Многодетни мами № 69

  • 88 120
  • 780
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 108
За четвърто и следващо дете допълнителният платен отпуск след навършване на 1 година на детето беше 1г. и 6 мес. вместо 2 години. Този текст отпадна в края на 2015 благодарение на застъпничеството на Асоциация Родители. В блога на "Клуб Пълна къща" бяхме писали за това.

Аня, радвам се, че си постъпила както си сметнала за правилно. Струва ми се, че няма да съжаляваш!

# 46
  • София
  • Мнения: 6 242
Браво!!! И на Пълна къща, и на министър Калфин!

# 47
  • Мнения: 1 770
Привет момичета! 😊
Аз съм мама с три деца от първия брак и сега бременна с 4-то от втория ми мъж. Той има две деца от първия брак. В къщи определено е весело! 🌞🐒🐾💗
Аз съм на 41 и децата ми са поотраснали. Сега все едно бременея за пръв път! Не се замислям дали ще ме има или няма, когато децата имат нужда от мен, защото не аз решавам кога ще е моят ред. Моя приятелка си отиде млада и зелена и остави два малки дечица, така че гледам да съм позитивна, а и мен ако ме няма, ще има цяла тумба каки и батковци! 😋
Освен това таткото е по-млад, дано той удържи фронта! 😊
Важното да се грижим за децата с любов, да сме търпеливи и всеотдайни!

Виждам познати физиономии от бремеланската ни темичка! 💗 Желая много усмивки и здрави нерви на всички многодетни мами! 😊

# 48
  • Мнения: 9 825
Юхууу.  Това ми се вика многодетна мама. Стъпка по стъпка, ама в български вариант! Браво на теб! Всичко ще бъде точно, щом си позитивно настроена. 41 пък не е кой знай колко много.  И аз родих преди две годинки на малко под 40-така

Сега обаче трябва някак да си смениш ника Simple Smile)

# 49
  • Мнения: 1 770
Благодаря ти, Румка! 💗🌷😊
Децата винаги са ми били смисъла на живота. Надявам се да сме здрави и всичко ще бъде наред!
Обичам много да си говоря с тях и имаме силна връзка по между си.
Всяко дете е различно и не се стремя да ги вкарвам в рамки. На едното му се учи и има големи цели, другото го тресат хормоните и го мързи да гледа. Предполагам навсякъде е така.
Иначе за възрастта, не ме притеснява. Чувствам се здрава и енергична. Единствено ме тревожеха евентуалните рискове, които носи възрастта ми за бебето, но засега всичко е наред.
Успех на всички и здрави и щастливи дечица! 💗

# 50
  • София
  • Мнения: 3 108
Mom of 3, добре дошла! Допада ми, че така позитивно и ведро гледаш на нещата! Кога се очаква бебето? Разкажи нещо повече за другите деца, на каква възраст са, как приемат увеличаването на семейството? Събират ли се често всички деца у вас?

На 12 май от 10 до 17 часа в Южния парк ще се проведе юбилейното десето издание на Фамилатлон - спортен празник за цялото семейство, организиран от Асоциация Родители. Ще има щанд на клуб "Пълна къща", на който ще снимаме семействата с послания, свързани с децата и семейството, написани от тях на една дъска. Миналата година го направихме и се получи чудесно. Ето тук можете да видите албума със снимките. В тази връзка търсим доброволци-многодетни родители, които да бъдат на щанда, и един фотограф за сутрешните часове ( имам предвид любител-фотограф с по-добър апарат, не непременно професионален:blush:) Ако има желаещи, нека ми пишат на лични. Повече подробности за празника можете да прочетете във Фейсбук събитието.

# 51
  • Мнения: 1 770
Привет отново! 😊
Децата са на различни възрасти - от 6 до 18. 💗
За сега се приема радушно новината за бебето и има много каки мераклийки да помагат! 🐒
Децата на мм живеят при майка си и уикендите са при нас, а моите обратно, но по различна схема. Засичаме се всички заедно, но не винаги. Големите деца учат, работят, имат натоварени програми и рядко се задържат в къщи. Имаме и търкания, разбира се...няма начин толкова характери да се напаснат лесно, но аз съм общо взето тази който раздава "лулата на мира".😊
Бебето идва началото на юли. Смятам да работя до средата на юни.
Не съм все още настроена на вълна бебе и затова не сме започнали с покупките.
За пръв път ще имам лятно бебе и се вълнувам да прекарваме време навън, наслаждавайки се на хубавото време. Дано всичко е наред.
Искам да родя секцио, след 3 нормални раждания, защото искам да си направя операция на тръбите(не знам как се казва). Не съм го решила на 100%, но засега клоня натам.
Слънчев и усмихнат ден на всички! 🌞

# 52
  • Мнения: 1 710
Лекар препоръча на позната първо да роди и после да махне миоми по безкръвен начин. Не знам дали е възможно с тръбите, но проучете. Предполагам, че ще удължи самото секцио и отделно си е коремна операция.

# 53
  • Мнения: 1 770
Лекар препоръча на позната първо да роди и после да махне миоми по безкръвен начин. Не знам дали е възможно с тръбите, но проучете. Предполагам, че ще удължи самото секцио и отделно си е коремна операция.
Според моя лекар, операцията се удължава с 5 мин. Също така ми обясни, че преди тръбите са се прищипвали, а сега се премахват. Прищипването можело да се върне обратно, докато рязането е необратимо. Също така прищипването не дава 100% гаранция, че няма да се забременее. Друго, което ми каза, че последните проучвания казват, че премахването на тръбите водело до намаляване риска от рак на яйчниците. Смятам да проверя тази информация и тогава да взема окончателно решение.

# 54
  • Мнения: 9 825
Но защо искаш да си го причиниш? Ускорява влизането в критическата и води до бързо състаряване

# 55
  • Мнения: 1 770
Но защо искаш да си го причиниш? Ускорява влизането в критическата и води до бързо състаряване

Не би трябвало премахването на тръбите да ускори влизането в критическата, освен ако не са премахнати яйчниците или матката. Тази операция не нарушава овулацията, хормоните или цикъла по никакъв начин. Даже се препоръчва за майки, които не плануват да имат повече деца, като превенция срещу рак на яйчниците. Още малко ще се осведомя и ще реша. Благодаря за съветите, Rumka! 😊

# 56
  • Мнения: 7 916
Не бих си причинила секцио, ако мога да родя нормално (аз съм с 3 вагинални раждания, сестра ми с две секцио). След третото раждане след 3тия час можех да си седна на дупето, след първото беше на 3тата седмица... сестра ми не можеше да става самостоятелно 3 дни... повръщаше след упойките, изобщо не дойде коластра даже от обезводняване... Не можеше да си гушка и разнася бебчетата, да къпе... дори не можеше да си измие дупето на бебето... И тя много се чудеше как някой доброволно може да си причини това...
А операцията може и безкръвно (лапароскопски) да се направи няколко месеца след раждането Hands V
А и не разбрах как това, че ги няма тръбите намалява риска за рак на яйчниците Thinking
От всичко което прочетох - връзката е ако има рак на яйчниците се премахват и тръбите за превенция на разпространението, а не, че премахването води до превенция от развитие... Консултирай се и с друг лекар относно всичко това и (препоръка) - не прави секцио ако не се налага, връзване/отстраняване на тръби може да се направи лапароскопски с много по-щадящ следоперативен период

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 08:55 от peneva_a

# 57
  • Мнения: 1 770
Информацията на български е много оскъдна в Интернет,  но ето малко:

"  Неотдавна, събрани данни за операция по отстраняване на фалопиевата тръба, са показали намаляване на риска. Последните проучвания показват, че много от тези видове рак всъщност идват от фалопиевата тръба. Разбира се, тя трябва да бъде отстранена по време на хистеректомия на  жената."

 http://www.zdrave.ws/42898/може-ли-рак-на-яйчниците-да-се-предотвр/

# 58
  • Мнения: 4 242
Не се сетих на моето секцио за отсраняване на единствената ми тръба, но може и да не е никак лоша идея като чета.

# 59
  • Мнения: 7 916
Информацията на български е много оскъдна в Интернет,  но ето малко:
Скрит текст:
"  Неотдавна, събрани данни за операция по отстраняване на фалопиевата тръба, са показали намаляване на риска. Последните проучвания показват, че много от тези видове рак всъщност идват от фалопиевата тръба. Разбира се, тя трябва да бъде отстранена по време на хистеректомия на  жената."

 http://www.zdrave.ws/42898/може-ли-рак-на-яйчниците-да-се-предотвр/ [/b]
От същия линк който си дала: "Не е известен начин да наистина се предотврати рак на яйчниците. Човек би си помислил, че премахването на маточната тръба и яйчниците ще се предотврати болестта рак, но това не винаги е така.
Скрит текст:

Въпреки това, има начини да се намали значително риска. Ако жената приема противозачатъчни хапчета за повече от 10 години, след това има намален риск  от рак на яйчниците. Което е добра новина.

Неотдавна, събрани данни за операция по отстраняване на фалопиевата тръба, са показали намаляване на риска. Последните проучвания показват, че много от тези видове рак всъщност идват от фалопиевата тръба. Разбира се, тя трябва да бъде отстранена по време на хистеректомия на  жената.

Жените с генетични мутации са с много висок риск от развитие на рак на яйчниците. Те трябва да направят специална консултация с лекар-генетик за рисковете от този наистина опасен рак на яйчниците
."
Та абзаца, който си цитирала противоречи на другите... Така, че отново - консултирай се и с други лекари.Точно този довод (никак непотвърден, а подбутващ те към планирано секцио не по медицински съображения) за мен не е довод да не родиш отново по естествен път... а ако искаш след това със щадяща операция!

ПП: От друга статия https://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/34425-simptomi-i-p … k-na-iaichnicite/
Скрит текст:
"Според изследванията, семейната история е от огромно значение при точно този вид рак. Ако преките ви роднини по майчина линия са страдали от рак на яйчниците, вашият риск е автоматично повишен.

Превенцията, ежегодните прегледи и наблюдаването на здравословното състояние при тези случаи е ваша първостепенна грижа.
...
За да намалите риска си от развитие на рак на яйчниците, а и за да можете да реагирате навреме при наличие на туморен процес е важно да се преглеждате редовно. Консултациите са ключът към превенцията. Правете всички тестове, които лекарят ви назначи."

Последна редакция: ср, 02 май 2018, 16:08 от peneva_a

Общи условия

Активация на акаунт