Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 883
  • 775
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 834
Питах и аз, оказа се, че нямало проблем, ще я сложат... Simple Smile

# 496
  • Мнения: 18 613
И моето започна да се муси на пюрета и каши. Хапне няколко лъжички с охота и започне да се сърди. Обаче, да се похваля - пропи АМ. Както не й достига следобед, а сега, като ми дойде, пък съвсем - идеално. Има шанс да я погледа някой, а аз да изляза. Продължава да се буди нощем и сутрин рано. Днес - зор да станем и 10 мин. по-късно заспа седнала на стола за хранене.

Момичета, по колко мръвка давате? В готовите пюрета има по 17-20 грама май. Аз ще започна с пиле, че нямаше заек. Взех някакво мъничко пасищно, сварих и отпених, сега се готви в крок-пота.

# 497
  • Мнения: X
Попи, аз слагам по 6-7 кубчета месце (кубчетата са колкото краставица, нарязана за млечна салата) в стиймъра, останалото е зарзавата. Варя ги и ги пасирам заедно. По мъничко слагам именно защото в готовите пюрета %-ът на месото е много малък.

# 498
  • Мнения: 1 639
Моя педиатър ми каза месото още да почакам докато чукне 6 пълни месеца, каза ми да почна с пуешко, заешко...Каза ми да не бързам и със зелените зеленчуци тип спанак,грах,броколи че били алергени. Потвърди ми отново никакви млечни до годинка и на Хипоалергенно мляко до годинка. потвърди ми също че в ХА мляко няма един от основните млечни белтъци, този на който най-много реагират та така, по бавничко каза иначе слива, круша каза да въвеждам няма филм. Вчера ни биха хепатитната 2-ра доза и каза още по 2 дози от тия първите ваксини и малко почивка...чакам момента с почивката:)

# 499
  • Мнения: X
Ехо, къде сте всички ? Simple Smile
Никакви ни няма днес Grinning

# 500
  • Мнения: 35 158
Ние днес не излизахме. Тая седмица го давам лежерка. Ходих на контролен преглед при гинеколога ми- всичко ми е 6. И пуснах цитонамазка, която утре ще занеса в лабораторията. И Бо ще водя да му вземат кръв и урина. В четвъртък ще му дадем втори прием на Ротарикс.
Днес за първи път заместиха обяд със 180 гр пюре картоф с броколи. Рева за мляко, но не дадох. Изтрая 4 часа без проблем.

# 501
  • Мнения: 838
И аз днес проверявах по едно време, но беше пусто тук. Свикнах като вляза да си ви чета 😋

Ние днес бяхме доста навън, успях да платя и данъците. С количката навсякъде ме пускат най-отпред, а иначе щях да се отвися на опашката.

Правих и планове да разнообразя детето. Другата седмица ще я заведа на концерт за бебоци в операта, надявам се да ѝ хареса. Благодаря за отзивите и за плуването в Щерев, и там ще отидем. Започна да се заглежда по гълъбите, котките и кучетата и мисля да я заведа до зоопарка. След зимата и престоя предимно вкъщи, сега искам да обиколим навсякъде. Дайте още идеи ☺

# 502
  • Мнения: 35 158
Аз люлея Бо на люлките на площадките. Simple Smile Още е много изплашен в лятната количка. Като го сложа седнал гледа като лалугер.

# 503
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, ако има някой болен в къщи, какво давате на бебчетата за профилактика. Разболях се- червено гърло, кашлица, днес вече и температура. Тревожа се за детето

# 504
  • Мнения: 1 716
Ангела, ние с ММ много боледувахме тая зима - аз всеки месец до четвъртия месец на бебка. Просто носих маска - нон-стоп, не само около нея, която сменях на всеки час-два. Бебка не прихвана нищо, но не съм й давала допълнително нито вит., нито каквото и да е.

# 505
  • Мнения: 18 613
Точно така - носене на маска до изчезване на симптомите, която се сменя на 2-3 часа. Отделно, миене на ръце след всяко пипане на нос, уста, сълзи, пот. И аз не съм давала нищо превантивно. Тази зима имаме общо 7 боледувания вкъщи, бебето изкара с 2 хреми за по 2-3 дни.

# 506
  • Мнения: X
Аз сега като бях болна давах на малкия ампулки вит. С и три дни осцилококцинум. Не се разболя, да чукам на дърво.

Купих днес най-накрая слънцезащита, един много изгоден комплект на Юриаж взех. Ето го, само че аз го купих за 35 лв. от аптека в нашия град, а тук е съвсем на далавера Simple Smile .
http://www.marvi.bg/promopaket-uriage-bariesun-slancezashtiten-m … podaryk-9159.html

# 507
  • Мнения: 35 158
Аз съм давала Витамин Ц и друг път Осцилококцинум.
Сега е с червено гърло, но то е защото измисли наов звук и вместо д аизкарва възфуха навън го гълта навътре и му изсъхва гърлото и кашля ,защото му изсъхва гърлото. Давам му Стодал.

# 508
  • София
  • Мнения: 685
Еее Жана вече купих друго, по-рано трябваше да свирнеш хаха, оферта е. Иначе днес втори ден давам тиква, вече по-чисто яде, отваря уста но не броя лъжичките..може би е изял 25 гр., мисля и утре да давам тиква и после да добавя картоф, имам едно купешко на хип с преобладаваща тиква и ще го пробвам с него.
Ние като бяхме болни малкия на 2рия ден прихвана иначе и аз бих давала вит Ц и осцилококцинум както са писали и другите.
Ох с тия бебешки козметики фалирах, днес взех бепантен за подсичане, юриаж лосион 400 мл и биодермата за АД, то верно че даваш 50 + лв.и ти стига за бая време ама...

# 509
  • Мнения: 1 716
Така е с козметиката. Ние обаче си харесахме микса, тя е бюджетна, но и бебе няма проблеми с кожата никакви.

взех килим за детската обачеи още едно две неща, вкл столче за хранене от икея, та сме леко на минус. Да похваля много столчето - притеснявах се, че понеже е евтино няма да върши работа или нещо такова, но се доверих на мамите от ютюб, които следя и не съжалявам.

Моя позната ще ражда до края месеца, мисля да й събера кошница с дреболийки всякакви, пелени, бибки, играчки, пудра, някоя друга дрешка. Да ви кажа не ми липсва това време, така се радвам, че Ради пораства и че си стъпихме на краката и двамата с ММ.

Да споделя с вас един трейлър :Д
 

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 08:28 от Joony

Общи условия

Активация на акаунт