много съм разтревожена

  • 3 157
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
Тити, ако всичко е ясно и точно нещата ще са много по-лесни, но за съжаление изискавията се променят всеки ден и е малко вероятно човек да знае за какво става въпрос, а и не виждам нормална причина да преведът парите в друга сметка. Не е логично за всяка институция да си имаме по една карта в различни банки.
ама то и аз не знаех правилата. питах тук, във форумите, па като отидох в социалното, за всеки случай прочетох на таблото пред вратата всичко, преди да вляза Simple Smile
а за банковите сметки си права - понеже е нелогично, така си ходя с три различни дебитни карти  Mr. Green

# 16
Ako bqhme edna civilizovana durjava,ei takiva lekenca #2gunfire kato tazi shteshe veche da e uvolnena..aman ot "nervaci".Takova neshto v drugite durjavi nqma,s kef hodq da si opravqm dokumenti!!!

# 17
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз точно 2 пъти ходих в Социални грижи-веднъж за подаване и веднъж за прибиране на акта за раждане.
Ноооо за сметка на това в банката ходих 5-6 пъти.Да изчакам за картата и т.н.Първо не била готова,после парите били вътре,а пък карта нямало.И след около 50 дни чакане получих карта с пари.От там пък за услугата липсваха 6.50.Абе-живи и здрави!
Ще му мине на бебето.Мисля,че това са кризи на растежа-ние имахме 2 такива-много рев(по цял ден),много гушкане и минава!!!

# 18
  • Мнения: 8 917

Съвсем правилно си се изразила Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil...тиковете са от хлипането - би трябвало по-късно да се оправят. Peace А ти как си?

Аз съм в шок, още не смея да се разплача - инцидентът стана в 12.30, за да не разстроя бебето. Притеснявам се да не развие страхова невроза от непознати. Тя е много лъчезарно бебче, обича да си "говори" с хората и да им пее. А сега ... А и не знам как по-ефикасно да реагирам, ако не дай Боже пак получи такава криза
[/quote]
Не се притеснявай - ще го забрави- тя е още мъничка и някъде бях чела, че до 6-7 месеца не могат да помнят повече от 1-2 секунди...докато вече по-големите деца имат спомени - например знаят, че при лекаря за ваксина може да ги боли и се опъват още като го видят. Тя е много мъничка, за да й се отрази Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 927
А не може ли да си получиш парите в Пощата? Мен ме попитаха дали искам по карта или в пощата и аз си избрах пощата, защото не си знаех номера на сметката и не ми се разкарваше втори път.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 884
Бъэзо и спретни една жалбичка до началника с подробно описание на състоянието на детето

и аз така мисля, да я уволнят тая крава #2gunfire Това не е държание за социален работник Naughty То не е и на нормален човек да вика на майка с бебе  #Cussing out #2gunfire  Щом не може да работи да стои без работа! Въобще не я съжалявай а подай жалба, че и на друга майка ще се развика така!!!

Гушкай си ангелчето и не се притеснявай, то вече нищо не помни, а ти си се справила перфектно Peace

# 21
  • Мнения: 1 446
Не се притеснявай за детенцето. Утре ще си е усмихнато и ведро. Не съм изпадала в такава ситуация, но със сигурност трябва да се успокойш и ти, защото утре ако пак си нарвна и детето ще усети и пак ще плаче. Успокой се! Даже ако искаш си поплачи (на мен така ми минава).

Тити, ако всичко е ясно и точно нещата ще са много по-лесни, но за съжаление изискавията се променят всеки ден и е малко вероятно човек да знае за какво става въпрос, а и не виждам нормална причина да преведът парите в друга сметка. Не е логично за всяка институция да си имаме по една карта в различни банки.
Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 408
Не се притеснявай, но се опитай да изолираш детето за известно време, за да се успокои. Моята шушонка също е много чувствителна и аз не разрешавам врата да се тръшне в къщи, камо ли да слуша скандали! Детето ми е лъчезарно и спокойно, но вчера я гушкам в кухнята и баща и за да извади една тенджера от шкафа и се чу такоа дрънчене, че малката подскочи в ръцете ми! Аз, лично мисля, че всичко около бебето трябва да е тихо и спокойно и нямам желание да създаван невротизирано създание, което подскача при всеки шум.
А по повод служителката в социалните- не изпитвам никаква жалост и съчувствие към хора с подобно поведение на работното им място! Ако не и харесва, има проблеми в къщи, не и стигат парите и прочие- това не е мой проблем- да си вземе отпуска и да иде в санаториум! И ако не се научим да изискваме отношение към себе си, нещата ще продължават да вървят по едни и същи коловози и всякакви злобни лелки да си позволяват да ни се качват по главите. Намери време, напиши една жалба /с копие до полиция и прокуратура, за да и обърнат внимание/ и я прати и по пощата, ако нямаш време- искай входящ номер, после се поинтересувай какви мерки са взети и ти гарантирам, че ще я уволнят!

# 23
  • Мнения: 4 621
Помощта могат да ти я изпратят по пощата по местоживеене. Що се отнася до отношението на въпросните "социални" служителки нямам думи #2gunfire #2gunfire #2gunfire
За детенце не се притеснявай ще се успокои, твърде е малка за да запомни случая Heart Eyes

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
вие пък, много крайно подхождате, че и ще шамарите. Поставете се веднъж на мястото на служителка в социалното, на която основният контингент са циганките. Това е 8 часа дневно, всеки ден, повечето не си правят труда или изобщо не могат да прочетат указанията, всяка си мисли, че нейният проблем е най-голям.... знам, че е досадно, но и аз съм минала по този път, дребният беше на 1 месец, когато подавах молба с кенгуруто, после ходих да си взема акта за раждане пак с него, и в коридора съм стояла, и ксерокопия съм ходила да вадя.... ами ш..ана е системата, но това е.
Ще му мине на бебето, няма страшно.
И като подаде жалба, пак ли ще се разкарва с детето?

Това изобщо не може да бъде извинение. #Cussing out
На всеки служител МУ СЕ ПЛАЩА за да работи и личните му проблеми, пристрастия и подобни субективни фактори не могат да бъдат извинение за лошо отношение към гражданите.
 ThinkingНе знам до кога в нашата държава ще толерираме подобно непрофесионално и безкрайно нечовешко отношение на администрацията. Та целта точно на тази администрация е да ни бъде в помощ при съответните проблеми, защото ако няма граждани, които да консумират тези услуги, НАМА КАКВО ДА РАБОТЯТ И ТЕЗИ СЪЩИТЕ СЛУЖИТЕЛИ!!! Naughty Naughty Naughty

# 25
  • Мнения: 911
Гушкане, гушкане, гушкане и пак гушкане се полага на твоето бебенце!
А с такива неща, хора и ситуации ще се сблъскваш сигурно и друг път, така че се опитай ТИ самата да го приемеш по-спокойно, пък бебо като усети, че след това си при него, че си го гушкаш и всичко е наред, също ще се "научи" да се справя със стресови ситуации, без да се плаши толкова.

# 26
  • Мнения: 1 942
И аз съм ЗА да напишеш жалба, след като смяташ, че е имало грубо отношение към теб. За да се променят нещата трябва да реагираме на нещата, с които не сме съгласни. Смешно е да смятате, че като има жалба и ще я уволнят  Laughing Има си кодекс на труда, в който пише за какво може да се уволнява. А и истината винаги има две страни ... /без да се засягаш от това/, но най-вероятно и служителката ще има какво да каже в своя защите.

# 27
  • Мнения: 1 440
Не се притеснявай, детенцето ще забрави всичко...но на теб ще ти е по-трудно.И за да има някаква справедливост определено се оплачи от тази грубиянка! Докато ние търпим, те ще ни мачкат...все едно искаш нещо лично от нея, услуга ли ще ти върши, не знам?! Явно възприема тази работа като даденост където може всичко да си позволява и където никой нищо няма да и направи  Thinking Такава ситуация освен в България не знам другаде дали може да се случи...на тази "служителка" и ПЛАЩАТ (всички ние и плащаме) ДА БЪДЕ ЛЮБЕЗНА И ОТЗИВЧИВА!!! Не оставяй нещата така! Успех!

# 28
  • Мнения: 3 760
Бъэзо и спретни една жалбичка до началника с подробно описание на състоянието на детето! 
Аз лично щях да я ошамаря на място! smile3515
Противник съм на физическото насилие, но в този случай правя изключение  #Cussing out
Непременно й спретни една жалба!!!
И не се бой - малко е бебето, няма да развие невроза!
Успокой се!
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
тити, хиляди извинения, но това, че тази служителка масово работи с роми, не й дава право да се отнася така с когото и да е. Тя е на работа, работи в сферата на обслужването, т.е. работи с хора и подобно отношетние не може да се оправдае от нищо - длъжна е с всеки следващ човек да се държи подобаващо и да не се влияе от предишните си наптрупани емоции. И все пак, ако й е дошло толкова нанагорно от ромите, ами пред себе си бяла жена вижда - да й се зарадва, бе! На ромите помощите (между другото на мен в общината ми "разкриха", че ромките викали на тази еднократна помощ "наградата") ги дават и гледат да ги разкарат, а всяка българка всячески се мъчат да я откажат и да я накарат да се почувства виновна, че взема от държавата тези пари!

Мишонка, не се притеснявай за детето. Ще се оправи. Тия тикове и до ден днешен моята ги получава от стрес - ако се събуди и види различна обстановка, ако докато суче, аз реша, че ще викна нещо към другата стая, за да отговоря нещо на мъжа ми... Много е жално да гледаш как малкото хлипа пищейки и върти главичка, но важното е да се успокои, което не винаги е лесно. Най-лесно постигам успокояване с разсейване - гласът ти да звучи коренно ведро, показваш нещо "Я, виж кучето!" (нищо, че вкъщи нямаме куче), "А, я да видим какво има тук?" (и например отиваме на огледалото), но пордължаваш да говориш така докато не се успокои напълно и докато забрави, че те след 2 секунди успокоение, пак се сещат!

И непременно се върни да си довършиш или напишеш молбата за помощите! Непременно трябва да си вземеш тези пари! Независимо колко пари има всеки в семейството, трябва да се вземат - все за детето ще отидат! Не може ромите да ги прибират всеки път без проблеми, а българите да се чудят с какви очи да си ги поискат! Между другото, те тези служителки често и за това го правят - на ромка, каквото й да кажат, може и да не ги разбере, но знаят, че на българка все ще намерят начин да я накарат да се почувства зле!

Не те съветвам за жалба, не че обичам нещата да остават така, но не минавай през тази емоция, ако повече си се притеснила за детето, отколкото те е било яд на служителката. И по-добре като ходиш пак там, вземи някой със себе си. Някоя приятелка, майка ти, мъжа ти пък - най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт