Градинарство – моето хоби 20

  • 78 798
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 493
Дара, на първата снимка какви са белите цветя и колко време имат цъфтеж?

# 76
  • Мнения: 14 170
Ние си го наричаме "цъфтяща трева", защото прилича на трева. Скоро го видях в един сайт, името му започваше със "с", малко дълго беше. Ще го потърся и ще пиша пак, ако го открия. Студоустойчиво е, самО се разпространява из градината и е радост за очите, когато цъфти. Около три седмици цъфти, такъв спомен имам.

# 77
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 158
Казва се  стелария, красиво е като цъфти, аз го харесвам и като не цъфти, постоянно си е зелено дори зимата. Само дето много е инвазивно,  но го спирам с мотиката, корените  му не са дълбоки.
Много хубави цветя сте показали!
 Anyyyone,  мастилената петуния е великолепна!  Heart
Дара, това оранжевото титония ли е? Прекрасна е!  Heart

# 78
  • Мнения: 14 170
Алфея, благодаря, че помогна за името на стеларията, дано го запомня. Оранжевото цвете е газания (летен гербер). Трета година го купувам (тепърва ще купувам още), много го харесвам. Пролетта го засаждам, следващата година го няма. Joy Пишман градинарка съм аз, но това мисля, че се размножава със семена. Имаме петунии, които сами си никнат всяка пролет (в саксия са и зимата я пеибирам), но с това не се получава. Ето едно от миналата година:


# 79
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 158
Дара, не си пишман градинарка! Газанията е едногодишно растение, затова го няма другата година.  Събирай си семена, но ако е хибрид няма да поникнат.  Поздравления за снимките, много са хубави, в никакъв случай не мога да позная, че е летен гербер.

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
кактусчетата са трепач!
Simple Smile

# 81
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Момичета, да кажа за лалетата. Бабешките сортове си се умножават всяка година сами, но голяма част от хибридните, ако не се извадят, на другата година може и да не цъфнат.Аз реших да мина без вадене, защото всичко ми е много гъсто насадено, а и ги слагам в рабицова мрежа заради сляпото куче - от десетина вида ми остана само един.
Една тема, в която подробно са описани сортове лалета, които не искат вадене и оживяват Simple Smile
Ето моите единствени

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 11:18 от Ljuboznatelna

# 82
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 818
Красотиииии!!!!

# 83
  • Мнения: 14 170
Преди месец си купих луковици от един сайт - тигридия, анемоне, гладиоли, едно, дето не му помня името и далия. Далията сложих в саксия и се показа вече, но тя беше избила, когато ми я донесоха. Другите цветя посадих в градината, а няколко луковички сложих в сандъче. Поникнало е само едно цвете! Имам ужасното предчувствие, че другите ще си останат така. А пък при луковиците на анемонето, не можах да реша кое трябва да е нагоре и кое надолу, там играх руска рулетка. Joy Вече няма да поръчвам луковици, но се хвърлих на първия сайт за цветя, който ми попадна. После открих и други, даже си купих дипладения и клематис. Клематисът засадих в градината при другите два, а на дипладенията ми се струва, че все още ѝ е добре в тази саксия и ще отложа пресаждането в по-голяма.

# 84
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
За гладиолите прояви малко търпение Simple Smile  Тигридията и аз съм купувала два пъти - нищо . С анемонето не съм имала проблем, но то не се ли садеше есента (при мен живее 2-3 години и край, сигурно защото много поливаме лятото)? Пролетта грудките, ако са от есента на пазара, са изсъхнали и има вероятност и да не поникнат. Или закъсняват от есенните. Възможно е и да има сляпо куче, което да ги отмъква. Първата година се бях засилила и дадох много пари за луковични, но излязоха тук-таме. После видяхме тунелите. Сега всичко садя в рабицова мрежа. Има и специални кошници за целта.

# 85
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Съзнавам, е в подобни теми най-голяма наслада доставя гледането на снимки. Аз все нямам време да смъквам от фотоапарата и затова ще сложа няколко калпави такива от телефона. Ето ми я част от неподдържаната градина /болни сме и нямаме време и възможност сега да я косим и да пръскаме с матон за широколистните/. Не обичам да се занимавам много с цветя, но има някое друго за тамазлък.
Скрит текст:







Японският червен клен предстои да се разлисти.














Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 17:12 от perunika

# 86
  • София
  • Мнения: 2 995
Перуника, представям си,  ако имахте време или обичахте да се занимавате с цветя Simple Smile

# 87
  • Мнения: 8 991
Ехааа, много се е раздвижила темичката!

Това беличкото цветенце - стелария, много го харесах и аз. Предполагам със семена се завъжда.  newsm78

Моите лалета още ги чакам да цъфнат. Изгуби ми се търпението вече... Не са ми много на слънце. Вероятно това е причината.  Rolling Eyes

# 88
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
или сте на високо Simple Smile Simple Smile Simple Smile

не снимах, че цял ден се ровках, а когато реших, че вече нямам сили, нямаше светлина за снимките Simple Smile

при нас (767м надморска височина) са цъфнали само по-простичките лалета, Simple Smile "холандските" папагали, ресничести и мелби само са напъпили.

# 89
  • Мнения: 8 991

Не съм на високо аз, ако мен имаш предвид.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт