Гъста коса

  • 2 629
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Преди около две години имах много хубава, дълга и гъста коса, но за жалост оредя, изтощи се и стана страшно тънка, без да съм я боядисвала, изправяла или къдрила редовно и т.н. Мислех си, че ако я отрежа, ще се поднови и ще се оправи, обаче и това не стана (и след това ми отне доста време, за да я накарам да тръгне да расте, като дори не е възвърнала предишната си дължина). Използвах шампоани против косопад, благодарение на които косата ми не пада толкова, но не се сгъстява и продължава да стои така тънка и оредяла. Бихте ли ми дали съвет с какво бих могла да я сгъстя първо, пък после ако може и да удебеля косъма и да спра накъсването (шампоани, маски, спрейове, витамини, хранителни добавки, домашни рецепти)? Благодаря предварително!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Сигурно е хорминално, стрес или някакъв медикамент. Със сигурност има причина, която трябва да намерите и премахнете, за да имат ефект всичкитв шампоани и маски.
Чувала съм за биотин, витамини за растеж, серията на Керастаз, Нутриойл на Ню скин.

# 2
  • Мнения: X
Мултивитамини за коса

# 3
  • Мнения: 1 112
конски витамини или стимуланта за коса на Икаров.

# 4
  • Мнения: 469
Моята коса беше гъста и до кръста. Стрес и хормонални проблеми я съсипаха. От подстригване уж за да се оправи стигна до над раменете дължина с подобрение - нула. Спрях да се боядисвам и да използвам всякакви продукти освен шампоан, балсам и няколко дни в седмицата - маска. Къносвам се и косата ми живна, та и порасна . Следя хормоните също.
Моят съвет е да си изследваш щитпвидната жлеза. Ако си с нередовна менструация изследване на полови хормони . По- малко пържено и кафета, алкохол- или спираш или ограничаваш до едно питие( ако пиеш). Успех.

# 5
  • Мнения: 477
Моята коса беше същата падаше доста. Започнах да си правя затоплена маска само с рициново масло, етерично от репей и макадамия за корените. За дължините рициново,бадемово,кокосово.арганово,макадамия и лавандула дават блясък и подхранват връхчетата да не изсъхват и да не цъфтят. Прависе при всяко къпане маска и се стои по 1-2 часа колкото можеш да издържиш. Вече имам бебешка коса което не бях виждала от години на главата си.

# 6
  • Мнения: 8 937
А какви хормонални проблеми например се отразяват на косата?

# 7
  • Мнения: 477
А какви хормонални проблеми например се отразяват на косата?
Разбунването на хормоните като цяло се отразява на лицето и на косата но не винаги. Аз например си мислех че пъпките които ми излизат за хормонални. Изследвах всички хормони и се оказа че проблема не е в тях.

# 8
  • Мнения: 1
Обърни внимание на хормоните, при мен те бяха проблема. Не се хранех редовно и пропуснах да приемам мазнини и от там... проблемите тръгнаха. Виж първо тях след това може да пробваш серията на Kerastase доста съм доволна от тях.

# 9
  • Мнения: 2 305
Моята коса беше същата падаше доста. Започнах да си правя затоплена маска само с рициново масло, етерично от репей и макадамия за корените. За дължините рициново,бадемово,кокосово.арганово,макадамия и лавандула дават блясък и подхранват връхчетата да не изсъхват и да не цъфтят. Прависе при всяко къпане маска и се стои по 1-2 часа колкото можеш да издържиш. Вече имам бебешка коса което не бях виждала от години на главата си.
За рициновото масло съм с две ръце(уникално е!). Авторката и като финиш на мокра коса можеш да слагаш и хининова вода. Впръсква се в корените и се масажира леко скалпа. После се напръскват и дължините. На мен ми се отразява много добре.

# 10
  • Мнения: 5 684
А какви хормонални проблеми например се отразяват на косата?
Проблеми с щитовидната жлеза, автоимунни заболявания! Направете ехограф и пуснете пакет хормони на щитовидната жлеза!

# 11
  • Мнения: 8 937
А какви хормонални проблеми например се отразяват на косата?
Проблеми с щитовидната жлеза, автоимунни заболявания! Направете ехограф и пуснете пакет хормони на щитовидната жлеза!

Информативно питам.
Правила съм ехограф и съм пускала хормони - уж всичко беше в норма.

Аз лично се оплаквам от накъсване на косата. Иначе съм със сравнително  тънък косъм по принцип.

# 12
  • Мнения: 1 459
Една колежка ходеше до ветеринарна аптека за конски шампоан. След месец почна да й расте бебешка коса. Аз втривам кокосово масло в скалпа преди миене, гледам да стои поне час, два.

# 13
  • Мнения: 51
Моята коса беше същата падаше доста. Започнах да си правя затоплена маска само с рициново масло, етерично от репей и макадамия за корените. За дължините рициново,бадемово,кокосово.арганово,макадамия и лавандула дават блясък и подхранват връхчетата да не изсъхват и да не цъфтят. Прависе при всяко къпане маска и се стои по 1-2 часа колкото можеш да издържиш. Вече имам бебешка коса което не бях виждала от години на главата си.

Здравейте,
След колко време видяхте този ефект?

# 14
  • Мнения: 2
Моята коса беше същата падаше доста. Започнах да си правя затоплена маска само с рициново масло, етерично от репей и макадамия за корените. За дължините рициново,бадемово,кокосово.арганово,макадамия и лавандула дават блясък и подхранват връхчетата да не изсъхват и да не цъфтят. Прависе при всяко къпане маска и се стои по 1-2 часа колкото можеш да издържиш. Вече имам бебешка коса което не бях виждала от години на главата си.

Здравейте,
След колко време видяхте този ефект?

Бих искала да попитам същото, тъй като за рициновото масло навсякъде чета само позитивни коментари и реших да започна да го използвам преди всяко къпане.

Общи условия

Активация на акаунт