Кюретаж и забременяване след това - тема 78

  • 49 469
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 845
Ама при мен дуфастона беше изписан за предизвикване на цикъл специално. Имах смущение след изгаряне на раничките. Защо да продължавам да го пия? Преди да го почна, изрично АГ ми каза, ако се съмнявам за бременност да не го пия преди да не видя, че съм с отрицателен тест.

# 316
  • Мнения: 9 196
Ама при мен дуфастона беше изписан за предизвикване на цикъл специално. Имах смущение след изгаряне на раничките. Защо да продължавам да го пия? Преди да го почна, изрично АГ ми каза, ако се съмнявам за бременност да не го пия преди да не видя, че съм с отрицателен тест.

Защото си имала недостатъчност на прогестерон или на шийката, щом ти го е изписал, но трябва поне 2-3 месеца последователни, за 10 дни, след овулация  - от 17ти ден, или когато там ти е казал. Така е обикновено, не знам конкретния случай, но рядко се предписва само за месец.

То точно при положителен трябва да продължиш, не знам ...

# 317
  • Мнения: 845
Мисля да се въздържа от прием. По негово предписание беше само за 10 дена до настъпването на цикъла ми. Все пак трябваше да ми каже, ако се налагаше продължителност. Благодаря все пак!

# 318
  • Мнения: 9 196
Най-добре му звънни набързо, след ранички знам, че взимат всички, особено ако се случи бременност.

# 319
  • София
  • Мнения: 1 323
Laughing
Аз през април пих дуфастон за предизвикване на цикъл. Дойде ми на сутринта след последното изпито хапче, т.е на 18.04. Сега май не знам кога трябва да ми дойде 😂 до 20 би било нормално, мисля. Тези дни някъде трябва да съм в О. Само дето успяхме да се обичаме на 28,30 април и 1 май. Сега приятеля ми е в командировка и шанс 😀😀

Охх, с тия командировки и ние сме така Sad  Само, че сега като правиха графика за командировките за май месец, моя мъж ми се обади и пита кога са ми плодовитите дни за да си е тук Laughing
И направиха графика въз основа на тях .... пхахаххах

# 320
  • София
  • Мнения: 7 491
Дидито, отиди на имунолог.

Зара, аз бих правила кръвен тест преди да спра прогестерона. Защото ако си бременна и спреш прогестерона рязко, не е добре за бебето. При бременност прогестерон се спира по схема.

Таня, именно затова се прави кръвен тест ЧХГ - защото е по-чувствителен от домашния тест с урина, съответно засича по-рано.

# 321
# 322
  • Мнения: 1 009
   току що го направих, не можах да дочакам утре сутрин Simple Smile дали е истина , не мога да повярвам 🤤

# 323
  • Мнения: 150
И моя тест в началото беше така и бях бременна. Пусни си едно чхг и стискам палци всичко да е наред!

   току що го направих, не можах да дочакам утре сутрин Simple Smile дали е истина , не мога да повярвам 🤤

# 324
  • Мнения: 1 009
Тъй като никога не съм правила , само да ми кажеш сутрин на гладно ли се прави и във всяка лаборатория ли мога да ида ? Благодаря Simple Smile

# 325
  • Мнения: 845
Честито, бременна си! Леко бременеене и успешен финал!!! ☺Hug

# 326
  • Мнения: 557
Честито Таня , прекрасна чертичка си имаш 🤗❤. Лека бременност 🤗 И дано ни заразиш 😜

# 327
  • Мнения: 150
По всяко време можеш да го направиш Simple Smile
Тъй като никога не съм правила , само да ми кажеш сутрин на гладно ли се прави и във всяка лаборатория ли мога да ида ? Благодаря Simple Smile

# 328
  • Мнения: 1 009
Благодаря момичета , не смея да се радвам , докато не мина през ехографа 🤗 ще ви държа в течение до тогава , дано всички се запишем в отчетната Simple Smile късмет !

# 329
  • София
  • Мнения: 7 491
Таня, честито! Стискам палци всичко да е наред!
На ехограф вероятно ще може да се види след 1-2 седмици чак.

Пепитка,
това в дясно, дето пише хомозигот по TAFI, е тромбофилия. Написали са ти го ясно и в заключението. Консултирай се с лекаря си. Няма нищо страшно. При бременност вероятно ще си на терапия с НМХ. Виж темата за Тромбофилия - на първа страница има много информация.

Общи условия

Активация на акаунт