"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 37

  • 61 916
  • 766
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 845
Честито! Леко бременеене и до финал! Hug

# 526
  • Мнения: 448
Мисля,че е много положителен!Честито!! Simple Smile

# 527
  • София
  • Мнения: 13 798
Този тест категорично е положителен.

# 528
  • София
  • Мнения: 385
Искрено ви благодаря!

Ето и цялата история:
Тестът е правен на 13ти май, на 4тия ден от закъснението. Първият сериозен опит (т.е. на датата на предполагаемата овулация) ни беше. Много се зарадвах и аз го приех веднага като положителен, даже казахме на родителите от двете страни. Мислех да изчакам до 5-6 седмица за лекаря, а дотогава спокойно да си почивам. Дори не исках да правя втори тест!
Днес рано сутрин - 9ти ден от закъснението, прокървих и отидох на лекар по спешност. Той с вагинален УЗ не установи бременност. Кръвен тест за ЧХГ - 8.89. Не ми беше поставена официално диагноза "биохимична бременност", но най-вероятно е това.

Реших да споделя тук теста и да ми е "обеца на ухото":

дори при втора бледа черта да не се обнадеждавам веднага
да не се обнадеждават и други хора, преди бременноста да се установи от лекар, че и по-късно


Тъжно ми е, но се успокоявам, че уж се случвало често и било признак на това, че тялото подбирало само най-добрия генетичен материал.

Благодаря ви.

# 529
  • Мнения: 448
Искрено ви благодаря!

Ето и цялата история:
Тестът е правен на 13ти май, на 4тия ден от закъснението. Първият сериозен опит (т.е. на датата на предполагаемата овулация) ни беше. Много се зарадвах и аз го приех веднага като положителен, даже казахме на родителите от двете страни. Мислех да изчакам до 5-6 седмица за лекаря, а дотогава спокойно да си почивам. Дори не исках да правя втори тест!
Днес рано сутрин - 9ти ден от закъснението, прокървих и отидох на лекар по спешност. Той с вагинален УЗ не установи бременност. Кръвен тест за ЧХГ - 8.89. Не ми беше поставена официално диагноза "биохимична бременност", но най-вероятно е това.

Реших да споделя тук теста и да ми е "обеца на ухото":

дори при втора бледа черта да не се обнадеждавам веднага
да не се обнадеждават и други хора, преди бременноста да се установи от лекар, че и по-късно


Тъжно ми е, но се успокоявам, че уж се случвало често и било признак на това, че тялото подбирало само най-добрия генетичен материал.

Благодаря ви.
Много съжалявам.Дано скоро пак да видиш две чертички и този път да са до финал! Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 13 798
Съжалявам за случилото се.
Биохимична бременност, кухо яйце, спонтанен аборт и др. се случват, колкото и да са неприятни. Можеш да си пуснеш изследвания, за да установиш дали всичко с теб е ок за следваща бременност.
Успех другия път!
Между другото, кървенето само зацапващо ли е или премина в цикъл?

# 531
  • Мнения: 5 468
Алегра, щом сега си забременяла, съвсем скоро ще забременееш отново. На много жени се случва биохимична бременност, за съжаление. Разбирам, че си разочарована заради положителния тест за бременност, но тези тестове помагат на много жени да проследят дали имат повтарящи се биохимични бременности, тъй като отчитат доста рано. Съответно, ако ранната загуба на бременността се повтаря, могат да се потърсят причините. Разбира се, ти засега няма за какво да се тревожиш. Успех!

# 532
  • Мнения: 196
Момичета здравейте.
Цикъл на 05.05, продължителност на цикъла е 28-32дни.
На 14.05 бях на гинеколог, виждаше се фоликул в яйчника. Док ми каза, че ще настъпи ОВУ след около 6-7дни. С микрополикистоза съм.
Обичахме се на 14-15-16.05 ( ппц вчера, днес и утре са най-силните дни, но не можем). Има ли шанс или да не се надявам напразно.. ?

# 533
  • Мнения: 5 468
Момичета здравейте.
Цикъл на 05.05, продължителност на цикъла е 28-32дни.
На 14.05 бях на гинеколог, виждаше се фоликул в яйчника. Док ми каза, че ще настъпи ОВУ след около 6-7дни. С микрополикистоза съм.
Обичахме се на 14-15-16.05 ( ппц вчера, днес и утре са най-силните дни, но не можем). Има ли шанс или да не се надявам напразно.. ?

Има шанс, тъй като сперматозоидите могат да оцелеят до няколко дни след полов акт, но всичко зависи от това колко са издържливи и дали средата е подходяща за тях. Колкото по-близо до овулацията има контакти, толкова по-голям е шансът. Затова е добре да има контакти 1-2 дни преди овулация, като най-надежден е денят преди О. Успех!

# 534
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Виждате ли втора чертичка или ми се привижда?

# 535
  • Мнения: X
Лили, колко ти е закъснението? Вижда се втора чертичка.

# 536
  • Мнения: 9
Цикълът ми не е особено редовен в последната година, но с около 6-7 дни.

# 537
  • Мнения: X
Освен да ти е била по-късна овулацията. На такова закъснение, при редовен цикъл, чертата трябваше да е по-ясна и наситена. Повтори отново след два дни теста.

# 538
  • Мнения: 9
Да, овулацията ми беше много късна, понеже си правех тестове за овулация и ми беше около 23-25 ден след МЦ.

# 539
  • София
  • Мнения: 1 480
Вижда се чертичка. Повтори след няколко дни и ако се насища, можеш да си запишеш час за лекар около 25 дни след овулацията. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт