ВИП отделение към АГ болница Варна

  • 49 973
  • 800
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 743
Благодаря! Ще питам и още общи неща, като ми изкочат Simple Smile

И един малко странен въпрос. След секциото първо мият, чистят, теглят бебко или първо ти го дават да го видиш ?
Въобще има ли го момента при секциото бебето да попадне върху гърдите на майката още неизкъпано ?

Иииии в операционна с тяхна нощица ли сме или със своя ?

# 61
  • Мнения: 37
Здравейте момичета,
Има ли някой, който се е уговорил с д-р Танев за секцио юли месец?

# 62
  • Мнения: 25 732


И един малко странен въпрос. След секциото първо мият, чистят, теглят бебко или първо ти го дават да го видиш ?
Въобще има ли го момента при секциото бебето да попадне върху гърдите на майката още неизкъпано ?

Иииии в операционна с тяхна нощица ли сме или със своя ?
При мен, бебето са го дали първо на таткото да го види и после ми го донесоха да го цункам и да се снимаме, имам и клипче, доктор Али ми го направи.
В операционна си без нощница. Laughing

# 63
  • Варна
  • Мнения: 769
На мен бебето ми го показаха и ми дадоха да го цункам още в операционната, след като го изтеглиха и обработиха, преди да го занесат в Неонатологията. Да го сложат на гърдите се съмнявам, но във ВИП-а може и да е възможно, ако го изговориш с израждащия лекар.

# 64
  • Мнения: 25 732
Аз за операционната говоря, докато ме шиеха си се снимахме. После и в реанимация ми го донесоха, вече изкъпано и миришещо на хубаво. Blush На гърдите ми не са я слагали, сега си наваксва.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 743
Ах, Лъки ! Съвсем бях забравила, че сигурно ще съм голичка Grinning Grinning

Мен ми се иска онзи първи контакт с бебето , когато все още не е приведено в прилеженн вид Grinning 
Ще питам Мирчева как се процедира и какво до колко е възможно.
Мен достатъчно ме стресира факта с това изправяне след 24 часа... не ме разбирайте погрешно ясно ми е, че сигурно няма да ми е до ходене, но поне до седеж в леглото с пуснати крака или нещо такова  след 6-7 часа. В  това отношение харесвам Майчин дом. 

В АГ метода с рязане на мускули ли използват или този с отдръпването им ?

# 66
  • Мнения: 25 732
Танев работи по най новия метод, но ако се разровиш ще прочетеш, че вече не се режат директно мускулите и така прехвален метод на Щарк се практикува от много лекари, без да бият тъпана.
Бебето щом го извадят няма как да ти го сложат на гърдите, вземат го да се почисти (става за минути, дори няма да разбереш) и после го връщат в операционна да го покажат на майката. За ВИП говоря, не знам долу как процедират.

Ах, Лъки ! Съвсем бях забравила, че сигурно ще съм голичка Grinning Grinning


Дам. Wink

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 743
И мен за ВИП ме интересува.
Дано и Мирчева така практикува като Танев, ще я попитам в 34 седмица като се видим пак.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 630
Miss _v , ти при др Мирчева ли се следиш? И аз съм се насочила към ВИП -а , но с др . Георгиев .

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 743
При Мирчева ще раждам с планово секцио , но се следя при друг лекар . С Мирчева вече имам 3 срещи Wink

# 70
  • Мнения: 233
Здравейте момичета.Бихте ли споделили д-р Танев след уговорка по телефона ли преглежда?В кой ден преглежда?И скоро някой раждал ли е при него?

# 71
  • Мнения: 574
Разбира се, че преглежда след уговорка по телефона, а иначе в Медицинския център, залепен за АГ-то преглежда всеки четвъртък от 14.00 часа, без записване часове. Споделете, какво Ви вълнува, раждала съм при него може пък да съм Ви полезна Simple Smile

# 72
  • Мнения: 37
Аз също желая да раждам при него, но от болницата ми казаха, че е в отпуск и  след 1.06 да звънна на личния му телефон.И аз се интересувам как минава секциото?

# 73
  • Мнения: 233
Да точно за тези прегледи в четвъртък питах.Значи отивам в 2 и си чакам.Ами какво да ме вълнува...аз съм за секцио и се чудя дали на него да се доверя...

# 74
  • Мнения: 574
Да точно за тези прегледи в четвъртък питах.Значи отивам в 2 и си чакам.Ами какво да ме вълнува...аз съм за секцио и се чудя дали на него да се доверя...
Не искам да налагам своят избор, но това е може би най-доброто решение, което бихте взели. Доктора е супер приятен, позитивен, лъхащ спокойствие и увереност от всякъде. Още при първата ни среща, когато и аз се колебаех как да постъпя и кога да избера, разбрах, че това е моят лекар! И днес една година по-късно не съм съжалила за избора си нито за миг. Иначе, да отивате и си чакате пред кабинета, там е на свободен прием и се заплаща, а след като се разберете (ако се разберете) той да Ви оперира, може да Ви преглежда и в АГ-то към края на бременността Ви. Държа да подчертая, за да не въвеждам някого в заблуда не следи бременност по здравна каса, а и мисля дори изобщо не следи. Аз се следих при друга докторка, а в края на седмия месец вече влязох в контакт с него и се разбрахме какво, що и как?! Секциото минава, като по учебник, разбира се, ако няма някакви усложнения, това никой не може да предсказва. И така! Избрали сте дата, прием по документи предния ден (до 16 ч.) мисля, че беше, но това са подробности и те ще Ви ги обяснят на момента. В деня на секциото, трябва да сте гладна, жадна (на мен ми казаха вечерта преди операцията до 22 часа, каквото ядеш и пиеш  от там нищо), това е за да те хване упойката и да ти спестят клизма най-вероятно. Преди това сте имали вече разговор с анестезиолога и сте си избрали вида на упойката. Ако сте с пълна упойка си носете лукчета, заради гърлото в реанимация. И така операцията с подготовката,  шиенето и т.н. трае около 30-45 мин. до час. След това те привеждат в реанимация и на следващия ден те раздвижват рано сутринта. Слагат болкоуспокояващи не се притеснявайте в реанимация ти правят тоалет не знам колко пъти. След като те раздвижат те местят в стаята. Остава ти ден и половина за почивка и активно движение, за да се подготвиш за бебчето и на третия ден по обяд вече ти го дават да си се гледате. Искам да Ви кажа, че на ВИП етажа всички бяха изключително любезни и отзивчиви, така че не бива да се притеснявате да питате, да помолите за помощ, ако нещо не Ви е ясно или пък не успявате сами да го направите. Имате си до леглото бутон тип "паник", който можете да натиснете, ако нещо Ви обезпокои, било с малкото или с Вас. Мнозина изказвания имаше тук, че никой не се явявал и то от хора, които не са се възползвали от това удобство. Стаите не са последен "писък на модата", но не са и крайно зле, имате възможност да разгледате на деня на отворените врати в АГ-то, както и да си зададете всички въпроси, които Ви вълнуват. Вашият доктор, а и някои от тези на смяна минава на визитация, пита как сте, що сте проверяват дали матката се контрахира и т.н. Така, че като човек минал през това и безумно много притеснявал се от всичко, Ви казвам, че в общи линии няма място за притеснения, нужно Ви е спокойствие, да знаете, че всичко с бебето и с Вас е ОК! Всичко останало минава и заминава! Леко бременеене и още по-леко раждане. Ако има нещо пишете на среща съм и силно се надявам да сме в помощ, за това и сме тук в крайна сметка, за да си помагаме Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 май 2018, 18:08 от Mama_86

Общи условия

Активация на акаунт