Професионални серии за коса - тема 119

  • 108 984
  • 776
  •   1
Отговори
# 390
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Да Лия за него говоря. Ужас какъв косопад при неистовите грижи,които полагаш  Hug е това ме хвърля в шах вече  Sad
За вашите буйни гриви това което аз наричам косопад е нищо,но на моята перушинка ми идва в повече. Не съм свикнала да виждам по пода на банята повече от 10 косъма. Определено пада повече коса от обичайното и се надявам лосиона да помогне.Взех и няколко ампули Аминексил...дано свършат работа.
Казват ,че е нормално да падат по 100 косъма на ден...аз ако губя толкова до 2месеца ще съм плешива. ooooh!

# 391
  • Мнения: 94
Kой продукти ви правят най-много обем?

# 392
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Тъй, тъй знаех си аз сега съм няма да ме хване докато не го докопам  Joy,а и новите Керастаз  Extentioniste ми вадят очите  Sad

 А твоята коса по принцип си е прелестна и без олио  Hug.

# 393
  • Мнения: X
Кератиновото олио на Ланза ли коментирате? bouquet
Да,него коментираме Simple Smile

# 394
  • Мнения: 587
 Чаровничка какво да кажа за серума....ползвала съм го два пъти до тук тъй,че на първо четене е с консистенция на водичка и силно изразен аромат на евкалипт. Мозъкът ми замръзва както с Jungle Fever. Не омазнява и не утежнява по никакъв начин. Косопад нямам тъй,че това му качество не мога да коментирам,а за растеж-ще видим как влияе въпреки,че и там няма как да съм обективна. Косата ми получава изключително много други храни  Laughing....
 А ти казвай за кератиновото масло,че съм го заложила в кошницата в HQ  Laughing  него и маската от серията. Дават ги точно за малтретирани коси като моята,а рускините охкат и ахкат по тях.
 Много ме блазни това масло ама пусто 100мл. ако не го хареса чумата ще се чудя какво да го правя  newsm78.
 Виолетова аз също ще рекламирам агора до трето пришествие открито заявявам,че съм им фен на тия момичета. Глезят ме и ми угаждат,намират ми продукти,които ги няма в сайта им и ми ги доставят. Отношението им не мога да го сравня с това на никой друг магазин. Между впрочем обещаха да си направят собствени тестери на Ланза тъй като продуктите са наистина скъпи и си е риск да се купуват на сляпо,а редовни тестери нямат.
Кератиновото олио е истински лукс за косата .
Страшно много ми хареса .
Успях да го използвам два пъти.
Заглажда и прибира фриза,придава мекота. ,блясъка на слънце е уау (зашеметяващ).Косата изглежда като ламинирана( косата ми е в тъмната гама - боядисвана с натурални ,билкови и без амонячни бои)   Simple Smile
На силна светлина (снимка от близко) Нанасям малко под корените надолу до върховете Simple Smile

Направиха ми комплимент , че косата ми блести и изглежда жива( непозната жена)  Simple Smile



Уау! Божествена ти е косата! А с какво я изми преди това?

# 395
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Тъй и тъй сме захапали марката да си кажа за спрея за плажни къдрици е те тоя https://www.agorabbeauty.com/bg/product/Termozashtiten-sprey-za- … azhni-kadritsi-UV

 По принцип никак ама никак не харесвам  продукти за къдрици. Направо имам фобия и умишлено винаги съм ги избягвала. Косата ми е изрусена от години и само мисълта да я почувствам твърда ме ужасява. Та тоя спрей го взех на сляпо. Дори мацката от Агора каза,че все още и е непознат.
 Първия път като абсолютен лаик измих с Медисютикълс Хидрокленс и Напура С9 и без никакъв хидратиращ финиш директно напръсках със спрея и изсуших с дифузера.  Резултата беше типичната барби прическа  с фиксирани къдрици и порядъчна сухота. Както и да е оправих нещата с Детанглъра с Нероли на ДМО-той ми е спасението при такива глупости. Омекоти и отпусна къдриците. Три дни им се радвах само с малко навлажняване сутрин и намачкване с ръце.

 Днес се омазах с масла/скалпа с ЯЧРМ смесено с баобаб и липидно масло/,а дължините с домашен еластисайзър. Измих с Хидрокленс и Терапист,за която ме присети bananadana  bouquet и към която не съм посягала близо година. Минах маската с терапевтичната преса и си я подържах половин час. Отмих,нанесох серума на Ланза по скалпа и прилично количество от крема с камелия на Шу по дължините. Напръсках със спрея и подсуших с дифузера,но не напълно. Оставих косата да си доизсъхне сама и резултатът е съвсем различен. Меки приятни на допир къдрици без грам фиксация. Много ама много ми харесват.
Предстои ми боядисване затова наблягам на протеинови продукти. Предполагам,че с хидратиращи няма да има нужда от такова количество хидратиращ финиш преди термото,но ще видим.

 Да се има предвид обаче,че косата ми не е от най-къдравите  Laughing,чуплива да,но чак къдрава не е и съответно не страда от перманентна сухота.

Скрит текст:


# 396
  • Мнения: X
Isabella.Fletcher, Принцесата ,благодаря ви Simple Smile
Косата е измита с ДПШ (Балеа) ,балсам Керастаз Аура Ботаника и олиото на ланза.

# 397
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
prinzesata супер къдрици. Моята коса става в този вид като и сложа след баня кокосово  масло и намачкам с  ръка. Но това е за 1 ден. След това става суха, твърда и гадна. Може ли линкове на продуктите , с които си "обработила" твоята за този вид. Моята е  суха, изрусена и чуплива. Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 398
  • Варна
  • Мнения: 7 702
gold laydi  продуктите,които ползвах при това измиване не са обичайни за косата ми тъй като ще се боядисвам другата седмица и гледам да понатрупам протеин.
 
 Правя задължително маслен преуош преди това,защото иначе баланса отива по дяволите или да си го кажем с други думи косата се пресушава.
 Та...домашен еластисайзър/има го описан назад в темите/,но маслена смес с глицерин. Косата ми го обича и е най-добрата хидратация,която познава. Нанасям го само по дължините, в корена предпочитам само чисти масла и то проверени.
 Шампоан Mediceuticals Hydroclenz

 https://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/advanced-hair-restorat … hydroclenz-250-ml   балансиран шампоан,който скалпът и косата ми много обичат. Измива чудесно без да премива и по-важното комбинира се с всякаква последваща грижа.

 Маска Kerastase Therapiste
 https://www.zlatnaribka.com/kerastase/resistance-therapiste-za-s … %A9rapiste-200-ml
 За мен доста противоречив продукт.... Много хвален когато излезе и доста недолюбван в същото време. Продукт за третирани коси с нужди като цяло. Има очарователен аромат мммммм  Laughing който не може да бъде заглушен от нищо.Прави сухата твърда коса мека,еластична и напоена.
 Имала съм цялата серия,но продуктите на куп ми идват безумно утежняващи. Пак казвам-за коси в нужда са третирани жестоко. Склонна съм да се съглася с  bananadana, че на къдрави перманентно сухи коси също ще се отразят добре дори да са не третирани,но не и като постоянна грижа.
  Кремът Essence Absolue Cream Camellia на Шу Уемура
 https://www.hqhair.com/shu-uemura-art-of-hair-essence-absolue-cr … 0ml/10662956.html
 Също много любим мой продукт,който обаче не ползвам често тъй като при обичайно миене с леки серии би ми утежнил. В случая обаче балансира протеиновото действие на маската и косата стана гладка , витална,с блясък и тежест.

  И за финал спреят за плажни къдрици на Ланза
https://www.agorabbeauty.com/bg/product/Termozashtiten-sprey-za- … azhni-kadritsi-UV

 Оформя страхотно и най-важното не само за един ден. Тая сутрин косата ми си е същата като снощи дори по-хубава. Само намачках с влажни ръце. Няма сухи връхчета и хвърчащи дължини,а в същото време е мека-не понасям пяни,гелове и тем подобни фиксиращи ужасии.

 gold laydi кокосовото масло е чудесно за преуош на дължините,но не и за финиш. Попива го косата и остава буквално гола. Ако искаш  такъв ефект без пресушаването бих те посъветвала да загледаш детанглъра на ДМО 

 https://www.zlatnaribka.com/john-masters/john%20masters/balsam-s … s-organics-236-ml
 за да се харесате обаче ще трябва да отървеш косата от силикони и поликвати натрупани с предни продукти. Миеш с ДПШ и след него нанасяш детанглъра. Изплакваш и намачкваш косата с още съвсем малко от продукта като финиш. Резултата е страхотен.

 

# 399
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
След дълго умуване какво да поръчам за майка ми (снимката на косата по- нагоре в темата) , прегледах всички продукти, които сте ми предложили иии съвсем се обърках Sad Едно поне уточнихме с нея- тя не иска да дава голяма сума пари за момента, защото не е сигурна кое как ще и се отрази, затова Керастаз като марка отпада. Сега се чудя между Милк шейк маска и сметана за коса, Енрич серията на Вела, Chi deep brilance или някоя серия на Лореал- интенс, Митик ойл, Лисс (маска и крем финиш). Отново ви моля за съвет. Simple Smile

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 22:43 от bonbonnika

# 400
  • Мнения: 2
    Здравейте, косата ми е къдрава, суха и с тънък косъм. Наскоро ми махнаха цъфтежите. Сравнително често използвам преса, но преди това слагам на косата си продукт от орифлейм, за да се гори по-малко. Бихте ли ми препоръчали шампоани, маски, балсами, които да помогнат на косата ми да не е толкова суха и да направят косъма ми по-плътен?

    # 401
    • Мнения: 4 734
    След дълго умуване какво да поръчам за майка ми (снимката на косата по- нагоре в темата) , прегледах всички продукти, които сте ми предложили иии съвсем се обърках Sad Едно поне уточнихме с нея- тя не иска да дава голяма сума пари за момента, защото не е сигурна кое как ще и се отрази, затова Керастаз като марка отпада. Сега се чудя между Милк шейк маска и сметана за коса, Енрич серията на Вела, Chi deep brilance или някоя серия на Лореал- интенс, Митил ойл, Лисс (маска и крем финиш). Отново ви моля за съвет. Simple Smile

    За да те посъветваме коя серия да си вземе майка ти, трябва да знаем какъв ефект иска да постигне - косата й да стане мека, загладена и хидратирана или обратно - плътна и обемна. Защото сериите, които си изброила са различни и ще имат различен ефект след измиване... Например Вела енрич и Митик ойл са хидратиращи и сравнително леки серии, може да се ползват често, няма да напротеинчат и изсушат косата. Милк шейк са балансирани, също не са силни, сметаната не се знае как ще оформи къдриците и дали въобще ще се хареса като финиш на майка ти. Лореал имат доста серии, Интенз е спряна, Абсолют е доста тежка серия, ако майка ти има бързо омазняващ се скалп надали това ще е "нейната" серия... Така че според мен първо определете как иска да усеща косата си и какво иска да постигне като ефект. До сега с какви продукти е харесвала косата си, с хидратиращи или с протеинови, защото това е от голямо значение за избора на правилен продукт... Защо не погледнеш какво се предлага в темата с размените, кoгато не си наясно какво точно търсиш, не е необходимо да даваш луди пари за серии, които може и да не допаднат на майка ти... Smiley

    # 402
    • Стара Загора
    • Мнения: 171
    Косата и е плътна и обемна, суха, хвърчаща. Ефектът, който търси е пригладени, хидратирани дължини, без да се губи от обема. Ползвала е сметаната на Милк шейк и и допада като финиш, затова се чудех дали отново да я поръчам + някоя от маските на марката. Не бих казала , че лесно се омазнява - мие я 2 пъти седмично, особено сравнявайки я с мен ( през ден, дори всеки ден). Иначе дали е ползвала хидратиращи или протеинови продукти не мога да кажа, тъй като до скоро самата аз не правех разлика между двете 😀 е, благодарение на вас, вече правя. Ползвали сме примерно маска на Jungle fever anti- frizz, заглаждаща - при нея няма никакъв ефект в тази посока. От прешните коментари останах с впечатление, че трябва или хидратираща или балансирана да бъде серията, затова изброих тези като вариант. За макадамия маска и крем за къдрици също се чудя.. Simple Smile

    # 403
    • Мнения: 7 573
    Загледах новата серия на Керастаз и искам да попитам дали има нужда да поръчвам балсам плюс маска или само маската ще е достатъчна? Praynig

    # 404
    • Мнения: 864
    Загледах новата серия на Керастаз и искам да попитам дали има нужда да поръчвам балсам плюс маска или само маската ще е достатъчна? Praynig

    Керастаз препоръчват маските на по-плътните коси,  а балсамите на по-рядките/коси,  които лесно се утежняват.  Има упътвания на сайта и даже върху самите продукти си го пише: for overprossesed thick hair на маската терапист примерно,  на балсама thick липсва.  Тук в Германия повечето фризьори досега са ми препоръчвали да ползвам маска плюс балсам за най-гладки резултати,  но аз имам коса,  която го позволява.  Според мен маската винаги повече си струва,  освен ако косата не е изключително тънка,  рядка и чувствителна към продукти-тогава по-леката грижа е по-добра.  А можеш и да ги редуваш-на всяко 3то миене маска вместо блсам.  Ако е от спестовна гледна точка-балсамът също ще се справи вместо маската,  все пак това е една страхотна марка и един балсам/маска има по-голямо действие от някой за 2 лева.  Simple Smile зависи от нуждите на косата...

    Последна редакция: пн, 21 май 2018, 13:12 от bananadana

    Общи условия

    Активация на акаунт