На море в Турция- тема 50

  • 106 562
  • 756
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 710
Марги, а кой хотел бихте препоръчали със следните критерии: да има зеленина, плаж, по възможност да не е с концепция семейства с деца, да има тенис, мини голф, йога, пилатес, плаж, водни парзалки, масажи, спа, може би и колелета, а ако допускат и домашни любимци, ще е направо в десятката.

Без агенция може ли да си запази човек място в чартър?

Цена, курорт, район, дати? Улеснете ме малко. Само в Анталия вероятно поне 150 хотела отговарят на повечето ви предпочитания. Единствено условията да приемат домашни любимци и да са ориентирани към почиващи без деца са много трудно осъществими. Аз не се сещам да има хотел, който да изпълнява и двете едновременно.
Ето няколко чудесни предложения, които си имат всичко, на което държите (или почти):
Rixos Premium Belek приема малки домашни любимци. Има информация в сайта им.
Rixos Premium Göcek - там няма малки деца. Гостите му трябва да са над 13 години.
ADAM & EVE - най-необикновения 16+ хотел. Въпреки че откакто е към веригата Роял, не е чак толкова крещящо неприличен, пак е много впечатляващ и в добрия, и в лошия смисъл.
Има още 4 хотела, за които се сещам и които са 16+, но те са без пързалки.
Voyage Belek приема деца, но има основен ресторант, басейн, май и обособено място на плажа само за възрастни, така че е подходящ за хора, които искат спокойна почивка.

Относно чартърите - не може да се запази място без агенция. Туроператорите договарят и плащат полета, не за да продават самолетни билети, а за да предлагат организирано пътуване. В много редки случаи, ако останат много незаети места, пускат билети непосредствено преди полета. Ама за 14 години, откакто аз имам интерес към Турция, това се е случвало един-два пъти. Така че не разчитайте на такъв вариант.

# 631
  • Мнения: 5 892
Момичета, имам платена почивка с автобус, но има ли опция да следя някъде за евтини самолетни билети навръщане? Някоя правила ли го е този номер?

Къде ще почивате?
Чартърите са пълни за почти всички дати от май, юни и септември. Редовни директни полети до Анталия и Бодрум няма, или поне аз не знам да има. Всички са с прекачване и времето за път става 4-5-6 и повече часа. Цената на билета не е малка. Не си заслужава.
Благодаря ти. Палм Уингс в Кушасада, втората половина на юли.

# 632
  • Мнения: 523
Скрит текст:
Здравейте,
Спрели сме се на Анталия през септември, със самолет от Варна, 7 дни, 2 възрастни+2 деца. Бюджетът ни е около 3000лв. От хотелите, които разгледах, се вместваме за Ефталия Вилидж и Ефталия Марин. Може ли да ми препоръчате и други в този ценови клас.Държим да е на плажа, басейни+ пързалки, прилична храна. Няма значение от курорта, засега гледам Алания, понеже ми казаха, че е по-евтино там.

Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети за хотели. За съжаление по-голямата част от тях не са ни по джоба. Последно след много обстойно преглеждане на огромно количество хотели:)) освен Ефталиите се вместваме и за следните хотели в Сиде:
Гранд Престиж хотел
Даймънд премиум хотел и спа
Вон резорт Голдън бийч и аква
Кристал Адмирал резорт и спа

За нито един от тях не откривам мнения на първа страница. Ако някой може да ми помогне с избора, ще съм благодарна.

Освен това приемаме и вариант с полет до Бодрум и следните хотели:
Бодрум Парк Резорт
Бодрум холидей резорт и спа
И за двата има мнения, но са от 2013. Ако някой е ходил по-скоро, нека сподели.

# 633
  • Мнения: 539
Преди една-две страници от темата Марги беше написала за Вон резорт Голдън бийч и аква прочетете.

# 634
  • София
  • Мнения: 1 269
Ако не е твърде нахално и аз бих искала препоръка. Виждам, че Марги е много компетентна, но и отзивчива.Hands Thumbsup
Искам да почивам октомври в Анталия, в хотел с достъпен плаж (в смисъл достатъчно голям), не ми пречи, ако е с камъчета, както в Кемер, с много хубава храна - почти като в Риксос Белек(там съм била), но на по-ниска цена. Забавления, анимация, басейни - не ме вълнуват-искам спокойна почивка край морето с много качествена храна.
Благодаря предварително!

# 635
  • Мнения: 378
Здравейте, бих искала да попитам някой пътувал ли е скоро за Дидим? Кой ферибот е по-добре да хванем? Казаха ми, че през Лапсеки-Гелиболу минавали много тирове по-добре било през Чанаккале.Също така искам да попитам имате ли отзиви за Aurum Didyma Spa & Beach Resort ?
Благодаря!

# 636
  • Мнения: 555
Ако не е твърде нахално и аз бих искала препоръка. Виждам, че Марги е много компетентна, но и отзивчива.Hands Thumbsup
Искам да почивам октомври в Анталия, в хотел с достъпен плаж (в смисъл достатъчно голям), не ми пречи, ако е с камъчета, както в Кемер, с много хубава храна - почти като в Риксос Белек(там съм била), но на по-ниска цена. Забавления, анимация, басейни - не ме вълнуват-искам спокойна почивка край морето с много качествена храна.
Благодаря предварително!
Може ли да споделите впечетления от Рискос Белек.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 269
Може ли да споделите впечетления от Рискос Белек.
Не са ми скорошни впечатленията, но с две ръце препоръчвам.
Висок клас обслужване, прекрасна храна и напитки - всичко в изобилие.
Хубаво спа (бяхме за Нова година).
Спокойно и лежерно.

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Може ли мнение за ERSAN-Бодрум или за Sealigut-Кушадасъ
Спрели сме се на тези два хотела ,но не знаем кой от двата е по -добър .
Ще бъда много благодарна ,ако някой има впечатление от тях .
Иначе сме за дата 8.6 ако има значение .
Благодаря предварително !
Да помоля отново за отговор, ако някой може да даде!
Благодаря!

Въобще не се сещам кой е този ERSAN в Бодрум. Не само не съм го разглеждала, ами дори и снимки не съм виждала.
SEALIGHT RESORT е добре. Все пак зависи на какво държите. Предполагам знаете, че плажът не е съвършен - тесен, пренаселен, до него се стига по много стълби или стръмен път. От друга страна е живописно, защото е в малко заливче, отстрани има скали, вероятно ще е много яко за снимки. Стаите и баните са съвсем стандартни, без лукс. Приятни на вид, не са тесни. Гледката е супер. Басейнът е с интересна форма, има и такъв с морска вода. Има си водни пързалки встрани от основния басейн. Храна е разнообразна. Сейфът и минибарът са безплатни. Посещението на един а ла карт също е безплатно. Малко скъпичък ми се вижда, но пък концепцията му е добра и има доста включени неща. Обслужването е добро. Има си всички условия за хубава почивка.
Много ,много благодаря !!!:hibiscus:
Точно на него се спряхме и май ще пътуваме на 8.6 .
Живи и здрави още до обмисляме подробности ,но този хотел ще е .

# 639
  • Мнения: 1 710
Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети за хотели. За съжаление по-голямата част от тях не са ни по джоба. Последно след много обстойно преглеждане на огромно количество хотели:)) освен Ефталиите се вместваме и за следните хотели в Сиде:
Гранд Престиж хотел
Даймънд премиум хотел и спа
Вон резорт Голдън бийч и аква
Кристал Адмирал резорт и спа

За нито един от тях не откривам мнения на първа страница. Ако някой може да ми помогне с избора, ще съм благодарна.

Гранд Престиж не го препоръчвам. Развалиха му качеството през последните години и сега не е на нивото на другите изброени. Не бих рискувала с него.
Даймънд Премиум е доста добър вариант - нов, съвременен интериор, хубави стаи, 6 водни пързалки, голям основен басейн, добра храна. Храна и местен алкохол има 24 часа.Не знам кога ще ходите и дали ще е пълен хотела, но имам някакъв бегъл спомен, че съм чела рускините да се оплакват от липса на свободни шезлонги.  Това като минус. Отдалечеността от плажа си я знаете, предполагам. Това обаче не е евтин хотел. Със сигурност е повече от Гранд престиж и от Вонризорт Голдън бийч, така че ако сте го намерили на толкова изгодна цена е доста добре.
Вонризорт Голдън бийч - е много добър вариант от гледна точна на цена, територия, аквапарк, плаж, обслужване. Стаите, макар и реновирани, отстъпват на Даймънд Премиум. Не са лоши, чисти са, с добър вид, но могат да се направят някои забележки. За тази цена хотелът наистина предлага много добри условия.
Кристал Адмирал също е добър вариант за по-икономична почивка, без по-ниската цена да рефлектира върху кечеството. Стаите са съвсем прилични, без лукс, но приятни на вид, реновирани са преди 5-6 години. Мисля, че тази година са сложили големи телевизори. Храната е добра, обслужването също. Има 4 или 5 а ла карта, като морския и още един се заплащат отделно. Алкохол има 24 часа, храна почти денонощно.

Ако аз трябва да ги класирам, на първо място ще е Даймънд Премиум, на второ Вонризорт Голдън бийч, на трето Кристал Адмирал и на десето Гранд Престиж. Всъщност, като се сетя за хубавия плаж и прекрасната зелена територия на Вонризорт Голдън бийч, май и той става претендент за първото място Simple Smile

За хотелите в Бодрум не мога да помогна.

# 640
  • Мнения: 39
Здравейте, бих искала да попитам някой пътувал ли е скоро за Дидим? Кой ферибот е по-добре да хванем? Казаха ми, че през Лапсеки-Гелиболу минавали много тирове по-добре било през Чанаккале.Също така искам да попитам имате ли отзиви за Aurum Didyma Spa & Beach Resort ?
Благодаря!
Миналата година бяхме в Аурум Моон, много приличен хотел. Понежа са от веригата Аурум, миже би са близки като условия.
Питайте, с каквото мога ще помогна

# 641
  • Мнения: 39
Здравейте, и аз имам нужда от съвет. Семейство с две деца на 6 и 12 години, имам чуденка - CLUB CALIMERA SERRA PALACE  в Сиде или AQUASIS DELUXE RESORT & SPA. За Аквасис съм чула доста неща, но за Калимера серра нищо не знам. Ако може мнение за хотела, чистота, храна и плажа. Ако Марги може да се включи, много ще се радвам. Вижда се, че е с голям опит и доста запозната.
Всъщност приемам и други предложения, за хотели, където децата са на почит.
И искам да попитам за една туристическа агенция, но не знам дали тук му е мястото, ако не предваритешно се извинявам-белпрего травел се казва, някой дали я е използвал и мнения! "
Благодаря за търпението, да ме изчетете/i]

# 642
  • Мнения: 1 710
Ако не е твърде нахално и аз бих искала препоръка. Виждам, че Марги е много компетентна, но и отзивчива.Hands Thumbsup
Искам да почивам октомври в Анталия, в хотел с достъпен плаж (в смисъл достатъчно голям), не ми пречи, ако е с камъчета, както в Кемер, с много хубава храна - почти като в Риксос Белек(там съм била), но на по-ниска цена. Забавления, анимация, басейни - не ме вълнуват-искам спокойна почивка край морето с много качествена храна.
Благодаря предварително!

Ако сте със собствен транспорт, има доста варианти, защото могат да се търсят промоции. Ако искате организирано пътуване, пак има варианти. Въпросът е обаче, колко по-ниска да е цената? Ще предложа няколко варианта на висок клас хотели, които са по-евтини от Риксос Премиум Белек, но като цяло са скъпи.
GLORIA GOLF RESORT - много добро обслужване, широк плаж. Между плажа и територията на хотела има река. Отлична храна - голямо разнообразие, много риба, морски дарове, раци и крабове. Забелязала съм, че скариди и калмари има във всички добри хотели, но крабове, раци и миди с черупка се срещат по-рядко.
VOYAGE BELEK - изключителен хотел, висок клас обслужване, качество, напитки, храна, всичко. Бих го сложила в топ 5 на най-добрите хотели в Анталия.
BARUT LARA - не знам как върви като цени, защото на мен този хотел не ми допада и не съм го проучвала. Обаче със сигурност е невъзможно добър. Всяка година печели куп награди, от 10 години рейтингът му не е мърдал и една стотна надолу, заковал се е някъде близо до съвършенството Wink Когато го посетихме, имаше почиващи българи, които казаха, че всичко е супер - храна, обслужване и т.н. На който му допада, не би сгрешил ако го избере.
От хотелите с малко по-поносими цени ROYAL HOLIDAY PALACE e много добър вариант. Плажът е супер, храната също, стаите са големи и хубави.
Оф, за малко да забравя Güral Premier Belek. Там точно за храната съм чувала страхотни отзиви. На един инфотур, една турагентка каза, че никога не е яла по-хубаво тирамису от това в Гюрал. На следващ инфотур друга каза, че е възхитена от готвачите - всичко било уникално вкусно, на трети тур някой хвалеше някаква риба Smiley Въобще, толкова суперлативи за храната не ми се е случвало да чувам и то от хора, които имат огромна база за сравнение. И Гюрала в Текирова не му отстъпва.
Adalya Elite Lara си заслужава като храна, обслужване, стаи.
Преди години в Делфин предлагаха от време на време свинско, но сега не знам дали е така. В Делфините в Лара храната е много добра.
Не бива да забравяме и другите Риксоси - те също са супер.

Това са едни от най-добрите хотели. При тях няма вариант почивката да е лоша или храната еднообразна. Има и други хотели, които са супер, но Риксос Белек е доста висока летва.

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 00:16 от Мaрги

# 643
  • Варна
  • Мнения: 10 436
Папилон-ите също са хубава верига,храна,обслужване,стаи,персонал,никой не ги споменава,което ми е много странно.

# 644
  • София
  • Мнения: 1 269
Ако не е твърде нахално и аз бих искала препоръка. Виждам, че Марги е много компетентна, но и отзивчива.Hands Thumbsup
Искам да почивам октомври в Анталия, в хотел с достъпен плаж (в смисъл достатъчно голям), не ми пречи, ако е с камъчета, както в Кемер, с много хубава храна - почти като в Риксос Белек(там съм била), но на по-ниска цена. Забавления, анимация, басейни - не ме вълнуват-искам спокойна почивка край морето с много качествена храна.
Благодаря предварително!

Ако сте със собствен транспорт, има доста варианти, защото могат да се търсят промоции. Ако искате организирано пътуване, пак има варианти. Въпросът е обаче, колко по-ниска да е цената? Ще предложа няколко варианта на висок клас хотели, които са по-евтини от Риксос Премиум Белек, но като цяло са скъпи.
GLORIA GOLF RESORT - много добро обслужване, широк плаж. Между плажа и територията на хотела има река. Отлична храна - голямо разнообразие, много риба, морски дарове, раци и крабове. Забелязала съм, че скариди и калмари има във всички добри хотели, но крабове, раци и миди с черупка се срещат по-рядко.
VOYAGE BELEK - изключителен хотел, висок клас обслужване, качество, напитки, храна, всичко. Бих го сложила в топ 5 на най-добрите хотели в Анталия.
BARUT LARA - не знам как върви като цени, защото на мен този хотел не ми допада и не съм го проучвала. Обаче със сигурност е невъзможно добър. Всяка година печели куп награди, от 10 години рейтингът му не е мърдал и една стотна надолу, заковал се е някъде близо до съвършенството Wink Когато го посетихме, имаше почиващи българи, които казаха, че всичко е супер - храна, обслужване и т.н. На който му допада, не би сгрешил ако го избере.
От хотелите с малко по-поносими цени ROYAL HOLIDAY PALACE e много добър вариант. Плажът е супер, храната също, стаите са големи и хубави.
Оф, за малко да забравя Güral Premier Belek. Там точно за храната съм чувала страхотни отзиви. На един инфотур, една турагентка каза, че никога не е яла по-хубаво тирамису от това в Гюрал. На следващ инфотур друга каза, че е възхитена от готвачите - всичко било уникално вкусно, на трети тур някой хвалеше някаква риба Smiley Въобще, толкова суперлативи за храната не ми се е случвало да чувам и то от хора, които имат огромна база за сравнение. И Гюрала в Текирова не му отстъпва.
Adalya Elite Lara си заслужава като храна, обслужване, стаи.
Преди години в Делфин предлагаха от време на време свинско, но сега не знам дали е така. В Делфините в Лара храната е много добра.
Не бива да забравяме и другите Риксоси - те също са супер.

Това са едни от най-добрите хотели. При тях няма вариант почивката да е лоша или храната еднообразна. Има и други хотели, които са супер, но Риксос Белек е доста висока летва.

Много ти благодаря, Марги! Разглеждала съм всички без Адалия и Гюрал, но за съжаление цената е напълно съпоставима с Риксос. Дори и за октомври.
Била съм и в един от Кристалите - Делукс в Кемер, за много малко пари, но сега чета, че имало котки, а това ще ми развали почивката категорично.
Чудя се дали, ако си снижа критериите до хубава скара, зеленчуци и спокоен плаж може нещо да се намери. Не сме пиячи и алкохола не ме вълнува. Много ми харесва топлото октомврийско море и липсата на "бутаница" из хотелите.
Дали някой няма да сподели за спокойна добра почивка без деца?

Общи условия

Активация на акаунт