ВИП отделение към АГ болница Варна

  • 50 272
  • 800
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 25 817
Скрит текст:
Здравейте,предполагам мога да поискам да съм на 5-ми или 7-ми етаж ако съм без избор на екип?
И изобщо добра идея ли е да съм без уговорка?
За мен не е добра идея, но всеки си преценява.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Малко въпроси, че ще почвам да стягам по малко багажа .
1. Колко и какви дрехи за бебето искат при секцио ?
Лятно бебе , ама сигурно си искат предимно бодита с дълги ръкави и ританки ?
2. Май беше обсъждано, ама козметиката за бебето не е включена в списъка им, ама аз трябва да си я нося нали ? 
3. Тея еднократни чаршафи, не е лигнин, а е онея подложки като за животни ? Grinning

# 92
  • Мнения: 25 817
Малко въпроси, че ще почвам да стягам по малко багажа .
1. Колко и какви дрехи за бебето искат при секцио ?
Лятно бебе , ама сигурно си искат предимно бодита с дълги ръкави и ританки ?
2. Май беше обсъждано, ама козметиката за бебето не е включена в списъка им, ама аз трябва да си я нося нали ? 
3. Тея еднократни чаршафи, не е лигнин, а е онея подложки като за животни ? Grinning
1. Дрешки каквито си прецениш, те там ги повиват в техни пелени. Носи си бодита.
2. Не. Само мокри кърпи са ти нужни, там ги къпят, мажат...ако желаеш кремче за дупе си вземи, но и това имат.
3. Лигнин не съм носила. Подложките ми не влязоха в употреба. Ако искаш вземи си подложки от най малките за да постилаш като сменяш памперс.

# 93
  • Мнения: 233
Малко въпроси, че ще почвам да стягам по малко багажа .
1. Колко и какви дрехи за бебето искат при секцио ?
Лятно бебе , ама сигурно си искат предимно бодита с дълги ръкави и ританки ?
2. Май беше обсъждано, ама козметиката за бебето не е включена в списъка им, ама аз трябва да си я нося нали ? 
3. Тея еднократни чаршафи, не е лигнин, а е онея подложки като за животни ? Grinning
1. Дрешки каквито си прецениш, те там ги повиват в техни пелени. Носи си бодита.
2. Не. Само мокри кърпи са ти нужни, там ги къпят, мажат...ако желаеш кремче за дупе си вземи, но и това имат.
3. Лигнин не съм носила. Подложките ми не влязоха в употреба. Ако искаш вземи си подложки от най малките за да постилаш като сменяш памперс.
За юнско бебе акушерките ми казаха да го обличам с боди дълъг ръкав и цяло гащеризонче дълъг ръкав, че и го завиваха с одеалце  CrazyПодложки бях взела, но май нямах нужда...слагах си ги де за всеки случай, а после сменях памперсите на него  Grinning А за къпането само хавлийка и кремче за подсичане.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 298
Здравейте, интересувам се от актуални цени за нормално раждане на 7 и 5 етаж?

# 95
  • Варна
  • Мнения: 728
Копирам ти поста си от друга тема:

Здравейте, ще напиша каквото запомних от вчерашните отворени врати в АГ, гр. Варна.
Общо взето обиколката трая около час, за което време показват последователно 4,5 и 7 етаж.
На 4 етаж в крайна сметка се настаняват родилките, които нямат избор на екип, съответно раждането им е безплатно. Битовите условия не са както се досещате особено приятни.
Следващия 5 етаж, може да бъде избран също след раждане, като има 3 варианта:
1. Раждане без избор на екип, но с желание за самостоятелно настаняване на 5 етаж - 80лв на ден (при нормално раждане престой - 3дни, при секцио - 5дни)
2. Раждане  нормано, с избор на лекар - 500лв. Тук винаги настаняването е на 5, но може да бъде в двойна или единична стая. При желание на "клиента" да бъде в единична се заплаща към тази сума от 500лв, още по 40лв на ден.
3. Раждане секцио с избор на екип - 600лв. Важи същото като т.2
Иначе акушерката ни увери, че независимо дали си настанен на 4 или 5 (в случай че не си в единична стая), няма опасност да бъдеш с роми. Настаняването било съобразено с етноса и интересите на родилките. Под интереси имаше предвид, че някои майки се сближавали още в предродилно или реанимация и после искали да са заедно.
И за 4 и 5 етаж важи факта, че раждането се осъществява на 2 етаж, на който не бяхме допуснати. Там се намират предродилните зали, родилните, както и операционна и реанимация.
Това, което ми направи впечатление е, че при секцио на 2 етаж ги задържат по два дни в реанимация, което се различава от 7 примерно, където знам че ги задържат 12часа.
Като битови условия 5 етаж е по - добре от 4.
Следващия 7 етаж - там съответно битовите условия са по - добри от на 5. Цените са следните:
Раждане нормално - 800лв
Раждане секцио - 1200лв
На този етаж няма опция да раждаш без избор на екип. Това било пакетна цена - за екип + нощувките.
В цената от 1200 лв е включена анестезията, докато в цената от 800лв не е включено обезболяване, т.к то както знаете зависи от ситуацията и не винаги има време и възможност да бъде приложено. Та.....епидурално обезболяване - 220лв.
Хубавото на 7 етаж е това, че всички зали са на един етаж и има опция да присъства бащата (но мисля че в предродилна). Цена 80лв. Все пак трябва да се обсъди с избрания лекар до къде се простира това присъствие, защото не ми стана напълно ясно......
Ами общо взето е това, имаше още няколко въпроса които зададох, ще ги напиша ако някой го интересува точно това.
- Да си носим ли помпа за кърма ? - имат електрическа на медела, която вършела чудесна работа. Аз все пак смятам да нося, т.к в това че е добра не се съмнявам, но дали ше се добера до нея е друг въпрос.
- В предродилна зала само легнал ли те държат? - имаш възможност да се разхожаш, единствено ако има проблем с тоновете, могат да те поставят под постоянен мониторинг и тогава няма как да се избегне лежането. Да се надяваме, че няма да сме от тях.
- Един лекар ли има дежурен на смяна, предвид че се очаква и наплив на пациенти от Окръжна? - не, имало много доктори.

И като финал да кажа, че в болницата стартира школа "Щастливо родителство". Вчера беше откриване на събитието. Първата лекция ще се състои на 13.06.2018. Става с предварително записване.

Ами това е, надявам се да съм била изчерпателна, ако някой се сеща за друго да пита.

# 96
  • Мнения: 295
Здравейте,препоръчайте ми лекар ,който изражда нормално.Разбрах че Танев е само секцио.С предната бременност сякош не го мислих много и отидох при дежурен,но сега колкото го мисля ,май клоня към раждане с избор.Та кой ще ми препоръчате?

# 97
  • Мнения: 25 817
Здравейте,препоръчайте ми лекар ,който изражда нормално.Разбрах че Танев е само секцио.С предната бременност сякош не го мислих много и отидох при дежурен,но сега колкото го мисля ,май клоня към раждане с избор.Та кой ще ми препоръчате?
Георгиев, Мирчева, Николов...

# 98
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Лъки, писала си, че повиват с техни пелени ?
В списъка има пелени, та взех един комплект на Лорели 2 бархетни и 2 тензухени.. тях взимали майките за АГ ми казаха в Рая тойс. Снощи ги изкарах да ги пера вече и гледам , че 2-та броя са адски малки и определено се чудя за какво ще им свършат работа на акушерките ?

# 99
  • Мнения: 25 817
Лъки, писала си, че повиват с техни пелени ?
В списъка има пелени, та взех един комплект на Лорели 2 бархетни и 2 тензухени.. тях взимали майките за АГ ми казаха в Рая тойс. Снощи ги изкарах да ги пера вече и гледам , че 2-та броя са адски малки и определено се чудя за какво ще им свършат работа на акушерките ?
Пакетите с пелени се дават така непрани, запечатани. Аз не съм носила пелени, за отделението. Във Випа никой не ти ги иска. Имат си долу на 3тия етаж пелени, които ползват за всички бебета. Малко гадничко, но няма как, надявам се да ги перат добре.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Аз онзи ден като ходих на 5 етаж да се записвам (зa 7 ет. ) при старшата и да си оставям направлението и ги питах разни неща по списъка и ми беше казано за пелените да са изпрани и изгладени Grinning
Същото и за бодитата.  Както и да не си нося козметика, защото те си имали и ако бебето се обринело да се знаело , че е от тяхната козметика.

# 101
  • Мнения: 25 817
Малеее, ужас. Дано не повиват бебетата директно с пелени донесени, я прани, я не... Не съм носила както казах, а и списъка е пожелателен. Никой няма да те върне ако не си занесла пелени.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Малеее, ужас. Дано не повиват бебетата директно с пелени донесени, я прани, я не... Не съм носила както казах, а и списъка е пожелателен. Никой няма да те върне ако не си занесла пелени.

Малееее, аз така сериозно съм се заела по него Grinning Хич не мислех, че е пожелателен.
Лъки, припомни ми само как обезболяваха след секцио ?

# 103
  • Мнения: 25 817
Малеее, ужас. Дано не повиват бебетата директно с пелени донесени, я прани, я не... Не съм носила както казах, а и списъка е пожелателен. Никой няма да те върне ако не си занесла пелени.

Малееее, аз така сериозно съм се заела по него Grinning Хич не мислех, че е пожелателен.
Лъки, припомни ми само как обезболяваха след секцио ?
Аз си исках обезболяващо 2 часа след секциото. Болеше. Сложиха ми течен аналгин, след 3 часа исках пак, сложиха ми нещо друго, малко по късно исках пак, но казаха да чакам, защото не е минало достатъчно време. Добре че в 19ч дойде нощната смяна ,и доктор Димитров ми пусна през абуката някакъв коктейл, супер беше. Колежката която роди час след мен не искаше обезболяващо до вечерта беше без нищо...Явно е до организъм.

# 104
  • Мнения: 574
Не са ми искали пелени и не съм носила. Обезболяващи слагат, когато искаш.

Общи условия

Активация на акаунт