Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
Здравейте, имам въпрос за една жалба, която смятам да подам срещу наказателно постановление. Имам 7 дена да го обжалвам. НП ми е връчено от КАТ Варна,   но е издаден от Кат Добрич. В НП пише, че мога да я обжалвам чрез наказващия орган пред РС Балчик. Въпросът ми е аз къде трябва да я подам: в КАТ Варна и те да я придвижат към РС Балчик или трябва да я подам в КАТ Добрич? И ако е в Добрич мога ли да я изпратя с препоръчано писмо с обратна разписка?
Благодаря предварително.

# 16
Здравейте, имам въпрос за една жалба, която смятам да подам срещу наказателно постановление. Имам 7 дена да го обжалвам. НП ми е връчено от КАТ Варна,   но е издаден от Кат Добрич. В НП пише, че мога да я обжалвам чрез наказващия орган пред РС Балчик. Въпросът ми е аз къде трябва да я подам: в КАТ Варна и те да я придвижат към РС Балчик или трябва да я подам в КАТ Добрич? И ако е в Добрич мога ли да я изпратя с препоръчано писмо с обратна разписка?
Благодаря предварително.

В жалбата трябва да пише, чрез КАТ Добрич до РС Балчик и я изпращате до КАТ Добрич по пощата задължително с обратна разписка, на която горе си изписвате относно: НП (наказателно постановление) номер еди кой си.

Успех!

# 17
Много благодаря!

# 18
Здравейте! Имаме следния казус: В кооперацията, в която живеем има адвокатска кантора в един от апартаментите, за която не ни е поискано съгласие,  а и си е със статут на жилище. Съответно има движение на външни хора, а входната врата най-редовно се оставя отключена, за да приема клиентите си госпожата. Какво може да се направи в случая, има ли шанс някоя институция да реагира?

# 19
Здравейте! Имаме следния казус: В кооперацията, в която живеем има адвокатска кантора в един от апартаментите, за която не ни е поискано съгласие,  а и си е със статут на жилище. Съответно има движение на външни хора, а входната врата най-редовно се оставя отключена, за да приема клиентите си госпожата. Какво може да се направи в случая, има ли шанс някоя институция да реагира?

1. Взето ли е решение на ОС на собствениците, с което да се позволи апртамента да се ползва за кантора?
2. Вие собственици ли сте или наематели?
3. Коя институция да реагира - тук не разбирам въпроса? Ако документите на собственика на кантората са изрядни и има решение на дом. съвета, с което да е разрешено жилището да се ползва за тези цели няма какво да се направи.

# 20
Изобщо не е поставян въпрос пред ОС, жената си ремонтира жилището и го пригоди за кантора,  без да пита никого. Когато й беше казано многократно, че няма право да извършва стопанска дейност без съгласието на другите собственици, тя твърдеше, че това е само лично пространство за работа, а не кантора за прием на клиенти. Но това съвсем не е така, има поток на клиенти и очевидно това си е работеща адвокатска кантора.
Ние сме собственици, но никой никога не е искал нашето съгласие или това на другите собственици, няма решение на дом. съвета за такова ползване и съответно няма как жилището да е със сменен статут. Поне ние така смятаме. Освен ако няма вратички в закона.
 Въпросът ми бе по-скоро към кого трябва да се обърнем в този случай, така че тази кантора да прекрати дейност на територията на жилищна сграда?

# 21
Здравейте моят мъж има един казус относно неплатени сметки към А1
Ще приложа снимки на всичко, което е станало до сега.
Първо получи това писмо
Скрит текст:

Отидохме в офис н А1 където ни казаха, че засълженията се водели все още към тях. Междувременно получихме това писмо
Скрит текст:

Отидохме в офиса отново и платих е задълженията
Скрит текст:

Обади се в Профикредит защото тези Състейшанъл нямат тел и там казаха"няма да ви притесняваме повече, благодаря"
Написа следното възражение, което подаде в съда
Скрит текст:

И вчера получи това съобщение.
Скрит текст:

Въпросът ми е как да вземем тези доказателства?
Защо след като задължението е към състейшънал от А1 казаха, че е към тях?
Много се объркахме. Благодаря предварително, ако се наемете да изкаже те мнение по този казус.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 19:13 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт