На море в Турция- тема 50

  • 106 944
  • 756
  •   1
Отговори
# 300
  • Русе
  • Мнения: 7 060
Пазарния ден в Кушадасъ е сряда. Не мога да помогна за адрес. С маршрутка отидохме до там. Точно на пазара и беше последната спирка.

# 301
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Другото място за пазаруване е Флора аутлет център.Пък кръчмичката с музичката с жената и детето насред Турция си звучи малко комично

# 302
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Здравейте, Моля да ме извините ако вече е коментирано в темите, но търсих назад и не можах да намеря точен отговор на въпроса ми.
Та така - ще пътуваме със собствен транспорт към Дидим искаме да разделим пътя на две на връщане и търся хотел в Чанакале с паркинг. Изпратих запитвани преди няколко дни към Hotel Helen и към Aznac Hotel, но все още нямам отговор от тях. Моля да ми препоръчате хубав хотел с паркинг. Simple Smile И още нещо - дете на 13 години, възрастен ли се води? Rolling EyesThinking
Благодаря!

Здравейте, в половината от хотелите в Турция дете се води до 11,99 години(т.е. да не е навършило 12г), а в другата половина до 12,99(да не е навършило 13). Единици са тези хотели, в които дете се води до 13,99. Знам го защото моят син живот и здраве скоро ще навърши 13г и само веригата Ефталия ми отговоряше на  този критерий. Вероятно има и други( но са малко), и не са ми по джоба. Между другото в Ефталиите дете се води до 14,99г.

# 303
  • Мнения: 2 962
Не можах да намеря , затова питам тук - има ли тема за екскурзия до Кападокия?

# 304
  • Мнения: 39
Здравейте на всички, записвам се да следя темата, тъй като обмисляме почивка в Турция. Сега се връщам да чета Simple Smile

# 305
  • Мнения: 1 710
Моля да ми препоръчате хубав хотел с паркинг. Simple Smile И още нещо - дете на 13 години, възрастен ли се води? Rolling EyesThinking
Благодаря!

Здравейте, в половината от хотелите в Турция дете се води до 11,99 години(т.е. да не е навършило 12г), а в другата половина до 12,99(да не е навършило 13). Единици са тези хотели, в които дете се води до 13,99. Знам го защото моят син живот и здраве скоро ще навърши 13г и само веригата Ефталия ми отговоряше на  този критерий. Вероятно има и други( но са малко), и не са ми по джоба. Между другото в Ефталиите дете се води до 14,99г.

По въпроса с намаленията за децата и къде и до колко години считат децата за деца - май главно в Анталия са с с по-гъвкава ценова политика за деца. Някои имат по-ниски цени дори за тийнейджъри, навършили 15 години.
В Дидим, Мармарис, Бодрум и Кушадасъ са единици хотелите, които смятат 13-годишните за деца.Angry  Повечето, за съжаление, на 13 вече ги броят за възрастни. В Мармарис имаше един или два хотела, които дават намаление и при 14 навършени години. Правя уточнение, че това е моята информация, събирана през годините. С по-усилено ровене и проучване може би ще се намерят повече изгодни хотели за по-големичките деца. Не е лошо, който има информация да я сподели, защото по този въпрос винаги има питания.

За Чанаккале нямам никаква представа какви са цените за децата.


# 306
  • Мнения: 322
Здравейте, и аз планирам почивка в Турция с двама младежи 4 и 5 . Засега съм се ориентиралка към Кушадъсъ като най близка дестинация. Как запазвате през турски сайт и после каква е комуникацията с тях ? Как се разбира имам ли право на канселиране ? Мерси .

# 307
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654

- ако на връщане си тръгвате от Памуккале ,къде бихте пренощували по пътя ?

И аз се присъединявам към въпроса. Тъй като мислим на тръгване от Кушадасъ да направим една нощувка около Памуккале, то къде по пътя към БГ може да се отседне, за да се раздели пътуването?

# 308
  • Варна
  • Мнения: 765
- ако на връщане си тръгвате от Памуккале ,къде бихте пренощували по пътя ?
И аз се присъединявам към въпроса. Тъй като мислим на тръгване от Кушадасъ да направим една нощувка около Памуккале, то къде по пътя към БГ може да се отседне, за да се раздели пътуването?
Интересна идея, в смисъл имате няколко варианта. От Кушадасъ до Памуккале са около 2-3 часа път, там се разглежда и обикаля за пак 2-3 часа. Може да пробвате ако тръгвате сутринта от Кушадасъ да отидете и да разгледате Памуккале и следобеда да се придвижите към България за да спите някъде по-наблизо и на другия ден да се приберете спокойно. Което означава място в рамкиде на 3-4 часа от Памуккале, ако е повече ще е много като цяло. Например Бурса, Ескишехир или някъде към ферибота, ако сте решили да се връщате обратно от Памуккале, въпреки многото път. Само разсъждавам, но едва ли си струва да нощувате в Памуккале.

# 309
  • Мнения: 1 231
- ако на връщане си тръгвате от Памуккале ,къде бихте пренощували по пътя ?
И аз се присъединявам към въпроса. Тъй като мислим на тръгване от Кушадасъ да направим една нощувка около Памуккале, то къде по пътя към БГ може да се отседне, за да се раздели пътуването?
Интересна идея, в смисъл имате няколко варианта. От Кушадасъ до Памуккале са около 2-3 часа път, там се разглежда и обикаля за пак 2-3 часа. Може да пробвате ако тръгвате сутринта от Кушадасъ да отидете и да разгледате Памуккале и следобеда да се придвижите към България за да спите някъде по-наблизо и на другия ден да се приберете спокойно. Което означава място в рамкиде на 3-4 часа от Памуккале, ако е повече ще е много като цяло. Например Бурса, Ескишехир или някъде към ферибота, ако сте решили да се връщате обратно от Памуккале, въпреки многото път. Само разсъждавам, но едва ли си струва да нощувате в Памуккале.

Ние ще почиваме до Кушадасъ и на връщане сме решили да спим в Памуккале. Сутринта може да направим плаж, обядваме и тръгваме за Памуккале, разхождаме се, разглеждаме, вечерта спим, имаме включена закуска на другата сутрин и отпочинали тръгваме към БГ. Това да станеш рано, да пътуваш 2-3 часа, после поне 2 часа разходка и пак път ми се вижда по-изморителен вариант.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 765
И това е вариант, печелите един плаж повече.
От Памуккале после откъде ще се прибирате към БГ? С ферибот или през Истанбул? Ако е с ферибот, значи може да се спи някъде около ферибота, ако е през Истанбул, там е подходящо.

# 311
  • Мнения: 838
Някой знае ли цената за вход на музея в Антик Сиде? Не античния театър, а музея ( там се плащаш само в лири и не можахме да влезнем).

# 312
  • Мнения: 428
Записвам се и аз в темата. Другата седмица летим за Анталия, Сиде. Какво може да разгледаме там?

# 313
  • Мнения: 253
Здравейте,момичета Simple Smile
Плануваме да си направим почивка в Турция в периода 12-18 май ,но се чудя дали ще е достатъчно топло и температурата на водата как е през този период на годината,понеже сме с дете и както знаете те са луди на тема плаж и водни забавления Simple Smile За първи път ще почиваме в Турция .Чудим се към коя дестинация да се насочим ,Кушадасъ или Мармарис.Моля ви препоръчайте ми хотел от които сте останали доволни.Бюджета ни е около 1000-1100 лв  за тримата.Ще пътуваме с колата и затова искаме да е нещо по близко Simple Smile)) Наши приятели бяха миналата година във Аква  Фентази и бяха много доволни,но ако имате време споделете и вашите впечатления и препоръки,насоки за да намеря добър хотел.Също така ако споделите и подходящ маршрут също така ще ми е в полза.Гледах старите теми но тотално се обърках Sad Благодаря на всички които ще се отзоват.Хубав и слънчев ден.

# 314
  • Мнения: 1 710
Здравейте,момичета Simple Smile
Плануваме да си направим почивка в Турция в периода 12-18 май ,но се чудя дали ще е достатъчно топло и температурата на водата как е през този период на годината,понеже сме с дете и както знаете те са луди на тема плаж и водни забавления Simple Smile

В средата на месец май в Мармарис и Кушадасъ морската вода е около 18-20 °C , не е много приятно влизането в толкова студена вода. Ако си падате по басейни, там може би ще е по-топла.

Чудим се към коя дестинация да се насочим ,Кушадасъ или Мармарис.


Мармарис е прекрасен курорт, влюбена съм в него, но има малко хотели, насочени за семейства с деца. Кушадасъ е по-подходящ от гледна точка на детски забавления и плаж. Ако повече ви допада Мармарис, ще препоръчаме 2-3 хотела.

Здравейте,момичета Simple Smile
Моля ви препоръчайте ми хотел от които сте останали доволни.Бюджета ни е около 1000-1100 лв  за тримата.

На колко години е детето? На какво държите? Посочената сума само за хотелско настаняване ли е или включва и гориво?

GRAND EFE - много българи почиват там и са доволни. Добър вариант за икономична почивка. Има три водни пързалки, но плажът е миниатюрен.
KUSTUR CLUB - много добър вариант за семейна почивка, защото има голяма, добре озеленена територия, много басейни, водни пързалки. Плажът е малък и е през пътя.
BATIHAN - чудесен вариант, много популярен сред българите. Не знам дали ще намерите стаи, защото е много търсен.
RICHMOND EPHESUS - по-скъп вариант, но с много хубав плаж и голяма, зелена територия.

Това са част от хотелите в Кушадасъ, които се вместват в бюджета ви. Разбира се още доста. Малко по-назад в темата сме ги коментирали. AQUA FANTASY е много добър вариант, стига да си намерите изгодна оферта за него.

Общи условия

Активация на акаунт