуличностните отношения в ученическа възраст.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 173
Аз, като купуваща униформи от 4-5 години, мога да кажа, че с всяка следваща година качеството пада, цените растат. Така че бизнеса явно е доста сладък и печеливш за някои.
Иска ми се и директорите и учителите да започнат да показват гордостта си и принадлежността си към училището и избраното от тях за нашите деца, като и те носят униформи от същите платове и качество, като това, с което задължават децата ни. 

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво им е на междуличностните отношения - нищо! Съвсем същите са си като по наше време - винаги се знае кой има и кой няма. Нищо ново под слънцето. Униформите са една огромна машина за пари, която смуче от родителите огромни суми, защото нито качеството е добро, нито парите си заслужават. Че и държат да е точно от тази фирма, не може да купиш бяла блуза, която е досущ същата, но струва два пъти по-малко, хората казват, такива блузи могат да си купят онлайн за мижави пари, обаче не ги признават, ако ги хванат. А който иска нека да си мисли за принадлежност и прочие. Да, принадлежност - едните принадлежат към будалите, които дават парите, а другите принадлежат към тарикатите, които прибират парите. Всичката Мара втасала, униформите са важните!

# 26
  • Мнения: 12 031
Нашите униформи са бяла риза и вратовръзка за есенно-зимния сезон и официални случаи и синя блузка с якичка и къс ръкав за пролетта, суичер с емблемата на училището и тениска в определен цвят за физическото. Отпосочената фирма купих само вратовръзката и една блузка, защото не предлагат размер като за моето дете. От детски магазин взех две бели ризи, от НМ - суичер, а от Уайкики жилетка. Суичерът и жилетката ги занесох на една копирна фирма да им сложи емблемата на училището - 3лв за двете дрешки. Една майка ни подари две блузки, които шивачка прекрои за по 5лв всяка, за да дтанат на детето ми. Със старата емблема СОУ, а не СУ са, но и други деца носят от по-големи братя и сестри та не е проблем. И след като фирмата, доставяща униформите няма гъвкавост в размерите никой не може да ме задължи да купя от тях дреха, два пъти по-голяма от нужната ми.
Аз пък се интересувам от кой сайт се поръчват белите ризи на ниски цени и как да се ориентирам за размер при нестандартно дете - 119см/ 15-16 кг?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 062
Никога не е било проблем да си носят униформите моите деца. Дали ще купя суичер от НМ, или от друга фирма - така или иначе ще купя. За униформите съм. Пък и сутрин няма "Какво да облека", решението е ясно.
Не ми се вярва наказанията да са само за отличниците. Просто вероятно за другите деца са други санкциите. Но не ми се вярва и това със стипендиите да остане, защото е дискриминационно.

# 28
  • Мнения: 12 031
В нашето училище суичерите рядко се носят за сега, защото са на централно парно и е топло. На мен проблемът ми е, че ризите са бели и много личи като се изцапат. Вторият проблем е, че тези които купих от детския магазин трудно се гладят. За униформените не знам как стои въпросът с гладенето. И за мен не е проблем, че са с униформи - не я пращам на модна фиеста, че и както не съм в час с модата горкото ми дете доста подигравки ще отнесе от кифлите, пардон от модните икони в класа.

# 29
  • Мнения: 3 883
Какво им е на междуличностните отношения - нищо! Съвсем същите са си като по наше време - винаги се знае кой има и кой няма. Нищо ново под слънцето. Униформите са една огромна машина за пари, която смуче от родителите огромни суми, защото нито качеството е добро, нито парите си заслужават. Че и държат да е точно от тази фирма, не може да купиш бяла блуза, която е досущ същата, но струва два пъти по-малко, хората казват, такива блузи могат да си купят онлайн за мижави пари, обаче не ги признават, ако ги хванат. А който иска нека да си мисли за принадлежност и прочие. Да, принадлежност - едните принадлежат към будалите, които дават парите, а другите принадлежат към тарикатите, които прибират парите. Всичката Мара втасала, униформите са важните!

Цитирам, ако може, че да се чете пак и пак.
Ако има дисциплина, на дневен ред няма да стои проблемът какво да се облече. Иначе, облечени еднакво, ама си мерят айфоните, маратонките и кой от каква кола слиза сутрин.
При нас не признават ушита на друго място емблема, например. И също рестриктират избрано-само и единствено осмокласниците. Пълен комплект униформа струва двойно на обикновените ежедневни дрехи за детето.
Моето дете ходи винаги прилично облечено, това означава-дънки в син или черен цвят, т.е. тъмни, не са скъсани, нямат пайетки и камъчета и не са с талия до под гъза, и най-обикновена някаква блуза, на по-студено пуловер. Не виждам нищо смущаващо и неприлично. За разлика от девойката по съседен клас, с пола от униформата, която е два пръста под гъза, обувки на ток и е изрусена и гримирана. Лятото не дават къси панталонки, но от въпросната униформена къса пола-може. Късите панталонки поне пазят, докато с пола, сядаш директно върху бельото си, та моето дете поли не носи-твърди, че крайно неудобно в училище с пола. Та лете, на 40 градуса в стаите следобед, трябва да се мислят някакви варианти на момичешки летни панталони. Предложенията от униформата направо са убийствени-или пола, или панталон. Ама че е лято-на никой не му пука.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 08:26 от smetanapalata

Общи условия

Активация на акаунт