ВИП отделение към АГ болница Варна

  • 50 233
  • 800
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 124
не са много стаите, мисля че 4 ...аз също се притеснявах дали ще има места на 7 ет, но имаше и не съм правила предварително заявка или уговорка, аз раждах февр 2020г
Пак бих избрала 7 ет.

# 766
  • Мнения: 856
Разликата е, че на 7 ет има климатици в стаите и раждаш там, реанимация е там, после те местят в стаята. Задължително ск сама. На 6 ет избираш дали да си сама при приема, няма климатик и раждат на 2 ет, където е и реанимация, ако си секцио. Общо взето това са особеностите. Разликата цщв цената, ако са същите като в началото на годината 6 ет 60лв за две в стая, 80 лв за самостоятелна, 7 ет 120 лв.

# 767
  • Мнения: 10
Раждах месец септември. При приема ме попитаха къде искам да съм, казах 7 етаж, но там нямаше места. Съответно остана 6 етаж, като казах да съм сама. В другите стаи също имаше момичета, които бяха сами. Стаята беше доста уютна.  Банята и тоалетната са ремонтирани, общи за двете стаи. Тоалетните са мн тесни,но мисля че това е навсякъде. Неприятното беше с топлата вода. Само сутрин, за да изкъпят бебетата. Ако искате да се освежите трябва да сте бързи по него време. Вземете си тип домашен халат. Аз не се съобразих и измръзнах. Не пускаха климатик в предродилно, което беше неприятно. Сега вече може би ще е по-точно, но персонала, както говореше май си е целогодишно. Живот и здраве там сте за няколко дни,които ще минат бързо. Не обръщайте прекалено голямо внимание на стаите. Успех!

# 768
  • Мнения: 3 124
И аз бих казала, че минава и заминава, та аз не очаквах лукс, но държах да съм сама, при мен лично можеше все още да имам придружител и на 7 ет по всяко време можеше или майка ми или мъжа ми и по колкото време искат, което си бе супер, вода топла имаше постоянно, вз си е тясно, иначе вц и банята са нови. Халат и аз имах, но като цяло бе топло, повече нощници, поне 3 пригответе, понеже покрай хормоните има голямо потене. Будех се потна и мокра ...Храната лично аз мисля, че е ок, не бе нещо зле, а аз напр не ям месо, но хапнах малко ориз с пилешко, т като кърмех и бях много изтощена от всичко. Като цяло всичко си хапнах, но си носех и барчета от лидл първите дни ме спасиха т като имах нужда от енергия, а имаше само нещо като супа или бульон ... не знаех как ще раждам и кога и стана така, че бях гладна супер дълго време, то нормално за повече дами, но аз имах силни болки т като не търпях глад, нещо гастрит сигурно ... повече това ми пречеше , а не раната от секциото.

# 769
  • Мнения: 431
Разликата е, че на 7 ет има климатици в стаите и раждаш там, реанимация е там, после те местят в стаята. Задължително ск сама. На 6 ет избираш дали да си сама при приема, няма климатик и раждат на 2 ет, където е и реанимация, ако си секцио. Общо взето това са особеностите. Разликата цщв цената, ако са същите като в началото на годината 6 ет 60лв за две в стая, 80 лв за самостоятелна, 7 ет 120 лв.
Докъде стигнахме... Да избираме на кой етаж да родим и колко да платим, освен, че плащаме и за екип.

# 770
  • Мнения: 3 124
Като не желаеш не изберай нищо, някой да те е карал ?...
Аз напр няма да раждам 10 деца и 1000лв къде не са дадени ...

От лекаря си съм много доволна!И не само аз, а много жени!

# 771
  • Мнения: 25 787
Най смислено похарчените покрай раждането пари са тези за избор на екип. Мое мнение, не ангажирам никой с него.

# 772
  • Мнения: 856
То вобще не е задължително. Чакаш да тръгне бебе, отиваш на кабинет, раждат при който се падне и те настаняват на 4 ет. И плащаш само потребителската такса към здравна каса. Въпрос на избор. Добре, че бях платила да съм сама, че както бях без бебе сума време, ако трябваше да виждам и слушам другите бебета, съвсем щях да рухна.  Най-правилно дадените пари за мен....

Разликата е, че на 7 ет има климатици в стаите и раждаш там, реанимация е там, после те местят в стаята. Задължително ск сама. На 6 ет избираш дали да си сама при приема, няма климатик и раждат на 2 ет, където е и реанимация, ако си секцио. Общо взето това са особеностите. Разликата цщв цената, ако са същите като в началото на годината 6 ет 60лв за две в стая, 80 лв за самостоятелна, 7 ет 120 лв.
Докъде стигнахме... Да избираме на кой етаж да родим и колко да платим, освен, че плащаме и за екип.

# 773
  • Мнения: 3 124
Най смислено похарчените покрай раждането пари са тези за избор на екип. Мое мнение, не ангажирам никой с него.
точно така и за мен

но... правете всичко, което усещате и вярвате за себе си, другото мнение е се тая
така че после да си кажете, да , направих това, което исках и не съжалявам
Ако не ти допада избор на екип, не го прави и това е ок, за теб и няма проблем.Защо да има ...

# 774
  • Мнения: 1 901
Прави ли се клизма преди планово секцио или дават свещички? Може ли таткото да чака пред операционна да види бебето?

# 775
  • Мнения: 25 787
Прави ли се клизма преди планово секцио или дават свещички? Може ли таткото да чака пред операционна да види бебето?
Зависи от лекаря.
Моят доктор не изисква клизма, нито разхлабващи.
Да, таткото чака от вън, и между другото чува всичко, да си знаете.

# 776
  • Мнения: 1 901
Tова само за вип ли е или за другите етажи? За таткото? Става дума за секцио, пак казвам, няма да се чуват напъни. Колко е нова информацията? Също така не трябва ли да има изчистване на червата преди секциото? При кой лекар бяхте вие?

# 777
  • Мнения: 25 787
Tова само за вип ли е или за другите етажи? За таткото? Става дума за секцио, пак казвам, няма да се чуват напъни. Колко е нова информацията? Също така не трябва ли да има изчистване на червата преди секциото? При кой лекар бяхте вие?
Аз раждах при Др. Иван Танев на 7ми етаж. Не мога да кажа как е на долните етажи.
За изчистването преди секцио говорих с лекаря си предварително, той ме предупреди да не взимам никакви лаксативи, да си вечерям нормално до 18ч предната вечер. Бях първо секцио на другата сутрин.

# 778
  • Мнения: 1 901
Това преди пандемията ли? Защото се интересувам за таткото, мисля че вече не може да стои пред операционна. Търся актуална информация, докато дойде време да ме планират. Избрахме дата и лекаря ме вика 5 дни преди това “да ме планира” но нямам идея какво значи, няма да правим изследвания.

# 779
  • Мнения: 25 787
Да, преди пандемията.
Изследвания ми правиха предния ден.

Мисля, че е редно да си изговорите нещата пак със лекаря, за да ви е по спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт