много съм разтревожена

  • 3 166
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 429
Бебче се стресна днес и изпадна в нещо като истерия - рев истеричен, чак въздухът й спря, появиха се тикове, почна да се тресе... УЖАС  и това продължи повече от час. Педито й предписа хомеопатични свещички, търчала съм като луда да ги намеря. Нищо не я успокояваше - плисках лице, потопих във ваничката, пях, говорих, милвах и гушках. Претъркулихме я през главичката и й сложихме свещичка - още 40 минути плака и скимтя - после заспа, но през целия ден беше умърлушена  Cry Всичко това заради една крава в социално подпомагане в район Приморски - Варна  #Cussing out Ходих с бебо да подавам молба запрословутите 200 лева за раждане. Тая се разсмърдя още като поисках да попълня документите при тях, за да не висим в коридора, после като й обясних, че не мога да дойда след месец да я взема тая "доброволна" подкрепа от държавата - от която нито съм поискала, нито съм получила помощ до момента, се развика, че работят само с определени банки за превод - аз нямам сметка в тях - и не мога да си открия сега сметка, защото те издавали карта, която пак лично трябвало да получа. Бебчето вече беше почнало да плаче, когато тая набра скорост и се развика, че щом съм ИСКАЛА  помощ, трябвало да положа УСИЛИЯ да я получа  #2gunfire Там някъде вече си тръгнах и им зарязах формулярите. ОБАЧЕ - бебето не спря да плаче и през следващите два часа беше в истерична криза  Tired Извинявайте за обърканото ми многословие! Исках да ви попитам дали сте се сблъсквали с такава детска нервност и чувствителност и как се справяте?

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 08:54 от Godzilla

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да не Ви е урочасоно детето.

# 2
  • Мнения: 8 917
Бебче се стресна днес и изпадна в нещо като истерия - рев истеричен, чак въздухът й спря, появиха се тикове, почна да се тресе... УЖАС  и това продължи повече от час. Педито й предписа хомеопатични свещички, търчала съм като луда да ги намеря. Нищо не я успокояваше - плисках лице, потопих във ваничката, пях, говорих, милвах и гушках. Претъркулихме я през главичката и й сложихме свещичка - още 40 минути плака и скимтя - после заспа, но през целия ден беше умърлушена  Cry Всичко това заради една руска крава в социално подпомагане в район Приморски - Варна  #Cussing out Ходих с бебо да подавам молба запрословутите 200 лева за раждане. Тая се разсмърдя още като поисках да попълня документите при тях, за да не висим в коридора, после като й обясних, че не мога да дойда след месец да я взема тая "доброволна" подкрепа от държавата - от която нито съм поискала, нито съм получила помощ до момента, се развика, че работят само с определени банки за превод - аз нямам сметка в тях - и не мога да си открия сега сметка, защото те издавали карта, която пак лично трябвало да получа. Бебчето вече беше почнало да плаче, когато тая набра скорост и се развика, че щом съм ИСКАЛА  помощ, трябвало да положа УСИЛИЯ да я получа  #2gunfire Там някъде вече си тръгнах и им зарязах формулярите. ОБАЧЕ - бебето не спря да плаче и през следващите два часа беше в истерична криза  Tired Извинявайте за обърканото ми многословие! Исках да ви попитам дали сте се сблъсквали с такава детска нервност и чувствителност и как се справяте?
Съвсем правилно си се изразила Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil...тиковете са от хлипането - би трябвало по-късно да се оправят. Peace А ти как си?

# 3
  • Мнения: 9 905
мишонка, децата усещат кога сме гневни, ядосани, нервни, - тези неща се предават и на тях. Пък чужд човек да ги стресне - същото е. Май на всяка мама й се е случвало бебето да изпадне в някаква такава "криза" без видима причина. Като гледам, направила си всичко, за да му помогнеш, оттук нататък само бъди нащрек - но това ти си го знаеш. Дано е спокойна душичката тази нощ.
В урочасване не вярвам.

# 4
  • Мнения: 429

Съвсем правилно си се изразила Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil...тиковете са от хлипането - би трябвало по-късно да се оправят. Peace А ти как си?
[/quote]

Аз съм в шок, още не смея да се разплача - инцидентът стана в 12.30, за да не разстроя бебето. Притеснявам се да не развие страхова невроза от непознати. Тя е много лъчезарно бебче, обича да си "говори" с хората и да им пее. А сега ... А и не знам как по-ефикасно да реагирам, ако не дай Боже пак получи такава криза

# 5
  • Мнения: 934
Не разбирам как може някой да вика и да се държи грубо с жена с малко бебе!  Twisted Evil
Но страхова невроза мисля, че не може да развие. Бебетата на тази възраст не могат да 'помнят', както по-големите. Ако не попада често в такива ситуации, едва ли ще и се отрази по някакъв начин.
Доколкото съм чела, нервната система на тази възраст е доста незряла; на някои бебета им е трудно да се успокоят, ако веднъж са разстроени - затова просто плачат до пълно изтощение, след което просто 'изключват', и заспиват.
За това какво помага - ами най-вероятно да си на тихо, спокойно място без други хора, да гушнеш бебето и да го люлееш леко, и да му говориш тихо. Една доза мляко също би помогнала много (сученето успокоява) и най-вече ти да си максималко спокойна.
Дано не ви се случва повече!

# 6
  • Мнения: 2 553
Абе какви са тия администраторки прости беееееееееее  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire Ей писна ми! И аз съм попадала в подобни сиуации но БЕЗ БЕБЕ с мен! Как не ги е срам! Я прати мъжа ти да я оправи тая патка и подай оплакване срещу нея! #2gunfire

Дано се е поуспокоило бебчето ти и да нямате повече такива инциденти с такива "персони"

Не оставяй нещата така - оплачи се от тая тъпанарка!

# 7
  • Мнения: 7 474
Бъэзо и спретни една жалбичка до началника с подробно описание на състоянието на детето! 
Аз лично щях да я ошамаря на място! smile3515

# 8
  • Мнения: 532
Не се притеснявай,няма да развие невроза.Прекалено е малко.Просто много се е уплашило.
Моята бебка като се стресне и почва да пищи ,даже и като я гушна не се успокоява веднага,но аз гледам да я разсея с нещо ,за да забрави .
И пази бебето си от такива идиотки (с извинение).
Ще видиш,че утре няма да има и помен от случилото се. Hug

# 9
  • Мнения: 755
Ужасна жена  #2gunfire как може да крещи пред бебенце newsm78 не го проумявам?! Дано всичко е наред , но едва ли ще се повтори кризата бебета на тази възраст не помнят пък и нервната им система не е добре развита още и не могат да контролират реакциите си! Не се притеснявай ще се оправи детенце ! Peace Не го води ако имаш възможност да го оставиш на някой по такива" кресливи" места пълни с невротички! Rolling Eyes Thinking Тази е за увооооооооооооо #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 10
  • Мнения: 9 905
вие пък, много крайно подхождате, че и ще шамарите. Поставете се веднъж на мястото на служителка в социалното, на която основният контингент са циганките. Това е 8 часа дневно, всеки ден, повечето не си правят труда или изобщо не могат да прочетат указанията, всяка си мисли, че нейният проблем е най-голям.... знам, че е досадно, но и аз съм минала по този път, дребният беше на 1 месец, когато подавах молба с кенгуруто, после ходих да си взема акта за раждане пак с него, и в коридора съм стояла, и ксерокопия съм ходила да вадя.... ами ш..ана е системата, но това е.
Ще му мине на бебето, няма страшно.
И като подаде жалба, пак ли ще се разкарва с детето?

# 11
  • Мнения: 992
вие пък, много крайно подхождате, че и ще шамарите. Поставете се веднъж на мястото на служителка в социалното, на която основният контингент са циганките. Това е 8 часа дневно, всеки ден, повечето не си правят труда или изобщо не могат да прочетат указанията, всяка си мисли, че нейният проблем е най-голям.... знам, че е досадно, но и аз съм минала по този път, дребният беше на 1 месец, когато подавах молба с кенгуруто, после ходих да си взема акта за раждане пак с него, и в коридора съм стояла, и ксерокопия съм ходила да вадя.... ами ш..ана е системата, но това е.
Ще му мине на бебето, няма страшно.
И като подаде жалба, пак ли ще се разкарва с детето?

не си права не съм съгласна с теб
ако тази служителка има против циганките да си го изкарва на тях или даже и в къщата си, а не на майка с малко бебе.Пък ако тази мама реши да подаде жалба, ми що да не отиде с бебето кво й пречи?
мишонка аз ако бях на твое място тази жена щтеше да си изяде шамар с риск след това да се оплаче от мен където си иска.  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 2 039
вие пък, много крайно подхождате, че и ще шамарите. Поставете се веднъж на мястото на служителка в социалното, на която основният контингент са циганките. Това е 8 часа дневно, всеки ден, повечето не си правят труда или изобщо не могат да прочетат указанията, всяка си мисли, че нейният проблем е най-голям.... знам, че е досадно, но и аз съм минала по този път, дребният беше на 1 месец, когато подавах молба с кенгуруто, после ходих да си взема акта за раждане пак с него, и в коридора съм стояла, и ксерокопия съм ходила да вадя.... ами ш..ана е системата, но това е.
Ще му мине на бебето, няма страшно.
И като подаде жалба, пак ли ще се разкарва с детето?
Ако на някого не му изнася да работи в социалното,да вземе един празен лист и да напише молба свободен текст,че не желае вече да заема поста си,тъй като не му се занимава с разни неориентирани хора Angry!!!Ама такива разни лоши чиновнички хич да си ги нямаме,че и аз съм много лоша #Cussing out!!!На тая патка работата и е да е любезна,че за това и плащат Close!Ах,направо побеснях newsm61!!!Горкото детенце,така да се разстрои Weary

# 13
  • Мнения: 9 905
ей, кви сте начи, провокирате ме Simple Smile!
на който не му изнася да си напише документите в коридора, да си извади дебитна карта, да си открие сметка или да отиде втори път до социалното - да си остане без 200 лв Simple Smile понеже това са условията. Аз поне останах с впечатлението, че скандалът не е бил без нищо.
мишонка, моля да ме извиниш, нищо лично към теб/и към никого тук всъщност/, това са принципни неща.

# 14
  • Мнения: 1 410
Не се притеснявай за детенцето. Утре ще си е усмихнато и ведро. Не съм изпадала в такава ситуация, но със сигурност трябва да се успокойш и ти, защото утре ако пак си нарвна и детето ще усети и пак ще плаче. Успокой се! Даже ако искаш си поплачи (на мен така ми минава).

Тити, ако всичко е ясно и точно нещата ще са много по-лесни, но за съжаление изискавията се променят всеки ден и е малко вероятно човек да знае за какво става въпрос, а и не виждам нормална причина да преведът парите в друга сметка. Не е логично за всяка институция да си имаме по една карта в различни банки.

# 15
  • Мнения: 9 905
Тити, ако всичко е ясно и точно нещата ще са много по-лесни, но за съжаление изискавията се променят всеки ден и е малко вероятно човек да знае за какво става въпрос, а и не виждам нормална причина да преведът парите в друга сметка. Не е логично за всяка институция да си имаме по една карта в различни банки.
ама то и аз не знаех правилата. питах тук, във форумите, па като отидох в социалното, за всеки случай прочетох на таблото пред вратата всичко, преди да вляза Simple Smile
а за банковите сметки си права - понеже е нелогично, така си ходя с три различни дебитни карти  Mr. Green

# 16
Ako bqhme edna civilizovana durjava,ei takiva lekenca #2gunfire kato tazi shteshe veche da e uvolnena..aman ot "nervaci".Takova neshto v drugite durjavi nqma,s kef hodq da si opravqm dokumenti!!!

# 17
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Аз точно 2 пъти ходих в Социални грижи-веднъж за подаване и веднъж за прибиране на акта за раждане.
Ноооо за сметка на това в банката ходих 5-6 пъти.Да изчакам за картата и т.н.Първо не била готова,после парите били вътре,а пък карта нямало.И след около 50 дни чакане получих карта с пари.От там пък за услугата липсваха 6.50.Абе-живи и здрави!
Ще му мине на бебето.Мисля,че това са кризи на растежа-ние имахме 2 такива-много рев(по цял ден),много гушкане и минава!!!

# 18
  • Мнения: 8 917

Съвсем правилно си се изразила Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil...тиковете са от хлипането - би трябвало по-късно да се оправят. Peace А ти как си?

Аз съм в шок, още не смея да се разплача - инцидентът стана в 12.30, за да не разстроя бебето. Притеснявам се да не развие страхова невроза от непознати. Тя е много лъчезарно бебче, обича да си "говори" с хората и да им пее. А сега ... А и не знам как по-ефикасно да реагирам, ако не дай Боже пак получи такава криза
[/quote]
Не се притеснявай - ще го забрави- тя е още мъничка и някъде бях чела, че до 6-7 месеца не могат да помнят повече от 1-2 секунди...докато вече по-големите деца имат спомени - например знаят, че при лекаря за ваксина може да ги боли и се опъват още като го видят. Тя е много мъничка, за да й се отрази Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 927
А не може ли да си получиш парите в Пощата? Мен ме попитаха дали искам по карта или в пощата и аз си избрах пощата, защото не си знаех номера на сметката и не ми се разкарваше втори път.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 921
Бъэзо и спретни една жалбичка до началника с подробно описание на състоянието на детето

и аз така мисля, да я уволнят тая крава #2gunfire Това не е държание за социален работник Naughty То не е и на нормален човек да вика на майка с бебе  #Cussing out #2gunfire  Щом не може да работи да стои без работа! Въобще не я съжалявай а подай жалба, че и на друга майка ще се развика така!!!

Гушкай си ангелчето и не се притеснявай, то вече нищо не помни, а ти си се справила перфектно Peace

# 21
  • Мнения: 1 446
Не се притеснявай за детенцето. Утре ще си е усмихнато и ведро. Не съм изпадала в такава ситуация, но със сигурност трябва да се успокойш и ти, защото утре ако пак си нарвна и детето ще усети и пак ще плаче. Успокой се! Даже ако искаш си поплачи (на мен така ми минава).

Тити, ако всичко е ясно и точно нещата ще са много по-лесни, но за съжаление изискавията се променят всеки ден и е малко вероятно човек да знае за какво става въпрос, а и не виждам нормална причина да преведът парите в друга сметка. Не е логично за всяка институция да си имаме по една карта в различни банки.
Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 447
Не се притеснявай, но се опитай да изолираш детето за известно време, за да се успокои. Моята шушонка също е много чувствителна и аз не разрешавам врата да се тръшне в къщи, камо ли да слуша скандали! Детето ми е лъчезарно и спокойно, но вчера я гушкам в кухнята и баща и за да извади една тенджера от шкафа и се чу такоа дрънчене, че малката подскочи в ръцете ми! Аз, лично мисля, че всичко около бебето трябва да е тихо и спокойно и нямам желание да създаван невротизирано създание, което подскача при всеки шум.
А по повод служителката в социалните- не изпитвам никаква жалост и съчувствие към хора с подобно поведение на работното им място! Ако не и харесва, има проблеми в къщи, не и стигат парите и прочие- това не е мой проблем- да си вземе отпуска и да иде в санаториум! И ако не се научим да изискваме отношение към себе си, нещата ще продължават да вървят по едни и същи коловози и всякакви злобни лелки да си позволяват да ни се качват по главите. Намери време, напиши една жалба /с копие до полиция и прокуратура, за да и обърнат внимание/ и я прати и по пощата, ако нямаш време- искай входящ номер, после се поинтересувай какви мерки са взети и ти гарантирам, че ще я уволнят!

# 23
  • Мнения: 4 621
Помощта могат да ти я изпратят по пощата по местоживеене. Що се отнася до отношението на въпросните "социални" служителки нямам думи #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За детенце не се притеснявай ще се успокои, твърде е малка за да запомни случая Heart Eyes

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 429
вие пък, много крайно подхождате, че и ще шамарите. Поставете се веднъж на мястото на служителка в социалното, на която основният контингент са циганките. Това е 8 часа дневно, всеки ден, повечето не си правят труда или изобщо не могат да прочетат указанията, всяка си мисли, че нейният проблем е най-голям.... знам, че е досадно, но и аз съм минала по този път, дребният беше на 1 месец, когато подавах молба с кенгуруто, после ходих да си взема акта за раждане пак с него, и в коридора съм стояла, и ксерокопия съм ходила да вадя.... ами ш..ана е системата, но това е.
Ще му мине на бебето, няма страшно.
И като подаде жалба, пак ли ще се разкарва с детето?

Това изобщо не може да бъде извинение. #Cussing out
На всеки служител МУ СЕ ПЛАЩА за да работи и личните му проблеми, пристрастия и подобни субективни фактори не могат да бъдат извинение за лошо отношение към гражданите.
 ThinkingНе знам до кога в нашата държава ще толерираме подобно непрофесионално и безкрайно нечовешко отношение на администрацията. Та целта точно на тази администрация е да ни бъде в помощ при съответните проблеми, защото ако няма граждани, които да консумират тези услуги, НАМА КАКВО ДА РАБОТЯТ И ТЕЗИ СЪЩИТЕ СЛУЖИТЕЛИ!!! Naughty Naughty Naughty

# 25
  • Мнения: 911
Гушкане, гушкане, гушкане и пак гушкане се полага на твоето бебенце!
А с такива неща, хора и ситуации ще се сблъскваш сигурно и друг път, така че се опитай ТИ самата да го приемеш по-спокойно, пък бебо като усети, че след това си при него, че си го гушкаш и всичко е наред, също ще се "научи" да се справя със стресови ситуации, без да се плаши толкова.

# 26
  • Мнения: 1 942
И аз съм ЗА да напишеш жалба, след като смяташ, че е имало грубо отношение към теб. За да се променят нещата трябва да реагираме на нещата, с които не сме съгласни. Смешно е да смятате, че като има жалба и ще я уволнят  Laughing Има си кодекс на труда, в който пише за какво може да се уволнява. А и истината винаги има две страни ... /без да се засягаш от това/, но най-вероятно и служителката ще има какво да каже в своя защите.

# 27
  • Мнения: 1 440
Не се притеснявай, детенцето ще забрави всичко...но на теб ще ти е по-трудно.И за да има някаква справедливост определено се оплачи от тази грубиянка! Докато ние търпим, те ще ни мачкат...все едно искаш нещо лично от нея, услуга ли ще ти върши, не знам?! Явно възприема тази работа като даденост където може всичко да си позволява и където никой нищо няма да и направи  Thinking Такава ситуация освен в България не знам другаде дали може да се случи...на тази "служителка" и ПЛАЩАТ (всички ние и плащаме) ДА БЪДЕ ЛЮБЕЗНА И ОТЗИВЧИВА!!! Не оставяй нещата така! Успех!

# 28
  • Мнения: 3 760
Бъэзо и спретни една жалбичка до началника с подробно описание на състоянието на детето! 
Аз лично щях да я ошамаря на място! smile3515
Противник съм на физическото насилие, но в този случай правя изключение  #Cussing out
Непременно й спретни една жалба!!!
И не се бой - малко е бебето, няма да развие невроза!
Успокой се!
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
тити, хиляди извинения, но това, че тази служителка масово работи с роми, не й дава право да се отнася така с когото и да е. Тя е на работа, работи в сферата на обслужването, т.е. работи с хора и подобно отношетние не може да се оправдае от нищо - длъжна е с всеки следващ човек да се държи подобаващо и да не се влияе от предишните си наптрупани емоции. И все пак, ако й е дошло толкова нанагорно от ромите, ами пред себе си бяла жена вижда - да й се зарадва, бе! На ромите помощите (между другото на мен в общината ми "разкриха", че ромките викали на тази еднократна помощ "наградата") ги дават и гледат да ги разкарат, а всяка българка всячески се мъчат да я откажат и да я накарат да се почувства виновна, че взема от държавата тези пари!

Мишонка, не се притеснявай за детето. Ще се оправи. Тия тикове и до ден днешен моята ги получава от стрес - ако се събуди и види различна обстановка, ако докато суче, аз реша, че ще викна нещо към другата стая, за да отговоря нещо на мъжа ми... Много е жално да гледаш как малкото хлипа пищейки и върти главичка, но важното е да се успокои, което не винаги е лесно. Най-лесно постигам успокояване с разсейване - гласът ти да звучи коренно ведро, показваш нещо "Я, виж кучето!" (нищо, че вкъщи нямаме куче), "А, я да видим какво има тук?" (и например отиваме на огледалото), но пордължаваш да говориш така докато не се успокои напълно и докато забрави, че те след 2 секунди успокоение, пак се сещат!

И непременно се върни да си довършиш или напишеш молбата за помощите! Непременно трябва да си вземеш тези пари! Независимо колко пари има всеки в семейството, трябва да се вземат - все за детето ще отидат! Не може ромите да ги прибират всеки път без проблеми, а българите да се чудят с какви очи да си ги поискат! Между другото, те тези служителки често и за това го правят - на ромка, каквото й да кажат, може и да не ги разбере, но знаят, че на българка все ще намерят начин да я накарат да се почувства зле!

Не те съветвам за жалба, не че обичам нещата да остават така, но не минавай през тази емоция, ако повече си се притеснила за детето, отколкото те е било яд на служителката. И по-добре като ходиш пак там, вземи някой със себе си. Някоя приятелка, майка ти, мъжа ти пък - най-добре.

# 30
  • Мнения: 426
А от мен друг съвет отивай да му баят на бебчо за уплаха.Моята като видеше баща ми и почва да пищи, защото той преди 2месеца като отварял вратата на буса нещо издала някакъв звук,а тя беше с него и се стреснала, същата история.
Рев, хълцане, чак се задавяше. Добре че послушах една колежка и при една баба да и бае. От тогава  няма рев. В чудо се видяхме.

# 31
  • Мнения: 9 905
така е, не споря, всички сте прави, че служителката няма право да се държи така. И въпреки това се е държала. А защо? От обяснението на мишонка аз разбрах, че е опитала да улесни себе си, "минавайки" край правилата. Да попълва документи с неспокойно бебе в стаята, а не отвън като другите, и да не ходи втори път, нито да си открие сметка - като другите. Всъщност не разбрах как иска да си вземе парите.
В кварталното ни социално стаята е съвсем малка, винаги висят по 2 мами вътре, и е лудница - не се диша направо. Всички влизат, когато си искат, не изчакват, питат, въпреки че отвън има точни указания и маса със столове. Лесно ли е?
Писах, провокирана от идеи за шамаросване, уволнение и епитети"крава" и "злобна лелка". Ей така се пада до ниското ниво. А и куче, което лае, не хапе, тъй знам аз.

Що на мене не ми се падат такива служителки, не знам. Сигурно ги респектирам и обезоръжавам с чар Simple Smile пожелавам ви съвсем сериозно моя късмет при общуването си с държавни институции Simple Smile


# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
Тити, евала, душко! Нарочно ти пиша в темата, а не на лични!

Наистина очаквах да си поредния човек, който не търпи критики, а е краен в изявленията си! Уважавам хора, които спокойно обясняват, какво са имали предвид и са принципни в разсъжденията си!   bouquet

Мишонка наистина е опитала да намери начин това да й е единственото ходене до там, и то такъв начин има - като посочиш банкова сметка, дори тази на дебитната си карта. И аз така направих - написах сметката на дебитната си карта, въобще не ми стана и ясно дали е в банката, с която работят. Би трябвало такива ограничения да няма, поне мисля, че не бива да има... Въпреки всичко служителката няма право да се държи така - има и много по-цивилизовани начини да покажеш на някого правилата, не да му крещиш. На мен също не ми крещят - явно и аз респектирам с нещо или и аз с чар обезоръжавам  Embarassed

И, да - шамаросване, уволнения... Малко  повече идват, особено когато няма данни в нашия форум някоя мама от нашите да е постъпвала така...

Но тя и темата си беше и за друго - за притесненията на Мишонка за бебето, май не толкова за служителката - поне не е със заглавие от рода "Направо съм бясна..."

# 33
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не знам къде живеем, момичета! В Джурасик парк...
В такъв момент трябва сам човек да се си е психиатър, да не се нервира и да не изпада в паника, защото ако бебето е с вас, то попива абсолютно всичко.

Искам да разкажа аз как получих социалната надбавка от 200 лв. за Тити...Става въпрос за Община "Слатина" в София.
Служителите от службата за помощи (май нещо такова се води  newsm78) работят в приземния етаж на един блок, висок над 20 етажа, няма гишета, преградени са нивото на раменете бюрата им в 2 стаи по около 12 кв.м всяка, всеки влиза, излиза, говори на висок глас, изобщо голяма лудница! А те всички са мили, приветливи, говорят тихо и любезно, обясняват къде можеш да прочетеш как да попълниш всеки формуляр и ако не ти е дошъл реда, молят да се наредиш отзад. Като ми дойде реда (преди мене имаше 4 ромки) ми погледнаха само докиментите (бяха много, но аз бях изчела таблата, докато чаках), накараха ме да се подпиша на едно място, където бях пропуснала и след като видяха банковата ми сметка, казаха, че на такава не могат да преведат пари и че ще трябва да отида следващия месец в пощата. Всичко с чакането приключи за около 15 мин без нерви, скандали и разправии.  След около 20 дни отидох в пощата и взех парите за Тити точно за 2 минути.
Има и хора в таз страна...

Горе главата и не се давайте на простотията!! Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз също мога да разкажа, как взех парите за Бибето. Нашата пък социална служба е някъде в Хаджи Димитър, в старо училище, като стаята където се подават документите от майки е... на третия етаж! До първия етаж само са над 20 стъпала, а нагоре... изгубих им бройката! Направили са го за пенсионерите, но за байките с малки дечица хич не са помислили. Оставих количката без бебето на едни баби и се качих с портбебето горе. Попълних бланката пред кабинета, влязох вътре да я подам и... си отчаках 5 минути, които ми се сториха 30, докато служителката се наприказва със служителя за рождения ден на еди-кой-си - е, в това време ми обработваше бланката, но... не е много учтиво да ги слушам, как се кикотят и се свалят. Написах си банковата сметка и ми казаха, че след 20то число на следващия месец ще си получа парите, но пак трябваше да се върна там в този кабинет, за да си прибера акта за раждане. На слизане дори помогнах на една ромка да си намери името в едни списъци, залепени по стените (за какво бяха, не знам) - не можеше да се намери по азбучен ред, та после и още 2 лични карти ми връчи и тях да "намеря". Върнах се след 3 месеца, защото тогава ми се уреди път до там, този път с мъжа ми - той изчака долу с количката, а аз скокнах до третия етаж и срещу картончето, което ми дадоха първия път, ми върнаха акта за раждане на Биляна. Попитаха ме съвсем учтиво дали съм си получила парите, дори приятен ден ми пожелаха - ей, направо ме е яд, че не ми се налага още пари да вземам от там  Joy

# 35
  • Мнения: 9 905
ами и аз за Хаджи Димитър говоря Simple Smile до третия етаж с кенгуруто, в пета стая.

мишонка, кажи как е бебка днес.

# 36
  • Мнения: 429
Бебче днес слава богу е добре, бяхте прави - децата забравят. Но аз ще избягам да ходя с нея на места, където мога да очаквам\ и недобронамерени хора. Понеже се е разразила дискусия за държането на чиновничката и моето - уточнявам. Тити, никого не съм пререждала и не съм нахалствала, преди мен жената също си попълни вътре документите. Досега не съм искала нито помощ, нито пари от държавата - бременност, раждане, гледане на бебе - всичко сме си плащали. И не защото имаме пари, а за да избегна инциденти като този. Аз съм работеща, осигурена здравно, социално и тн жена. Тая ... чиновничка се държа с мен сякаш отивам да прося, а това е недопустимо! в нормална държава. Знам, че не сме такава. А за това което направи на детето ми - знам, че ще й се върне, защото много ме заболя. Ако знаех, че има някакъв смисъл щях да се оплача. Всичко, което исках е да получа по банков път парите, които държавата е решила, че иска да ми даде, защото съм й родила дете. Но, ще мина и без тях. Важно е бебче

# 37
  • Мнения: 429
Момичета, май съм обидила мами с руско потекло  Rolling Eyes Много се извинявам!   bouquet Имах пред вид, че въпросната дама говори с руски акцент, та ако някоя от вас има път към социалното, район Приморски, Варна - да има едно на ум, че тази е психически неуравновесена

Общи условия

Активация на акаунт