жени омъжени за араби и живот в арабска страна

  • 44 298
  • 229
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Има такива и постоянно нови се появяват. Ето например това момиче Голди, дето нейният "кардиолог" я лъга и маза как ли не, и дето след 1 посещение при него в Тунис и още едно негово гостуване в БГ вече ще се жени за него, даже си е писала фамилията му във фейса, и хич не иска и да чуе никакви аргументи напреки. Не мога да разбера по никакъв начин как човек се хвърля през глава в съвсем чужд свят на хиляди километри, как рискува буквално свободата и живота си, свободата и живота на децата си, само въз основа на няколко дни заедно с бъдещия жених? Каква ще да е тая любов безумна?
Тия свалки по интернет с наивни патици от ЕС са нещо като национален спорт и бизнес за целия арабски полуостров. Свалят им звезди с години, манипулират ги изкусно, а после и да се усетят, е късно.

Показателното е, че никой, дори и най-влюбените арабски мами, не отрича, че децата задължително са мюсюлмани и задължително остават при бащата след развод. Как въобще някоя нормална, израсла в свободни отношения жена би могла да приеме нещо такова?

# 46
  • Мнения: 3 732
Явно е отминала модата на темите имам приятел от чата, мюсюлманин и сега какво да правя.

Интересни са ми мненията на Зет макар да не я разбирам защо ги пише.


А темите за арабските бг мами - понякога ги чета с интерес. Нима пишещите в тях са с промити мозъци всичките?

# 47
  • Мнения: 9 196
Явно е отминала модата на темите имам приятел от чата, мюсюлманин и сега какво да правя.

Интересни са ми мненията на Зет макар да не я разбирам защо ги пише.


А темите за арабските бг мами - понякога ги чета с интерес. Нима пишещите в тях са с промити мозъци всичките?

Аз не съм ги чела никога и не знам, ти кажи - с промити мозъци ли са?
За сметка на пропуснатите теми от "арабски бг мами", каквото и да значи това, ежедневно виждам, как живеят жените и момичетата в ислямски семейства. Но може би то не важи това, защото те не пишат в никакви теми ...

# 48
  • Мнения: 3 732
Не мога да преценя. Затова питам вас.

# 49
  • Мнения: 19 527
Не знам за друго, ама да ти говори приятелката, че в Александрия било по-хубаво от Кайро....и двете места са мръсни и неуредени, разликата е, че в Кайро е сух климат и не се хващат инфекции. В Александрия е морски обаче и познайте след едно ядене в ресторант колко от нас два дни след това повръщаха яко.

# 50
  • Мнения: 6 982
Аз не съм ги чела. Може някои действително да са ОК с този начин на живот, хора всякакви. НО не бих вярвала на мнения във форум по точно този въпрос. Знам за достатъчно жени, на които им се следи кореспонденцията и няма как да напишат точно как се чувстват. Напротив, използват ги като примамки - да рекламират колко е гот и как ставаш арабска принцеса като в 1001 нощ.

# 51
  • Мнения: 9 196
Не мога да преценя. Затова питам вас.

За мен - да. Защото някои не са имали избор - в такава общност са родени. Но други са направили тотално грешен избор и се опитват да повличат други. Промития мозък не е престъпление сам по себе, но това, че се опитваш да промиваш други мозъци е. Ислямската пропаганда е една от най-агресивните и манипулативните такива съществували някога на земята.

# 52
  • Мнения: X
Самите те признават, че са останали малко от първоначално пишещите. Какво става с тези с дългогодишните бракове? Дали просто им е омръзнало или приказката е свършила?

Дори и да има някакъв малък процент щастливи бракове, те са по-скоро от категорията на изключенията. И са практически невъзможни, ако родата е от по-религиозните.

# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Не мога да преценя. Затова питам вас.

Прочети внимателно темата от начало.Имаше един анонимен пост в който се споменаваше как арабския съпруг чете всичко ,което жена му пише в интернет.Тоест контролира всичко.
За мен това обяснява много неща....

# 54
  • Мнения: 2 655
Изместихте темата. Има друга тема специално за ислямската култура, където е мястото да се разтягат религиозните локуми.
Тук ударението не беше исляма, а арабите  като съпрузи и животът на тяхна територия. Да не забравяме, че не всички араби са мюсюлмани. Особено в Йордания (както се посочи по-горе), Ливан, Турция и т.н. Което не означава, че християнските араби не живеят живот като мюсюлманските такива. Също както и далеч не всички мюсюлмански араби изпълняват и живеят по догмите на корана. В Египет също не са крайно религиозни. Има както отворени, така и покрити жени; както има скромни и морални, така и развратни. Ислямът не се пропагандира в много от държавите. Даже напротив. Ето и един линк за най-влиятелните дами в арабския свят:
http://ezine.bg/n17-69080-Трите_най-влиятелни_дами_в_Арабския_свят
Изглеждат не по-различни от нас. Получили са образованието си на запад. Дейни и интелигентни са. Как живеят? Ами според културата и общоприетия начин за живот на собствената им страна, която е нормално да бъде осезаемо по-различна от нашата. И Не, В Египет жените не носят чаршафи.
А вие сигурни ли сте, че там задължително присъждат децата на бащата? Защото не е така в много ислямски държави. Не знам защо говорейки за араби, първото което изниква в главата на средностатистическия българин е животът в Саудитска арабия и малтретирани жени в черно.

# 55
  • Мнения: 29 958
Бенибъни, твоя ли беше темата, където авторката се беше запознала по интернет с някакъв май от Тунис, 13 г. по-млад?!? Извини ме, ако не си била ти....може да прочетеш. Там също има добри съвети.

С едно изречение - Не си го причинявай.  Peace

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз имам позната, която се омъжи преди време за ливанец.  Въпреки филологията, която тя завърши, имаше и осигурена работа в езикова школа, той не я пусна да работи. Всъщност тя завърши само семестриално, той не я пусна на дипломната защта. Можел той да си издържа жената, резил е омъжена жена да работи, това не и трябвало,  тя да си гледа къщата. Докато караше шофьорските курсове, уж нищо не и казваше, но щом подписаха и я спря от курсовете, тя ги доизакара тайно, но после не я пусна и на изпитите да се яви. Нямало нужда, щял да я закара където иска, а ако не може, ще дава пари за такси.
Същевременно се нанесе в къщата и, където живееха с майка и. Сега, майката беше възрастна и болна, вече проблеми с лекарства и лечение нямаше, което е истина, той я уважаваше много и водеше лекари в къщи, даваше пари за лечение и лекарства, плащаше всичко и в интерес на истината, с нея се държеше отлично, като със собствена майка. В тяхната култура зачитат и уважават възрастните хора. Плащаше всички сметки в къщи и пазаруваше до пръсване на хладилника, но до тук. На пазар ходеще заедно с жена си, но той плаща и всички пари са в него. Жена му не разполагаше с никакви лични пари, ако му поиска, ще и даде по преценка. Той трябва да реши дали това, за което му искат пари си заслужава и тогава преценява дали да и даде. Ако е ядосан или сърдит случайно, за нищо не дава. Контролираше с кого да общува или да не, кой да идва или да не идва у тях, с кого говори по телефона, за какво, какви книги чете, какви филми гледа, всичко.
Ходила съм им на гости на кафе /срещу мен нямаше нищо  Simple Smile/. Точно в 5 часа скочиха като ужилени и двете, за да готвят, че той се прибирал в 6.30 и вече тогава трябвало да е готово и сложено на масата. Разбира се, готвеха се само ливански яденета. И определено му имаха страха.
После тя роди момиче и това я спаси, защото момичето не било ценно, а само момчето. А той си намери нова любов и си би камшика, но детето не взе, защото и заяви, че тя е непълноценна жена, щом му е родила дъщеря, истинските жени раждали само момчета Shocked Алоооу теб мъж ли те е родил бе мухльо такъв! Хвана си новата любов и загърмя на някъде по света. Повече не се появи, нито потърси детето. Което май беше и най-доброто решение на сагата. Моята позната се разведе с него "задочно", с адрес неизвестен.
Та преценявайте си с кого се обвързвате, че всеки луд с номера си, а някои са и с представление.
Имам и друга позната, която се омъжи в Тунис, ама за нея си е ок, защото тя и тук се беше разплула от мързел и там живота и е супер - ошета там нещо из къщи и сготви, хигиената е нещо второстепенно и не важно, не се държи на това, така че може и да не се чисти редовно, подбере 5-те си деца, които сами се гледат, и цял ден са по пазари, по приятелки, братовчедки, лели и учинайки с едни безкрайни кафета, чайове и клюки и тя е щастлива. Ама мъжът и не я тормози,на нея също не и дреме къде ходи и какво прави той, а тя е простоват човек и си харесва живота такъв, какъвто е. Едно и признавам - научи езика от раз и без никакви проблеми. Ама то иначе как така ще живее без клюки и интриги, тя и тук това правеше по цял ден в кафето до блока.
Извинете за дългото писане, ама така се получи.

# 57
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Натали не съм аз.Аз пуснах темата ,защото  общувам с много чужденци покрай работата си и са ми разправяли различни истории според които са доволни ,а и на мен ми е интересно да науча и неща за самата страна като обичаи , начин на живот.Никъде в началото не съм написала, че съм намерила или съм си харесала арабин и се чудя дали да съм с него или не.Просто исках жените женени за араби да споделят как живеят и да кажат нещо което е по-различно за самата дърава, но тук веднага както винаги има хора които не вникват в написаното , а нападат.Ако си бях харесала или хванала арабин може би щях да озаглавя темата
с арабин съм дали да се оженя за него или нещо от този сорт

# 58
  • Мнения: 11 855
Изместихте темата. Има друга тема специално за ислямската култура, където е мястото да се разтягат религиозните локуми.
Тук ударението не беше исляма, а арабите  като съпрузи и животът на тяхна територия. Да не забравяме, че не всички араби са мюсюлмани. Особено в Йордания (както се посочи по-горе), Ливан, Турция и т.н. Което не означава, че християнските араби не живеят живот като мюсюлманските такива. Също както и далеч не всички мюсюлмански араби изпълняват и живеят по догмите на корана. В Египет също не са крайно религиозни. Има както отворени, така и покрити жени; както има скромни и морални, така и развратни. Ислямът не се пропагандира в много от държавите. Даже напротив. Ето и един линк за най-влиятелните дами в арабския свят:
http://ezine.bg/n17-69080-Трите_най-влиятелни_дами_в_Арабския_свят
Изглеждат не по-различни от нас. Получили са образованието си на запад. Дейни и интелигентни са. Как живеят? Ами според културата и общоприетия начин за живот на собствената им страна, която е нормално да бъде осезаемо по-различна от нашата. И Не, В Египет жените не носят чаршафи.
А вие сигурни ли сте, че там задължително присъждат децата на бащата? Защото не е така в много ислямски държави. Не знам защо говорейки за араби, първото което изниква в главата на средностатистическия българин е животът в Саудитска арабия и малтретирани жени в черно.
Ето това беше един от най-разумните постове, които прочетох. Аз така и не разбрах какво точно пита авторката, но е ясно, че 95% от пишещите  в темата, хал-хабер си нямат какво пишат. Нито са пътували, нито са чели, нито искат да прочетат и да се образоват. Тях ги е образовал Холивуд и няколко високобюджетни книжлета. Защо, в една европейска България, да не би да няма същите порядки - идете в Родопите или просто прочетете някои теми от този форум. И мога съвсем отговорно да кажа, че в голяма част от арабските държави, законите са светски и дори можете да осъдите мъжът за домашно насилие и при развод да вземете децата.  По отношение на Корана - ами има го и на български по интернет, с тълкуване. Ако го прочетете, няма да станете мюсюлмани, а най-много да ви се отворят очите. А това как разни политически РЕЖИМИ използват религията и ниската образованост на населеннието е една съвсем друга тема, която чука и на нашата българска порта не от нашественици, а отвътре с този все по-прост народ (нямам за цел да обидя никого, а просто споделям дългодишните си наблюдения върху образоваността на населението).

# 59
  • Мнения: 19 527
Всичко хубаво, ама как реши пък че не сме пътували и само филми гледаме...кристалното кълбо ли ти го каза?

Общи условия

Активация на акаунт