Как си планираме седмичното меню - примерно седмично меню

  • 30 601
  • 186
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 003
Готвя всеки ден, но не остава много време за писане.
Тази седмица:
Понеделник пържени картофи
Вторник супа топчета
Сряда пиле на грил и зелена салата
Четвъртък паста с пуешко месо
Днес гювеч със заешко месо.
Утре картофени кюфтета и чушки с яйце и сирене

# 166
  • Мнения: 538
Аз готвя през ден. Тази седмица менюто беше зеле с месо в гювеча, пилешка супа и гъби с ориз, спагети болонезе. Днес извънредно принцеси с кайма и кашкавал.
За другата седмица съм планирала мусака, боб или леща (гледам веднъж седмично да има бобови, като количеството от всичко е за 2 вечери) и крем супа. Това засега са за вечеря, супата за обяд на ученичката. За закуска правя гофрети в двойна доза пак да има за 2 дни, мъфини или палачинки.

# 167
  • Мнения: 2 046
Тази седмица готвих
Печен патладжан, морков, лук
Печена сьомга, бадемови бисквитки
Печени чушки със сирене, прясно мляко и яйца
Вчера на ресторант
Печена ципура
Утре ще правя пилешка супа
В Неделя вероятно боб и някакво печено месце Simple Smile
/Салата задължително с обяда и вечерята/.

# 168
  • Мнения: 1 489
Не ги пиша по дни, но у нас хапвахме: ориз със зеленчуци, печени наденички, лаваш с лютеница/салам/кашкавал, зелен боб с картофи, огретен, пържоли със салата от цвекло/ябълка/моркови. Закуските  бяха различни видове сандвичи, кисело мляко с мюсли, плодове.
Утре ще правя прясно зеле и пилешка супа.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 872
Еееее, чудесни сте, момичета прекрасни, благодаря ви за идеите!!!

# 170
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Аз правих суджук с картофи, зелен боб със свинско, чушки и патладжани с доматен сос, сирене в пергамент, домашни дюнери, пилешки хапки и спагети със сирена.

# 171
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Аз от месец имам милтикукър, комбиниран с фраер, ами родих се. Свински джолан с картофи стана за половин час, месото падаше от кокала. Днес пекох пилешки бутчета и картофено пюре. Вчера правих свинско с грах, онзи ден риба с ориз. Готвене за повече от половин час нямам, а енергото мисли, че ни няма сигурно. Фурна не съм пускала, а иначе основно нея ползвам.

# 172
  • София
  • Мнения: 13 179
За изминалата седмица ще ги нахвърлям набързо, а за следващата ще пиша по-подробно.
Днес и утре ще сме извън къщи, затова сега хапнахме само мюсли и пътуваме вече.
Закуските включваха: кекс с оризово брашно и праскови - стигна за 2 дни, принцеси с моцарела и домат с черна сол, лаваш със сирене и резенчета червена чушка, принцеси с кашкавал (на всички хлябът е безглутенов).
За училище слагах на децата различни ядки, варени яйца, банани, мини моцарелки, грозде, бисквитки, крекери.
За основни хранения правих: зелен фасул яхния, овчарски пай - от него стигна за 2 дни, тиквички с ориз и джоланче със салата. Подкарахме и туршийките още пресни, но се оказаха много сполучливи тази година.

# 173
  • София
  • Мнения: 8 652
Аз точчно правя меню, за да правя поръчка за храна. Отбелязвам, че вкъщи почти не се яде постно-обичайно за децата има някоя крем супа, мъжът ми яде само ако има месо. А аз не ям някои групи храни, правя си отделно храна, но няма
За момента измислих:
Свинско с праз, сметана и яйца на фурна. Доматена салата.
Ще има и дроб на тиган, със зелена салата.
Шкембе чорба
Един пакет ризото с манатарки(ориз с подправки, сушени гъби в пакета) ще поръчам и ще е гарнитура за нещо, но още обмислям какво.
Супа със зеленчуци и застройка за децата.

# 174
  • София
  • Мнения: 13 179
Докато пътувахме, нахвърлях менюто за следващата седмица. Ето го.
Закуските ще са следните: тортили с пълнеж от сирена и зеленчуци, принцеси с кайма и кашкавал, макарони с масло и сирене, кекс от ябълково брашно с орехи - ще гледам да стигне за 2 дни.
За обед и вечеря: запеканка с картофи, броколи и карфиол, пилешко с праз яхния, супа от коприва (имам във фризера), кус-кус със зеленчуци и месо по арабски, яйца по панагюрски.
За събота и неделя ще планирам допълнително, но вероятно ще направя пълнена тиква. Много ми се дояло. Правя я с няколко вида месо и различни зеленчуци. Ако направя голяма тиква, ще стигне за 2 дни, като добавим салата или туршия, разни хапвания на ядки, домашен чипс на фурна и др.
Ако съпругът ми има време и се навие да направи купчина палачинки (той умее да ги мята, а аз не мога), ще разрешим закуските за другия уикенд с една солена палачинка торта. Simple Smile

# 175
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Следващата седмица ще сме повече хора вкъщи, голямата се прибра, след два дни идва и приятелят й. Планирам баница, тиквеник, кюфтета от тиквички, боб с чорисо ,някаква паста и 1-2 вечери навън.

# 176
  • Мнения: 2 588
Ще следя темата с удоволствие.
Готвя почти всеки ден, в майчинство съм. За съжаление, малкото ми дете е на безглутенов режим( а така обича всичко да яде, да опитва нови вкусове). Заради нея промених доста неща в храненето на цялото семейство.
Иначе наблягам на традиционни ястия, няма да изреждам, но нищо особено. Имам още 2-3 порции бистра супа от свински джолан и зеленчуци, в момента правя ориз с гъби на тенджера, след малко почвам ябълков щрудел и руска салата.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 669
  Седмичното ни меню е фиксирано, много рядко импровизирам и ми е много лесно. А и ядем всичко.
  За закуска редувам сандвичи( студени и топли ), банички с различни плънки, домашни солени мъфини, кекс, добруджанки, изварки, задължително със сезонен зеленчук и чай с мед.
  Обяд - яхнии от бял, червен, зелен боб, грах, нахут,леща, картофи, гъби...), паста/ньоки с различни сосове и яйца по всякакви начини. Според сезона таратор / супа.
  Следобед е задължителен сезонен плод. Не сме по сладкото, през лятото е сладолед, през студените месеци буквално 30 гр, вафла, шоколад, меденка, сладкиш.
  Вечер без салата не сядаме, понеделник : риба с картофи,( по различни начини)
вторник : кюфтета с качамак/понякога домашен бургер,
сряда : наденица с овес/ечемик, сварен в бульон,
четв. : пилешко( различни части, вкл. и дробчета)  с ориз, от който правя повечко и добавям към обядите/ баниците.
петък : кебапчета с булгур, боб, грах...( според яхнията ),
за събота е домашна пица,
в неделя : свинско каре/пържола със задушено зеле/зеленчуци с масло/сос.
  Хляб - пълнозърнест, типов, царевичен по 1 филия сутрин и по половин, даже по-малко, за обяд и вечеря - да отопим соса.

# 178
  • Мнения: 2 046
Ще следя темата с удоволствие.
Готвя почти всеки ден, в майчинство съм. За съжаление, малкото ми дете е на безглутенов режим( а така обича всичко да яде, да опитва нови вкусове). Заради нея промених доста неща в храненето на цялото семейство.
Иначе наблягам на традиционни ястия, няма да изреждам, но нищо особено. Имам още 2-3 порции бистра супа от свински джолан и зеленчуци, в момента правя ориз с гъби на тенджера, след малко почвам ябълков щрудел и руска салата.
Хелия, във ФБ има група на Янка Мандичева. Има чудесни рецепти без глутен

# 179
  • Мнения: 2 588
За днес бях замислила свински кебап с праз и гъби в глинения гювеч, но каката ме изненада с желание за крем супа, естествено с домашни крутони. Вече е готово, може би ще бръкна за полуфабрикати във фризера и ще изпържа малко пилешки хапки или сиренца.

Общи условия

Активация на акаунт