Ревност или психичен проблем

  • 6 327
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте !
Обръщам се към вас за съвет ! С приятелят ми сме заедно от 3 години ,имаме бебе на 10 месеца.Миналата пролет от нищото се появи негова бивша приятелка ,която точно завършваше и беше решила ,че той трябва да отиде на бала и .Канела го като приятел,при което естествено аз не се съгласих .Знае ,че той е обвързан и има дете ,рядко му пише или звъни.Последно беше преди 3 месеца ,да види дали всичко било наред ,някой и бил писал съобщение за него ,че не е ок.Още миналата пролет ,когато се нервирах ,че му звъни ,той и каза ,че е по-добре да не се чуват ,тъй като ми е неприятно.Когато писа преди 3 месеца ,той и повтори да не го търси и тя се извини уж,просто мислела ,че има проблем.Естествено му харесва всички снимки в instagram ,като повечето са на детето де .Преди 2 дни видях,че и той е харесал 3,4 нейни снимки и направих огромен скандал .Естествено ми обясняваше ,че това ,че е харесал снимка нищо не значи .След харесването на снимките и ,гледам ,че повечето и приятелки са взели да го следват ..Та звуча ли ви като някаква параноичка ? Защото започвам и така да се чувствам.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Имала съм разправии с бившия заради фейсбук и разни...екземпляри там. Оказа се, че е имало защо да се притеснявам. При теб не знам. Няма как да сме му в главата на твоя човек. Но явно бившата е напориста и нагла, май за нея нещата не са съвсем приключили. Абе, имай си едно на ум пък бъдещето ще покаже.

Аз лично не мисля, че си параноичка.

# 2
  • Мнения: X
Ако някой има психичен проблем, то това е въпросната идиотка, а може би и благоверният, който вместо да я банне отвсякъде ѝ лайква снимките.

Единственото оправдвание в случая е, че сте малки явно, щом за балове и инстаграми говорим. Но пак един татко на дете на 10 месеца няма място в инстаграм - детските снимки ги пускат майките, татковците сме заети да бачкаме и да помагаме с пюренцата и с опазването на прохождащо/пролазващо динозавърче при наличие на свободно време на тази възраст.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Та звуча ли ви като някаква параноичка ? Защото започвам и така да се чувствам.
Чувстваш се така, защото си в особено уязвим период, когато подкрепата и засвидетелстването на грижа и обич към теб и новото човече са много важни, а ти не  ги чувстваш достатъчно или по-точно ревността към бившата ги "подкопава". От отношението и поведението на приятеля ти оттук-насетне, зависи как ще преминете през тази, задаваща параметри на криза, история...Сподели с него как се чувстваш, без да го нападаш и обвиняваш. И не придавай значение на няколко харесани снимки като на измяна едва ли не...

# 4
  • Мнения: 4
Точно,просто тези мисли ме побъркват непрекъснато ..да вметна ,тя живее в друга държава ,не в България .Просто се чудя има ли такова животно ,да искаш да си приятелка с бившия ти ..Аз лично не поддържам връзка с бивши.Още в началото на връзката ни,когато сме си говорили за предишни гаджета ,той ми е споделял за нея ,че много искала да е с него ,но той нямал желание .А и все пак говорим за връзка от преди 5 години (тя е била 10,11 клас).Колко трябва да си вманиачен ,че да преследваш някого толкова време .. Точно това не ми дава спокойствие ,аз ли се филмирам излишно ..Той много ми се смее като се ядосвам,и все обяснява ,че причината е само в моята глава .А и нямало смисъл да го мисля ,дали тя го харесва ,щом като на него не му пукало .

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Ох, говори ми за преследване. Аз лично бях свидетел как една кукувица преследва мъж в продължение на 5 години, въпреки че той я отблъскваше и буквално и преносно, какво ли не й каза в очите, не и не, нямаше отказване. Няма да навлизам в подробности, но си има и такива откачалки.

Все пак в твоя случай явно тази не е от съвсем хаховците. Това, че не живее тук за теб е плюс, както се казва "далеч от очите, далеч от сърцето".

За мен лично, такова животно "приятели сме с бившия/бившата" няма. Твърде лесно е пак да пламнат нещата там.

# 6
  • Мнения: 1 029
Но пак един татко на дете на 10 месеца няма място в инстаграм - детските снимки ги пускат майките, татковците сме заети да бачкаме и да помагаме с пюренцата и с опазването на прохождащо/пролазващо динозавърче при наличие на свободно време на тази възраст.
Я пак прочети какво си написал? Социалният живот не свършва с раждането на детето, не виждам с какво социалните мрежи пречат на татковците да помагат вкъщи.
А авторката, след като има дете на 10 месеца, я съветвам да излезе от виртуала  - не може да стои там и по цял ден да следи по кой какво лайква, детето иска грижи.
А може би както бг татко пише - ФБ и Истаграм са забранени само за татковците на бебетата.

Наистина ли толкова голямо внимание обръщате кой на кого е харесал снимките? Аз лайквам, понякога дори без да видя точно каква е снимката.

Последна редакция: ср, 28 мар 2018, 15:32 от ее123456

# 7
  • Мнения: 2 495
Наскоро прочетох една мисъл- Ако мислите,че сте луд/а,може би сте заобиколен/а от идиоти.
Мисля,че много подхожда на твоята ситуация.Не мога да разбера нито преследване,нито бебешки занимания с лайкване.Много инфантилно!Ако има опасност да ми се лепне някой ,скогото нямам намерение да общувам или това би ми навредило,бих избягвала такива ситуации,вместо да се правя ,че "какво толкова".

# 8
  • Мнения: X
Я пак прочети какво си написал? Социалният живот не свършва с раждането на детето, не виждам с какво социалните мрежи пречат на татковците да помагат вкъщи.

А авторката, след като има дете на 10 месеца, я съветвам да излезе от виртуала
По-добре прочетете Вие какво пишете. Социалните мрежи не пречели на татковците, ама авторките-майки да излезели от виртуала Simple Smile И това ако не е двоен стандарт Stuck Out Tongue

Татко на бебе на 10 месеца ако е достатъчно съвестен и отдаден, няма време ни за соц мрежи, ни за глупости. Това е активен период в развитието, бебето вече не е зеленчук който спи по цял ден или се врътка на активната гимнастика, майката започва да изнемогва. Ако сте татко, който си мисли, че работата му е свършила с опрашването за да се появи бебче и после се изчерпва с това да пуска снимки на плода на усилията си по социалните мрежи и да гледа снимките на мацките през свободното си време (защото за работното е ясно, че масово това правят хората в между 25% и 99% от работния ден), тогава значи са ни съвсем различни възгледите. Аз проимах време за глупости като фейсбук и бг-мамма чак като премина адаптацията с боледуванията след започването на яслата.

пс. "Аз лайквам, понякога дори без да видя точно каква е снимката." - то някои и чукат понякога дори без да са видели кого точно, ама подобно първосигнално поведение за мен наистина граничи с патология.... Wink

# 9
  • Мнения: 18 497
След синдрома коя е по-по-най-майка, сега явно е време синдрома на най-най-отдадения и отруден баща, който няма време за "социални мрежи и глупости". Само за женски форуми.


По въпроса на авторката - ако бившата приятелка, която много е искала да бъде с него, но той нямал желание, е в чужбина, може пък да е прихванала от чужинските маниери и да не влага чак такива задни мисли в лайкването на снимки с бебета.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Мисля, че преувеличаваш с харесването на снимки в соц.мрежи. Това не е кой знае какво.

# 11
  • Мнения: 4
Аз не отричам ,че на моменти съм прекалено дребнава и много ревнива .Точно за това исках мнение.Знам,че когато човек ревнува прекалено,понякога не мисли трезво и адекватно.Той ,че си лайква,лайква си всякакви тъпотий.В интерес на истината и друга негова бивша му е приятелка .Тоест приятелски семейства сме ,виждаме се и т.н .Просто в случая ,не знам какво толкова се жегнах от цялата ситуация .Били са гаджета 3 месеца,не години(той е бил на 19).Като цяло детска работа си е било.Когато звънеше той сам я блокира ,не искал да се нервирам .Склонна съм да вярвам,че има шанс найстина и тя да има някакви чак приятелски чувства не ,не знам и аз как да се изразя .Пък и преди да започне да качва снимки на малкия ,тя не харесваше нищо.Иначе не,не ми липсва нито внимание,нито отношение,напротив .Вечер той къпе,преоблича,играе си с малкия,както и събота и неделя.И не ,не седи в соц мрежи непрекъснато,2-3 пъти в седмицата ,колкото да хареса всичко качено в инстаграм GrinningГоворили сме и по темата ,познавам го прекрасно когато лъже ,знам,че е честен .Явно и майчинството ме натоварва много ,преди да родя,нито ревнувах,нито се впечатлявах от лайкове ..

# 12
  • Мнения: X
Явно и майчинството ме натоварва много ,преди да родя,нито ревнувах,нито се впечатлявах от лайкове ..
А той тогава лайкваше ли снимките на бившите си по инстаграм? Или не толкова?

# 13
  • Мнения: 615
Цитат
Миналата пролет от нищото се появи негова бивша приятелка ,която точно завършваше и беше решила ,че той трябва да отиде на бала и .

Цитат
А и все пак говорим за връзка от преди5 години (тя е била 10,11 клас)

Значи излиза, че тя е била 5-ти/6-ти клас, когато са започнали връзка?  newsm78


# 14
  • Мнения: 142
Ох ,момиче ,ти да не си на 16? Що за драма ,харесал снимка ,тя също харесвала снимки на детето ви.Като чета постовете,това си е било ученическа любов/увлечение.Всеки от нас е имал такива .Колко ли ще да е било сериозно 15-16 годишна с 19 годишен,че чак да го преследва.А и харесването на снимки не е преследване.Преследване е бившата на моя мъж,дето му пишеше смс-и нон стоп,звънене,обяснения в любов ,чак опити за самоубийство имаше,и това в продължение на месеци 24/7  Grinning Писала му 1 път за 1 година ,и му харесала снимки..голяма драма.Не си прави проблеми от нищото,както е казал приятелят ти,филма е в твоята глава и според мен.Че те от години щом не са се виждали,каква любов ,какво преследване,какви 5 лева.Аз също харесвам снимки на дечицата на бивши гаджета,без умисъл и задни мисли.Дори съм се чувала с бивши ,помагала съм ако имат нужда и съм била помолена,отново без задни мисли .Да,не сме най-добри приятели,но все пак не виждам нищо лошо.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт