Октомврийско бебенце съм аз, първо лято ще посрещна със захлас

  • 14 400
  • 270
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 320
Джулка, ще стискам силно палци за детенцето!!! Дано хубавото име, което носи да и донесе радост на семейството си с една добра диагноза!  Praynig
Подкрепям това, което каза за педиатрите, наистина е много важно да имаш доверие в лекара, защото все пак поверяваш в ръцете си най-важното - детето си и неговото здраве! Дано в понеделник да донесеш добри новини!!! 

А новини от Мандаринка и Ивчо има ли?

Ние бяхме до преди малко на двора, Тея и Пипи дойдоха да ни видят за малко, но тъкмо като си тръгваха някой от съседите явно си разчиства двора и запалил огън и вятъра го носеше към нашия двор, та набързо се прибрахме, че рискувахме да се упушим като риби!  Crossing Arms

До скоро!  Hug

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 146
  bouquet Ето ме и мен нали обещах, че ще съм редовна. Стели заспа и аз използвам намалението  Laughing. Още не мога да наваксам да прочета какво се е случило с вас в мое отсъствие. Много сте сладки всички мами и бебоци  Grinning. Дано се оправят билничките дечица, че да са ни живи и здравички е най-важно. А относно темата с педиатрите също съм на мнение, че трябва да им имаш доверие, за това нашата смятам да е сменям. Някой знае ли какво трябва да се направи. Ние нямаме и здравна книжка даже,от нея ли трябва да я търся. Иначе за протокола Стели има вече 2 зъба и е малко сладко зайче. Вече не я кърмя и още не сме почнали кухня, ще изчакам да стане поне на осем месеца. От известно време се научи да се изправя сама в кошарата и вече не може да стои седнала камо ли пък легнала,лази като пощуряла и така. Голямата забава тече, от тук нататък кво ни чака... Целувки на всички от нас със Стела и Карменче другата седмица дано да се видимHug Hug Hug

# 242
  • Мнения: 2 433
  ... и Карменче другата седмица дано да се видим[/color].  Hug Hug Hug
ко го оставите за 9ти или 10 и с нас може да се видите даже!!!! Mr. Green Hug
Ние или в петък или в събота сме в Пловдив

# 243
  • Мнения: 2 494
Ние пък няма утре да ходим в Пловдив. Няма как, защото Ицо ще пътува с няколко колеги и няма място за нас! Ама здраве да е, по-нататък ще намерим начин да дойдем и да спретнем една срещичка!
Днес купихме на Йони (по точно леля и купи за подарък за кръщенето) ето такова чудо:
http://www.comsed.net/img/748649a.jpg
Но имам малко въпроси  Thinking, ако някой знае, моле да ме светне! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104775.0

Гея, приятно прекарване в Плевен, душко и не ни забравяй! И Преско да не скита много по чуждо!  Naughty  Hug  Joy
Светли, аз купих гърне, но Йоана не иска да сяда в него, слагам я, а тя се извива и мята назад почти веднага. Ама тя напоследък така прави навсякъде, като я сложа да седне, не ще и не ще, и легнала не ще, а за пълзене още си няма и представа.............. Joy още се търкаляме!
Поне не реве,ама.......... Дано успеем с това велико дело!!!
Джулка, моля се принцесата да не е сериозно болничка, а да е просто въпрос на време да се оправи!  Praynig
Ние на 6 пътуваме за Варна! Може на 8 или 9 да се видим и ако става за плаж да отбележим първата слънчева баня!!! Като пристигна на 7 ще звънна на Облачето или Кламерчето!!!

Целувки!

# 244
  • Варна, България
  • Мнения: 739
Здравейте!
Мандаринка, много ви се събра, мила! На Ивчо пожелавам бързо възстнановяване, а на теб сили!
Меги, не мога да съм ти полезна за лодката Sad Надявам се този път да се видим във Варна!
Светли, браво на вас за косата, вече 3 път подстрижка  Laughing Самуил и той един бретон е пуснал, ама засега няма да го подстригвам. За гърнето- аз купих най-обикновено на Чико, струва към 8 лв. Има леко издадено отпред, което е добре за момченцата, за да не опикават навсякъде. Ние вече го ползваме успешно. Самуил също понякога се дърпа, но аз не го насилвам.  Обикновено го слагам като видя, че започва да се напъва и то без излишно суетене и бързане. Четох някъде, че е добре да не се държат повече от 10 мин, ако не свършат нищо да се вдигат. Също така е добре гърнето да се ползва по предназначение, а не за игра- има разни модели - въртящи столчета като кресла,  като коли и т.н. Затова се спрях на най-обикновеното.
Аз също на моя син му "подарих" за първи юни едно тупване от спалнята. Докато си слагах за секунда червило, той пропълзял от средата на спалнята и го видях в момента, в който тупна по главичка и ръчичка. Доста се стресна и плака милото. Направо съм за убиване #2gunfire. Знам, че така растат, ама много ми стана мъчно за детенце! Целият ден бях нащрек за някакви последици. Слава богу, май се разминахме този път!  Praynig
Облачка, честита ти шоколадова щерка! Ти я бавиш с манджите, пък то детето само се обслужва!  Laughing
Имам едно питане:
От няколко вечери мисля, че Самуил се отбива. Не му се суче, по-скоро си играе със зърното /не знам как да го обясня, ама едно такова засмукване и изплюване се получава/. Страх ме е, както играе, да не ме захапе. Понякога дърпа-дърпа и  плюе млякото. Определено си хапва, защото изкарва 12-13 часа без да яде до сутринта. Само да вметна, че сме на 4-кратно хранене от 20 дни и го кърмя само вечер. Та мами с опит, моля дайте акъл! / Не съм от страстните привърженици на кърменето, така че и да се отбива няма да го преживея трагично  Embarassed /
Лека и цунки

# 245
Здравейте момичета!
Честито на рождениците Боряна, Раличка, Виктор и Александър! Да са ви живии здрави!
Волтаж, пожелавам ти леко отбиване ако сте тръгнали натам Big Ups
Меган, йони е голяма сладуранка с тия фибички  Heart Eyes
Стискам палци на всички болници да се оправят! 
Честито пострижки на Крумчо и Краско! И на нас май ще ни се налага да се подкъсим отново преди да се представим на бабите, ама ще видим кога...
Ние също имахме посещение при доктора, че тия сополи и кашлица не спират вече седмица.  Много се мъчи горкото две вечери поред се приспивахме трудно и продължително. Е, оказа се, че всичко е наред и няма за какво да се притесняваме. А сополките щели да си изчезнат когато му дойде времето. Поне успяхме да се премерим, че имах притеснения че малчото не наддава добре, но и там сме в ОК: 8 кила и 300 г.
Пипи, тази кошарка от МЕТРО става ли за спане? Ние имахме подобна преди време и я върнахме (тука може) защото така и не и намерихме място. След две седмици си идваме в Бг за около месец и ще ни трябва легло, обаче ми се струва че ще му е малка тази кошарка на нашия волейболист newsm78...  И това ли е най-ефтиното, което може да се намери в София?
Въпросче и до другите мами в София: кажете ми моля откъде си купувате памперси и пюрета? И на какви цени горе-долу, да се подготвя и да не взема да се мина много  Mr. Green
Гледам оплаквате се от съседи, да ви кажа и за нашия: Имаме си един китарист на когото усилвателя на китарата му се намира точно над леглото на малчото. Добре свири момчето, спор няма (Флойд и Хендрикс предимно) и се съобразява като че ли за часовете.  Но като има вдъхновение се чува доста силно, а понякога се опитва и да пее и тогава е лошо cry...Примерно снощи му дойде музата в 1 и аз бях готова да ида по пижама да му се изкажа smile3514... Седяхме и се чудихме 15 минути с мъжото кое е по-добре да викаме полиция или да се разправяме с мирни средства и той човека сам си намали волумето. Все се случва инцидентно - веднъж на 10на дена и не е като да ходиш да му обяснаваш абе имаме бебе айде не свири точно сега.... (Да си призная една вечер оставих малкото да пореве нарочно ама дали е чул кой знае....) Абе бели кахъри са в сравнение с вашите, ама да ви споделя как е и отсам водата Rolling Eyes
Уф пак се олях с писане, ще спра до тук!
Бъдете здрави и весели!  bouquet

# 246
  • Мнения: 1 873
  ... и Карменче другата седмица дано да се видим[/color].  Hug Hug Hug
ко го оставите за 9ти или 10 и с нас може да се видите даже!!!! Mr. Green Hug
Ние или в петък или в събота сме в Пловдив
Кеф, кеф ще мачкам Яни! smile3508

# 247
  • София
  • Мнения: 1 320

Въпросче и до другите мами в София: кажете ми моля откъде си купувате памперси и пюрета? И на какви цени горе-долу, да се подготвя и да не взема да се мина много  Mr. Green


Аз си пазарувам от Дружба в Пинокио пюрета. Аз взимам на Хип по 1.90лв. са зеленчуковите и по 2.75 лв. са местните, а сокчетата са по 2.20 лв. Също така и млякото НАН 2 по 8.10 лв.. Взимала съм от Пинокио и от зеленчуковите на Нестле те са по 1.60лв..Памперси си взимам на "Памперс" от Била. Понякога си пазарувам и от Чико при Южния парк, цените там пак са същите, само млякото е по-евтино с 2 ст.  Mr. Green За други цени на пюрета, сокчета или пък памперси не мога да ти кажа, защото не съм пробвала други марки.

Краско се е събудил сутринта в 6 и до 9 часа само бабосваше "баба, баба, ба-ба, баб"". Е, луднахме с баща му, другия път като го направи тоя номер и след като по това време се сеща за баба си направо и го връчвам и да се бабосват не 3, а и 30 часа ако искат  Crazy
После заспа като порче близо 2 часа не е мръднал, е как да не го събудиш и да го намачкаш хубавко....  Mr. Green До преди малко се люля на люлката та свят му се изви, ама целия зор според мен беше да хапе предпазитела отпред, ама както и да е!  Simple Smile
Поръчала съм си една книга сега и си я чакам утре с нетърпение и ще отслабвам с нея, пък дали ще има ефект  newsm78 шЪ поживеем и ще видиме  Mr. Green В "Красива мама" много я хвалят. На нас инкобациония период ни изтича утре и за сега няма признаци за шарка, ама знам ли. Онзи ден (кума ни нали е със шарка) с кума се гушкаха, папкаха от една лъжица, това значи ли още 20 дни....  newsm78 ?! С тея шарки се сбъркахме у наше село  Mr. Green А инече кума ми много тежко я кара шарката, милия, ама к'во да направи! Кумата одеве беше вкъщи пудрила с пудра, завехвали пъпките, ама вика, че не бил за пред хора. Дано му мине и не му останат белези. А за приятелката дето ви  казах, че е бременна е на кумата ми сестра и е решила все пак да направи аборт, защото е била контатна и тя с шаркосаните ни приятелчета. Та утре май заедно ще ходиме да и направят изследванията. Мъчно ми е, че така се получи с нея, ама не съм аз човека, който може да решава, все пак тя сама си преценява и знае най-добре. Сега важното е всичко да мине добре и да няма усложнения!  Praynig
Съсипах ви с ненужна информация, ама ако не на вас на кой да споделя!  Hug
Хайде стига съм ви отегчавала и още нещо  Laughing ако ви се гледат снимки ето ви малко от бала на сестра ми:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/angelinakrasteva/album?.dir=511ere … com/ph//my_photos

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 11:55 от ®

# 248
  • Мнения: 2 494
Много ви благодаря за поздравленията за рождения ден на Ицо! Празнувахме вкъщи, имахме гости и прекарахме страхотно!!! Още ме държи........виното!!!  Mr. Green
А днес моята любима племенница Ралица(дъщеричката на сестра ми) става на 4 годинки!!!  bouquet Нека ни е жива и здрава и все така добричка и обичлива!!!


ОБИЧАМ ВИ! ЦЕЛУВКИ ОТ МЕН И ЙОНИЧКА!!!

# 249
  • Мнения: 301
Привет Heart Eyes

Как да го кажа вeче и аз незнам Embarassed - имаме ЧЕТВЪРТИ ЗЪБ tooth Равносметката е 3 отдолу и 1 отгоре - горе долу на 5-7 дена зъб вадим Flushed Е, не минава без безсънни нощи рев и носене на ръце непрекъсното ама ще го преживея някак.

Не ми остана много време за   typeuu покрай поредния зъб и домакинстването - демек за  supermama (супермама) ще се кандидатирам . А пък зъбаткото ме подлага на  bite и  bambam така че чистосърдечно завиждам на мамите дето ще  travel и ще сменят малко обстановката а пък и малко бабите ще ги отменят.
Мами кажете как се справяте с хапането???

Миринда и на мен ми хареса тази проходилка - ще чакам да кажеш как е на живо в понеделник Peace


Р.S. Пък на нашия тати пак му се падна да работи през weekenda Sad

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 15:28 от popy1

# 250
  • Мнения: 2 270
здравейте мами

не съм писала отдавна,защото Тони не ме оставя newsm45/започнаха да го мъчат зъби/от една седмица само реве,а вече два дни поддържа 39гр температура. IllДобре поне,че навън стана по хладно Wear Umbrella.Като гледам вашите дечица си мислех,че на него ще му се размине високата температура но уви -и той е тръгнал по пътя на кака си и батко си.
утре ще гледам да ви прочета  smile3529и да пиша smile3523
лека вечер smile3522

# 251
  • софия
  • Мнения: 495
Здравейте на всички мами. waveyБих искала да се включа във вашия форум.Казвам се Деси и имам син на 7 месеца.Роден е на 24.10.2005г.

# 252
  • Мнения: 56
Здрасти, Деси, добре дошла welcome

# 253
Р-че много благодарско за подробната информация! Сестра ти е много готина с тоя тоалет Grinning Пожелавам на Краско да се размине с баба Шарка, пък нека си бабосва  Heart Eyes
Меган, честито ти рожденици, много здраве и късмет им пожелавам!!  ura newsm67
Попи, за хапането (не че имаме зъби ама малчото се опитва) строго "НЕ" и пръста в готовност да освободи захапката - поне това помага при нас в повечето случаи ... Дано няма сериозни поражения  Big Ups
И добре дошла на Деси! Включвай се по-често  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 2 433
здравейте мами!
Първо да кажа - записахме час при Чавдаров за четвъртък от 14ч.
Надяваме се че 8-ми юни ще е един прекрасен слънчев и най-вече щастлив ден Praynig за нас!
Ще разчитаме много и на вашата подкрепа, изразена с положителна енергия и молитвичка за Радост Hug  bouquet
такааа.....
Ние сме добре.
Имаме си вече зъб и половина Mr. Green  сага ръфаме банана директно без помощ от мама! Blush С паяка сме неустоиме - не останаха вече листа по бенджамина - хваща го с ръце и го тегли и друса колкото може. Вчера дори успя /най-после/ да събори една саксия от цветалника. Иначе сме си купили преграждаща решетка , ама тати нещо се мотае и още не я е монтирал. Blush Другото нова е че от легнало положение се хващаме и се изправяме в седнало - това главно в количката и понякога в креватчето. Голямо ми е шило вече - якк е и кипи от енергия момчето - да ми е все такова живо и здраво! Hug
За корменето - отбихме се преди седмица. както каза и Волтажчето и ние бяхме само на вечерно , но последните дни само си играеше със зърното и си стана някак от самосебе си. Но  пък аз съм особенно горда, щото за първи път кърмя и докарах до 7м. Представяте ли си ако от тук нататък трябваше да раждам и да кърмя... Hug...щях да съм първенец в тази област. Ама стига ни толкова! Ваш ред е момичета. Айде - няма ли да се престраши някоя от вас за второ бебче Hug
Какво става с Мандаринка?????нещо гледам няма новини окало нея? newsm78
Ерка - много хубави снимки на сестра ти! Peace Пък дано и тази път се разминете с шарката. Ей като ви е погнала тази бабичка - оторване няма ат нея!!!! ooooh!
Облачка  - знае детето как да се захранва!!!С шоколад разбира се! Hug Бълвочите не му харесват особено! Mr. Green
Попи - ами вие сте първенец - 4 зъба за отрицателно време!!!!Браво на Алекс! Peace
Меги - радвам се че сте си изкарали страхотно празниците!!!!!!И мерси за почерпката - много съблазнително изглеждат тези бонбони Whistling
Айде после пак! Hug
Уф, забравих....
Добре Дошла на мама Деси и малкият сладък Алекс!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт