Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 763
  • 775
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 005
Ами не,Малдини.Заклещва се по диагонал в кошарата и се почва един рев.ставам да му помагам.На спалнята се върти свободно,но в кошарата не може.

# 376
  • Мнения: 1 872
Вчера следобед ме беше напекло слънцето и много ме болеше глава. В 19:00 ММ се прибра и ги пратих с бебо да разхождат кучето, за да си взема дълъг душ на спокойствие.

# 377
  • Мнения: 1 639
Алелуя, вчера сякаш като го написах и бебока го прочете,първа нощ от 8 до 7 и 30:) сигурно няма да се повтори затова бързам да се похваля:))) и мен всеки ден след разходки ме боли главата заради слънцето аз и тен съм хванала:)

# 378
  • София
  • Мнения: 685
И ние сме в някаква ужасна кисела серия...заспива към 21ч и на всеки час ставам за бибата или да го завъртя, яде по 2 пъти, сигурна съм че не е гладен, тежи вече 10 кг, но според мен пустия навик да яде го буди. През деня е едно постоянно мрънкане и виене, в количката ненавижда да стои и там реве...абе въобще съм изтрещяла, ни вън, ни вътре

# 379
  • София
  • Мнения: 18 703
Аз излизам към 10.30- 11 за деа три часа прибираме се и вечер пак 2-3 часа разходка. Цял ден навън не мога да стоя. И аз ставам доста явно зъби я мъчат вече до 02 е ужас яде и заспива после. Поне спи до към 9.
Аз ставам рано да се занимая с брат й да си направи гимнастиката и да го заведа на дртска. Ще чистя и оправям и излизаме да свърша някои неща. Това като го няма тати иначе той ми помага.
Спокойствие и хладен ум. Всичко е период.

# 380
  • София
  • Мнения: 5 617
И моя се върти постоянно и се буди за биба, но нощно хранене отдавна няма. Реве на сън, но предполагам е от зъбаците. Въобще няма угодия откакто почнаха да избиват. Само с Пансорал и Калгел, но него го ползвам за истерии.

# 381
  • Мнения: 627
Моето дете така или иначе не обича да спи вечер, но последните 3-4 вечери е ужас - буди се през няма и час и не успява сам да се успокои и да заспи и проплаква...
Момичета, много четене за захранване и в главата ми е пълен ужас. На вас разчитам за компетентно мнение, за да спра да чета в нета!
Въвели сме основните зеленчуци и изяжда по едно бурканче от 125 гр на обяд, след това кърмя за дохранване. Въпросът ми е колко гр трябвада изяде, за да му е досттатъчно само пюренцето, защото си мисля, че може и по навик да иска да си суче дори и 200 да му дам. С колко се нахранват вашите и ако е само зеленчуци, без протеин, След колко часа огладняват пак?
Кое да въведа сега - безглутенови каши или плодове?
От купешките каши има млечни и безмлечни и съвсем се обърквам коя да избера? Боян е пил АМ две седмици и според това, което чета, уж децата на АМ били захранени с млечни?!
Моля ви за съвет, предпочитам на вас да се доверя 🤗

# 382
  • Мнения: 54
И аз съм в същото положение,вчера дадох пюре 125гр и не дохраних с мляко,огладня след около 3 часа,и сега незнам дали да давам и мляко или само пюрето е достатъчно,взех и каша безглутенова с банан,докторката ми каза да я давам за следобедно,та днес ще пробвам.Ще следя и аз мненията на останалите,да си сверя часовника и на мен съветите тук са ми полезни.

# 383
  • София
  • Мнения: 5 617
Заместих хранене за един месец. На обяд яде само зеленчуково пюре, между 180-200гр. Огладнява след 3ч в общия случай, а сега понякога и на 3.5-4ч.  От зеленчуците съм въвела тиква, пащърнак, батат, картоф, морков, броколи, карфиол, тиквичка, зелена чушка.
След това въведох плодове - синя слива, ябълка и банан.
После оризова каша и оризова с банан (на Хип готова). Сега редувам ден оризова с плод (правя я обаче с АМ, а не с вода) и готовото количество е около 200гр, изяжда и огладнява след 3-4ч, различно. Следващият ден давам само плодово 180-200гр или по-малко бурканче от 120гр и додавам АМ.
Днес въвеждам втори ден царевична каша, събота и неделя - елда и от понеделник започвам жълтък.

Купешки каши ти трябва безмлечна и безглутенова - оризова, царевична, елда, киноа, амарант. Тях можеш да ги правиш с вода (стават ужасно гнусни) или с АМ/кърма (поносимо гнусни). Хубаво е да не даваш всеки ден каша, защото издуват (ако не искаш да качи повече де). Оризовата и запича. Има два варианта - да въведеш плодови и с тях кашите или обратно. Аз започнах с чиста оризова и не я хареса, после взех тази готовата с банан и така въведох плодове.
Децата на АМ не са захранени с млечни, те си се въвеждат отделно. Аз мисля 2 седмици жълтък, като първата само него ще давам, втората седмица ще включа още плодове - круша, праскова, кайсия, манго и след това месо - заешко, пилешко, пуешко. После глутен и млечни. Аз захранвам и бавно де, сигурно това ще е към 10м.
Та дано съм била полезна и извинете за дългия пост.

# 384
  • Мнения: 4 005
Unknown,ти всеки ден ли ще даваш жълтък?На мен ми казаха да редувам през ден с месо,но първо да почна месото и след това жътъка.Навсякъде различно чета и незнам с кое е по-правилно да се започва.

# 385
  • Мнения: X
Малкия изяжда 200 г пюре на обяд. Заместих хранене около 20 ден от началото на захранването, то детето само си показва. Увеличавай постепенно количеството пюре и като откаже да суче, значи храненето си е заместено.
Аз въведох зеленчуците, после плодове (круша, ябълка, слива) понеже малкия започна да се запича.
След това д-ра ми каза да започвам жълтък и месо.
Давам жълтъка през три дни по 1/4, въведох заешкото, днес ще давам пилешко за първи път. От другиден ще увелича жълтъка на 1/3.
Независимо дали има или няма месо/жълтък в пюрето след два часа е гладен малкия звяр.

# 386
  • София
  • Мнения: 5 617
Жълтък ще дам понеделник, четвъртък и неделя по 1/4. Следващият вторник, четвъртък и събота по 1/3та. В следващият понеделник 1/2ра и във вторник заешко. После ще редувам, като месото ще ми е през ден и ще го въвеждам по 6 дни.

# 387
  • Мнения: 1 639
Децата които приемат АМ и не реагират далеч не са захраненеи с млечни, белтъка на кравето мляко вътре е толкова обработен и разграден че ако дадеш кисело мляко се приема като чисто нов продукт, но все пак успешното пиене на такова мляко показва някакъв толеранс към млечните продукти. Да не говорим че ХА млеката имат вътре само суроватка и лактоза, демек нямат половината неща на млечните белтъци.
Аз преди малко дадох банан на Хип е няма такива физиономии изобщо не му хареса, после му пасирах аз банан, ми пак се мръщеше яко, киселичък му идва, явно трябва да варя плодовете пак. Аз вече месец давам пюре на обяд и не съм му заместила успешно яденето;)...
Това с буденето на бебетата е период, на нас са ни напълнили главата с тези зъби, но вероятността да е от зъби не е толкова голяма. Естествено на всяко дете по различен начин понася никненето, но вече коя ли подред майка на дете на около годинка ми вика, аз 11 месеца все виках че това или онова е от зъби пък зъб няма, друга ми вика педиатърката на всеки супол казваше че е от зъби пък зъби няма:) Жената на брат ми се хилехме онзи ден защото племенника ми е на 1г и 1 месец и още няма нито един зъб, но тя вика аз цяла година всичко отдавах на зъбите ама явно не е било това...Simple SmileТова с буденето с бибата е често срещано и ще го правят доста дълго, моя не смуче биба и това до някаква степен помага на съня му, но пък той смуче палеца което в дългосрочен план е доста по-зле. Ще видите тепърва, големия се будеше и плачеше на сън от много емоции, имаше периоди в които просто се будеше и това ви говоря на примерно 1, 2 години , 3...вече е на 4 и ако се събуди нощем ще е я от кашлица, я температура, я нещо сънува...но като цяло вече смея да кажа че има здрав сън. Като бебе спеше от 8 до 8 непробудно но това до към годинка, после почна да се буди по различни причини...Така че не се много надявайте на златен сън занапред:)

# 388
  • Мнения: 627
Ема, и на мен ми се стори странно това твърдение, че щом няма реакция от АМ, значи и млечните са ок. Четох го къде ли не и последно в една група във ФБ на Хип експерти. Затова реших и вас да питам за мнение.

# 389
  • София
  • Мнения: 18 703
До дете си е. Моят син до 1,6 се будеше постоянно. Изведнъж спря и до днес спи като пън някой път и до обяд ако не го събудя.
Елени засега спи повече пт него.

Общи условия

Активация на акаунт